« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Strażnik miejski w "Krainie Misiów" (zdjęcia)

Fot. archiwum przedszkolaFot. archiwum przedszkolaDzieci z Przedszkola Miejskiego nr 17 "Kraina Misiów" odwiedził Robert Prusaczyk, przedstawiciel Straży Miejskiej w Ostrołęce. Gość w sposób bardzo przystępny wyjaśnił maluchom na czym polega jego praca. Przypomniał też podstawowe zasady przechodzenia przez ulicę.

Strażnik miejski wspomniał także o konieczności wyprowadzania psów na smyczy i obowiązku właścicieli czworonogów, jakim jest sprzątanie po swoim pupilu. Gość rozmawiał z dziećmi również o zasadach zachowania się w kontaktach z nieznajomymi. Wspólnie wypracowano definicję pojęcia "obcy". Po pogadance przedszkolaki obejrzały krótki film ukazujący sytuacje, które mogą zdarzyć się pod nieobecność rodziców w domu.

- Nasi podopieczni wiedzą, że pod żadnym pozorem nie mogą otwierać drzwi, ponieważ obca osoba, żeby zdobyć zaufanie i wejść do środka może podawać się za wujka, hydraulika czy listonosza. Rozumieją także, że rozmawiając przez telefon, nie powinny opowiadać o tym, co i gdzie znajduje się w domu i pod żadnym pozorem nie podawać swojego adresu. Zdają sobie sprawę, jakie konsekwencje mogą wyniknąć z nieodpowiednich zabaw. Mają również świadomość, że nie wolno ufać dorosłym, którzy coś obiecują, częstują słodyczami, dają drobne prezenty i proszą aby dziecko gdzieś z nimi poszło - zaznaczają wychowawczynie.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały gościa i chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Wydarzenie odbyło się w środę 11 stycznia.

Zobacz zdjęcia:
O zasadach bezpieczeństwa w PM nr 17 (fot. archiwum przedszkola)

Wyświetleń: 555
 
09:49, 13.01.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne