« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2017 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Stwórz komiks i weź udział w konkursie

Fot. MKK w OstrołęceFot. MKK w OstrołęceMuzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na małą formę komiksową pt. "Zdarzyło się przy kurpiowskim trakcie". Osoby, które stworzą najciekawsze dzieło zdobędą laur zwycięzcy oraz atrakcyjne nagrody.

Celem konkursu jest wykorzystanie formy literacko-artystycznej, jaką jest komiks, do przedstawienia opowieści związanej z historią, kulturą lub przyrodą regionu kurpiowskiego. Konkurs skierowany jest do grup twórców liczących maksymalnie trzy osoby. Oryginalne prace należy dostarczyć do muzeum osobiście lub przesłać pocztą. Decyduje data wpłynięcia pracy do muzeum. Termin nadsyłania prac do 28 maja 2017 r.

Komiks to opowieść graficzna, opowiadanie utworzone przez połączenie kilku lub więcej obrazków składających się na jakąś historię. Zazwyczaj obrazki są zaopatrzone w tekst narratora (didaskalia, w ramkach) lub wypowiedzi postaci (w dymkach).

Prace zakwalifikowane do konkursu zostaną wystawione podczas planowanej wystawy pokonkursowej. Osoby zainteresowane zgłębieniem tajników warsztatu artystycznego twórców komiksów zapraszamy na zajęcia tworzenia komiksów, które odbędą się 23 kwietnia 2017 r. o godz. 11.00.

Regulamin konkursu dostępny na stronie Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody ufundowane przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Starostwo Powiatowe w Ostrołęce oraz Wydawnictwo Egmont Polska. Więcej informacji: Grażyna Talarek, Dział Edukacji i Promocji MKK, numer tel. (29) 764-54-43 w. 43.

Wyświetleń: 703
 
10:44, 30.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne