« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 31 marca 2020 r., imieniny Beniamina, Kornelego, Balbiny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Sylwetki kandydatów: Zbigniew Dąbrowski (KUKIZ'15)

Zbigniew DąbrowskiZbigniew DąbrowskiZbigniew Dąbrowski jest ostrołęczaninem, ma 40 lat, żonę i trójkę dzieci. Mgr inż. architekt, urbanista, wielokrotny uczestnik Marszu Niepodległości, sekretarz Stowarzyszenia Narodowa Ostrołęka, żołnierz Obrony Terytorialnej "Legii Nadnarwiańskiej".

Współorganizator protestów społecznych przeciwko rządom PO, ideologii Gender, GMO i UE, przeciwnik islamizacji Europy.

Czy obecnie obowiązująca ustawa podwyższająca wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 lat powinna zostać zmieniona? Jeśli tak, to do jakiego wieku.
Tak. Reforma emerytalna wprowadzona w 1999 roku przez AWS i Unię Wolności okazała się wielką porażką. Wszyscy wiemy, że ZUS jest bankrutem, dlatego też należy go jak najszybciej zreformować. Idealnym rozwiązaniem jest system kanadyjski, który polega na tym, że wszyscy obywatele mają równe prawo do renty lub emerytury, której wielkość jest taka sama dla wszystkich, a płacona jest bezpośrednio z budżetu państwa. Dodatkową kwotą, jaką będzie dysponować przyszły emeryt to oszczędności wpłacane do banku na indywidualne konto emerytalne pracownika w wysokości 10 proc. liczone od wynagrodzenia. Wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn powinien wynosić 65 lat.

Czy lekcje religii powinny być nadal finansowane z budżetu państwa? Czy nauczanie religii powinno pozostać w szkołach?
Tak. Rzeczpospolita Polska opiera się na cywilizacji łacińskiej. Religia w szkołach jest potrzebna, na której można oprócz teologii uczyć patriotyzmu.

Czy powinna zostać przywrócona kara śmierci za najbardziej okrutne morderstwa?
Tak. Kara śmierci powinna być stosowa w przypadku najbardziej okrutnych morderstw, wobec których jest 100 proc. pewności, co do sprawcy.

Czy Polska powinna wprowadzić euro?
Nie.

Czy służba zdrowia powinna zostać sprywatyzowana?
Nie. Przede wszystkim należy znieść składkę zdrowotną, której biurokratyczny mechanizm kontroli płatności pożera znaczną jej część. Zgodnie z Konstytucją RP, obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Niepaństwowy system ubezpieczeń zdrowotnych jest drogi, ponieważ oprócz kosztów działalności uwzględnia także zysk i dążenie do osiągnięcia jak największego zysku. Warunki wejścia do systemu mogą uniemożliwiać zachowanie konkurencyjności. Brak kontroli państwowej może wyprowadzić kapitał z systemu. Natomiast jednostki świadczące usługi opieki zdrowotnej powinny być prywatne, jeżeli ich wielkość zapewni konkurencyjność na rynku.

Czy powinna obowiązywać jednolita stawka podatkowa PIT, CIT i VAT np. 3x15?
Nie. Podatek dochodowy PIT i CIT powinien wynosić maksymalnie 10 proc. Dodatkowym źródłem dla budżetu państwa powinna być opłata kopalniana oraz dzierżawa majątku państwowego, który ze względu na charakter strategiczny nie może być sprywatyzowany. Jedna stawka VAT o wysokości maksymalnie 15 proc. Niektóre usługi i towary powinny być zwolnione z VAT, np. nieprzetworzone produkty rolne, podręczniki szkolne itp. By obniżyć podatki należy zmniejszyć wydatki budżetowe.

Czy należy zlikwidować gimnazja i powrócić do systemu dwustopniowego (szkoła podstawowa i szkoła średnia)?
Tak. Aktualny system edukacji jest powszechnie źle oceniany, społeczeństwo chce powrotu do 8-klasowych szkół podstawowych.

Czy Senat powinien zostać zlikwidowany?
Tak.

Czy powinny zostać wprowadzone jednomandatowe okręgi wyborcze?
Tak. JOW-y to naturalna i najstarsza demokracja, to normalność i poprawna relacja pomiędzy społeczeństwem, a politykami. Władzę ustawodawczą powinien sprawować Sejm RP wybierany większościowo w okręgach jedno lub wielomandatowych w zależności od wielkości powiatu. Władzę wykonawczą bez inicjatywy ustawodawczej powinien sprawować Prezydent RP pełniący rolę Prezesa Rady Ministrów, wybierany w wyborach powszechnych, bezpośrednich i większościowych.

Czy eutanazja powinna być zalegalizowana?
Nie.

Czy marihuana do celów leczniczych powinna być szeroko stosowana?
Tak.

Czy polski rząd postąpił dobrze, zgadzając się na przyjęcie uchodźców?
Nie. Większość "uchodźców" stanowią imigranci islamscy, którzy są obcy nam kulturowo, nie chcą się asymilować, są agresywni i dążą do narzucania swoich "praw".

Czy powinna zostać wprowadzona możliwość zawierania związku małżeńskiego przez pary homoseksualne?
Nie. Małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety.

Czy obecna ustawa aborcyjna powinna zostać zmieniona (obecnie legalna aborcja możliwa jest tylko w trzech przypadkach - zagrożenia życia lub zdrowia matki, gwałtu lub wad płodu)?
Nie.

Czy posiadanie nawet niewielkiej ilości marihuany na własny użytek powinno być karalne?
Nie.

Czy powinien zostać wprowadzony zakaz występowania zwierząt w cyrkach?
Nie.

Czy płaca minimalna powinna zostać zniesiona?
Nie. Im niższe koszty pracy tym więcej miejsc pracy, im mniejsze bezrobocie tym większe wynagrodzenie dla pracowników. Proste przepisy i podatki są gwarantem rozwoju przedsiębiorczości.

Która inwestycja dla naszego regionu jest ważniejsza: budowa elektrowni czy ostrołęckiej obwodnicy?
Obie inwestycje są ważne. Budowa elektrowni wpłynie na wzrost miejsc pracy, natomiast obwodnica zwiększy bezpieczeństwo komunikacyjne w naszym mieście.

Jakie jest Pana hasło wyborcze?
Trzy podstawowe wartości jakie mną kierują to "Naród, Wolność i Własność". Polska utraciła suwerenność na rzecz UE i może utracić całkowicie swoją tożsamość narodową. Naród to wspólna kultura, język, religia i historia. Najważniejsze prawa człowieka to prawo do wolności i własności.

Dlaczego chce Pan zostać posłem?
Sitwa rządząca Polską po roku ‘89 zabetonowała scenę polityczną, stosując dziką prywatyzację stworzyła nową elitę, zawładnęła polskie media. Dzisiaj nasz kraj jest w ruinie, zadłużony na pokolenia. Bieda i nędza są wszechobecne. Brak perspektyw zmusił 3 mln Polaków do emigracji. Polityka POprawności "Plastikowego Zachodu" realizuje plan wyniszczania narodów europejskich. Temu wszystkiemu mówię stanowczo NIE! Duch i wiara wielkiego narodu, który się budzi, by odzyskać suwerenność i kontrolę nad swoim państwem. Jedno jest pewne. Tylko wyrzucając obecną klasę polityczną na śmietnik historii możemy przywrócić Polakom siłę, godność i poczucie wspólnoty.

Już 25 października odbędą się wybory parlamentarne. Z okręgu siedlecko-ostrołęckiego wybierzemy 12 posłów. Na łamach naszego portalu zaprezentujemy kandydatów z Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego. Każdemu zadamy też szereg pytań.

Wyświetleń: 14195
 
17:10, 16.10.2015 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

he
17:15, 16.10.2015 r.
Ten Pan Dabrowski to był już chyba we wszystkich partiach. Człowiek który zmienia partie nie jest wiarygodnym kandydatem
Zbigniew Dąbrowski
17:37, 16.10.2015 r.
Świat się zmienia, życie jest częścią natury. Dawniej był PO-PiS, który walczył z SLD. Dzisiaj te partie są postrzegane przez Antysystemowców jako część systemu, z którymi należy walczyć. Jeżeli coś stoi w miejscu to znaczy, że jest martwe.
Zbigniew Dąbrowski
17:46, 16.10.2015 r.
AWS i Unia Wolność przerodziła się w PiS i PO. UPR Janusza Korwin-Mikke kandydowała w wyborach parlamentarnych w 2001 roku z list PO. Część działaczy UPR przeszło do Ruchu Narodowego, część do KNP i część jest teraz na listach Kukiz'15. Wszystko się wokół nas zmienia, jest to naturalne.
Zbigniew Dąbrowski
17:49, 16.10.2015 r.
AWS i Unia Wolność przerodziła się w PiS i PO. UPR Janusza Korwin-Mikke kandydowała w wyborach parlamentarnych w 2001 roku z list PO. Część działaczy UPR przeszło do Ruchu Narodowego, część do KNP i część jest teraz na listach Kukiz'15. Wszystko się wokół nas zmienia, jest to naturalne.
skutek
18:35, 16.10.2015 r.
Zbyszek nie kompromituj się...
Masz zasadę "nie ważne z kim, nie ważne jak, nie ważne z jakimi poglądami, byle do koryta..."
KORYTO TO JEDYNY CEL JAKI MOTYWUJE TWOJE DZIAŁANIA
Anka-PiSanka
19:01, 16.10.2015 r.
Nasz kraj jest w ruinie.... wymień szkła w okularach może wtedy coś zobaczysz!
Tacy ludzie pchają się do władzy, o zgrozo!!!
Zbigniew Dąbrowski
19:03, 16.10.2015 r.
Moje działa motywuje dobro RP. Szkoda, że tak mało osób jest aktywnych społecznie. Większość obawia się napływu imigrantów islamskich a niestety na protest przyszło tylko 100 osób. Najłatwiej jest krytykować kogoś kto coś robi.
Krzyś
19:25, 16.10.2015 r.
z nacjonalistami mi nie po drodze.
XXX
19:36, 16.10.2015 r.
GIMNAZJA DALIE POWINNY BYĆ CZY WŁAŚNIE PAN ZASTANAWIAŁ SIĘ Z TYM CO WIĄŻE SIĘ Z TYM JEŻELI JEST PAN TEGO ZDANIA TO PROSZĘ O KONKRETY KOSZTY Z TYM PRZEDSIĘWZIĘCIE SĄ OGROMNE
zielonka
19:44, 16.10.2015 r.
Dokladnie temu Panu Dąbrowskiemu nie chodzi o dobro RP tylko o dobre koryto jak tam ktoś wymienił w ilu partiach on był tak samo ci wszyscy niby o dobro im chodzi ale o swoje dobro ,a do roboty porządnej się wziąsc a nie tylko rządzic by chcieli i ludz okradać .
WIESŁAW
19:49, 16.10.2015 r.
Do Anka-PiSanka . Popatrzyłaś w lustro i co ? Dalej małpujesz oryginał ?
do zielonka
19:57, 16.10.2015 r.
Zielonka na pewno dużo wie na ten temat, ciekawe przy jakim korycie jest?
GOŚĆ
20:00, 16.10.2015 r.
SPOŁECZEŃSTWO CHCE GIMNAZJA PROSZĘ NIE DECYDOWAĆ ZA X SKĄD PAN MA TAKIE OPINIE TO JEST TYLKO PANA WYŁĄCZNE ZDANIE A NIKT PRAWIE TEGO NIE POPIERA
googoo
20:03, 16.10.2015 r.
Szanowny Panie kandydacie muszę przyznać, że niezły ubaw miałem czytając te wypociny, wierz mi daleko nie zajedziesz, nawet te bzdurne wypowiedzi nie przypominają bełkotu politycznego na który się tak Pan silił - nie udało się, znów przeczytałem banały, dyrdymały, zero konkretów, a jeśli chodzi o system kanadyjski to radzę się podszkolić o co w nim chodzi. Nie pozdrawiam Zbychu i nie głosuję.
Janek
20:04, 16.10.2015 r.
Zbyszek nigdy nie pracował na państwowej posadzie, więc o jakim korycie jest mowa?
pablitozz
20:22, 16.10.2015 r.
ŻOŁNIERZEM??? K&%wa mać! Nie wiem jak można mówić o sobie że jest się żołnierzem będąc WYŁĄCZNIE członkiem stowarzyszenia o charakterze paramilitarnym, które zdaje się nie istnieje nawet roku !!! Fajnie muszą się czuć czytając to ci wszyscy ludzie, którzy odrabiali "Z"kę, przerabiali falę, czy byli na misjach. Panie Zbigniewie - bycie w jakimś stowarzyszeniu paramilitarnym tak samo czyni z pana żołnierza, jak stanie w garażu czyni pana samochodem. nie pozdrawiam.
ZIELONKA
20:25, 16.10.2015 r.
Jak chcesz wiedzieć GAMONIU to ja znam bardzo dobrze tego PANA DĄBROWSKIEGO i wiem jak on się troszczy o dobro naszej RP tak nasz pan Zbyszek nigdy pracą się nie schańbił to prawda.
pablitozz
20:26, 16.10.2015 r.
PS. a jeśli jest pan PRAWDZIWYM żołnierzem, to nie może pan łączyć mandatu poselskiego ze służbą!!!
e
20:32, 16.10.2015 r.
Nie znam tego pana ale życzę powodzenia w wyborach
Heniek
20:52, 16.10.2015 r.
Czytam czytam, i się zdenerwowałem. Znam pana Zbigniewa osobiście, robił mi projekt domu. Chciałbym aby tak samo zaprojektował naszą Polskę. Jeżeli ktoś uważa, że pan Zbigniew pcha się do koryta, to jest w wielkim błędzie. Ponieważ poznałem jego poglądy na dużo wcześniej zanim te wybory się rozpoczęły. Moim zdaniem, jeśli w rządzie znalazły się same takie osoby jak ten pan to Polska by miała szansę na normalność. Jak narazie to wszem i wobec panuje populizm i kumoterstwo. Do wszystkich tych co tutaj zarzucili panu Zbyszkowi pchanie się do koryta : mówię tak, zrobił mi projekt bardzo szybko i rzetelnie. Zainkasował kilka tysięcy. Dla takich osób te śmieszne grosze za bycie posłem to banał. Ten pan naprawdę chce zmienić nasz kraj na lepsze. Pozdrawiam Panie Zbyszku.
Silas
21:04, 16.10.2015 r.
Panie Zbyszku, gdyby bieda była wszechobecna, to nie projektowałby Pan, inkasując po parę tysięcy za projekt. Po prostu nie miałby Pan klientów.
Heniek do Silas
21:11, 16.10.2015 r.
Silas ale mnie na to stać i nawet nie wiesz jakiego obiektu projekt dotyczył. A to że bieda jest wszechobecna to każdy widzi. NIe wszyscy w społeczeństwie dają sobie radę a zadaniem państwa jest zadbać o całe społeczeństwo. A nie tylko dbać o wybrane grupy społeczne z grubym portfelem. Tak więc Silas nie błysnąłeś intelektem.
korwin
21:27, 16.10.2015 r.
Zbyszek gdzie twoje kuce?
Silas
21:35, 16.10.2015 r.
Tak, przez tę biedę stoję w korkach nad morze, w góry. Bieda strasznie się ściska w kolejce do kasy w supermarkecie. To tylko z biedy powstają nowe osiedla domków jednorodzinnych. Mnie też stać na wiele ale nie odczuwam specjalnie opieki państwa. Zgadzam się z tym, że nie wszystkim jest wesoło. Jednak większość narzekających nie ruszy głową i tyłka żeby poprawić swój los. I to jest prawdziwa bieda
Heniek do Silas
21:54, 16.10.2015 r.
To ja się cieszę z Twojego szczęścia, bo w odróżnieniu od reszty społeczeństwa cieszę się, że komuś się powodzi i żyje dostatnio. Im więcej takich ludzi tym lepej dla wszystkich. Też nie czuję, że państwo o mnie dba, wręcz przeciwnie. Jednak chciałbym aby państwo było przyjazne dla obywatela. Zgodzę się z Tobą, że większość narzekających nic nie robi aby polepszyć swój los, który tak naprawdę leży w naszych rękach. Ile wypracujemy tyle mamy. Tylko, że takich jak Ty , ja i paru innych ludzi jest mało. Ktoś musi się zatroszczyć o tych, którzy są zagubieni w systemie. Tak samo jak w firmie może być jeden prezes i zarząd a reszta podwładnych tak samo w państwie, ktoś musi rządzić aby utrzymać ład i porządek. Tylko w taki sposób, żeby i jedni i drudzy byli zadowoleni. A Ty zarzuciłeś panu Zbigniewowi, że nie ma biedy w kraju bo robi projekty. Robi bo to jego zawód, który wykonuje rzetelnie. I dlatego chciałbym widzieć w rządzie takie rzetelne osoby.
Silas
22:16, 16.10.2015 r.
Zgadzam się z Tobą. Poza jednym - absolutnie nie zarzucam Panu Zbigniewowi że wykonuje projekty. Co to to nie. Niestety nie mogę się zgodzić na twierdzenie o powszechnej biedzie w Polsce. Pozdrawiam serdecznie.
Heniek
22:42, 16.10.2015 r.
Uwierz mi Silas, że widziałem ludzi w strasznej biedzie. Powiem więcej, pomagam takim ludziom i nie oczekuję oklasku bo nie robię tego pod publikę. Jednak nie zgodzę się, z tym że nie ma biedy. Może nie biedy samej w sobie ale niedostatku w jakim żyje spora część społeczeństwa. NIestety albo stety, obniżenie podatków poskutkowałoby tym, że społeczeństwo miałoby więcej pieniędzy, które i tak wyda na konsumpcję. Przez co i tak zwiększą się wpływy do budżetu państwa w formie zapłaconych podatków od większej ilości nabytych dóbr przez konsumentów. Jeżeli w Polsce muszę zapłacić za koszulkę 80 PLN po rabacie a w USA 5 dolarów, to ja się pytam gdzie sens i logika w naszym państwie. Wiem co mówię bo akurat robię zakupy na amerykańskich portalach.
do silas
23:06, 16.10.2015 r.
Chyba z tej prognozowanej emerytury za 300 złotych
islamizacja
07:47, 17.10.2015 r.
Islamizacja już nadeszła. Widać to w konstrukcji zdań:
Religia w szkołach jest potrzebna, na której można oprócz teologii uczyć patriotyzmu.
hihi,
:smile:
gosc
08:13, 17.10.2015 r.
Owszem religia w programie nauczania jest potrzebna ale tylko prowadzona przez księży i zakonnice oraz wyprowadzona do salek katechetycznych.Tak jak bylo 30 lat temu ,Matematyki uczy matematyk ,fizyki fizyk a religii...? powinni uczyc księża Zresztą całe finansowani kosciola i rzeczy z nim związanych powinno zostac zmienione .Kosciól nie może byc finansowany z budżetu ,a powinien z dobrowolnych podatkow od obywateli ,wtedy nie mielibysmy takich sytuacji jak teraz że księża głoszą na mszy ,,sugestie,,jaka obcja polityczna .Zaznaczam ,ze moja opinia nie ma nic wspólnego z moją wiarą ,ekonomia i rozsądek to jedno a wiara drugie .
Mirek
08:52, 17.10.2015 r.
Zbigniew, chcesz pomagać? załóż jakąś agencje pomocy młodym w pozyskiwaniu zawodu, lub pomagaj biednym dzieciom a nie idz na łatwiznę. Do koryta najłatwiej, najłatwiej wydrukować kilkaset ulotek, napisać na nich jakieś bzdury bla bla bla bla bla...... i co dalej? Ludzie nie wierza już w hasła typu "chcę pomagać RP"
Pamiętamy
09:11, 17.10.2015 r.
W PO kariery nie zrobił to teraz co innego gada.
waluś
09:22, 17.10.2015 r.
typowy b a r an . wszystkim jednakowe emerytury jeden tyra po 12 godz, dziennie a drugi obija się cale życie i na starosć mają mieć po tyle samo,teraz jest sprawiedliwie ile daleś tyle wezmiesz ,nie daj Boże dopuścić takich id i otów do wladzy
anty PIS
09:33, 17.10.2015 r.
A Tak dokładnie to jaki ma program Pan Kukiz. oczywiście poza obietnicami. iż pracować będziemy mniej a więcej zarabić wcześniejsze Emerytury i oczywiście dużo wyższe.
NIE MA POJĘCIA O EKONOMI
WIESŁAW
09:43, 17.10.2015 r.
Do SILAS . Masz całkowitą rację o biedzie w naszym kraju . Tak się składa że narty , żagle , ciekawe samochody nie są mi obce . Przystanie z jachtami - pełne . Na mazurach jak na Marszałkowskiej . Włochy , nasze góry zapchane . Nad morzem byłem i szybko wróciłem . W sklepach kolejki . Ludzi do roboty brak . Spróbuj znależć w Ostrołęce człowieka do skopania ogródka , zagrabienia liści czy posprzątania domu . Utopia . To jest bieda ? Mam kilku znajomych którym też pomagałem ale jak zobaczyłem że moja pomoc idzie na nowszy model telewizora albo drogi ciuch dla żony to przestałem . Idż do tych co im pomagasz i poproś o pomoc np przy porządkach albo innej czynności . Zdziwisz się i przejrzysz może na oczy . W/g mnie zła to pomoc kiedy dajemy a nie wymagamy . Ci co im pomagamy mogą odgarniać śnieg , posprzątać miasto , przeprowadzić dzieci przez jezdnię itp .
kciuk
10:06, 17.10.2015 r.
brawo, brawo. bardzo dobre poglądy i pomysły. Może to jest to, ewentualnie drobne korekty. Macie tam u Kukiza często genialne pomysły. Senat powinien zostać, to tradycja - liczą się ludzie. poza tym życzę jak najbardziej powodzenia.
Wyborca
10:19, 17.10.2015 r.
Waluś: tak się składa, że jeśli nie przeprowadzi się obecnie zasadniczej reformy emerytalnej to za kilka lat będzie problem z jakąkolwiek wypłatą emerytur. Teraz zbieramy tzw kapitał , Po osiągnięciu wieku emerytalnego zebrany kapitał stanowi o naszej emeryturze. Do jej wyliczenia bierze się pod uwagę średnie trwanie życia ( nie mylić ze średnim wiekiem życia). Otóż pod uwagę w wyliczaniu bierze się tylko osoby, które dożyły do wieku emerytalnego. Jeśli ktoś umarł przed 67 rokiem życia to w wyliczeniach jest pomijany. Efekt jest taki, że jeśli średni wiek życia w Polsce wynosi 77 lat, to średnie trwanie życia wynosi już np.87 lat. Jeśli zebrany kapitał podzielimy przez 20 lat (87-67) czyli przez 240 miesięcy wychodzi nam nasza emerytura. Co się dzieje z pieniędzmi ludzi, którzy umrą przed osiągnięciem wieku emerytalnego? Spytaj rządzących. Może idą na emerytury dla byłych SB-eków? Kukiz'15 postuluje, aby każdy z nas płacił niską jednolitą stawkę emerytalną, a w zamian otrzymywał identyczną dla wszystkich obywateli emeryturę pozwalającą na osiągnięcie minimum socjalnego. Każdy płacąc niższe składki mógłby oszczędzać pieniądze we własnym zakresie, aby je wydawać w przyszłości. Oczywiście powinno to dotyczyć osób wchodzących na rynek pracy, a obywatele, którzy od lat pracują i będą mieli mniej czasu na zgromadzenie oszczędności powinni poza emeryturą obywatelską otrzymać dodatkową zależną od składek, które wpłacili do tej pory. Czy wyjaśniłem wątpliwości?
anty PIS
10:20, 17.10.2015 r.
DO SILAS. Naprawdę są ludzie biedni i tego jest pomoc społeczna. Tyle że przepisy nie są dla biednych tylko cwanych. Opieka społeczna rozdaje kasę komu chce!!!!!!!!
Bo kto dostał to TAJEMNICA.......!!!!
Gdyby to było jawne dostawali by naprawdę biedni. -- Lecz tym żaden kandydat się nie zajmie bo straci głosy (być może nawet sąsiadów)
Hen
10:22, 17.10.2015 r.
Nie ma co rozdrabniać głosów więc zagłosuję na PIS. Nowoczesna to kolesie Bula. ZLew chce ściągnąć imigrantów i promować zboków oraz pomóc Kwachowi i jemu podobnym kręcić lody, Korwin to idiota rozwaliłby państwo do końca. Niech lepiej rozwala unię od środka. Niech już tam zostanie. PSL to wiadomo pasożyty na zdrowym organizmie społeczeństwa, w szczególności rolników po grzbietach ich dostają się do sejmu i żyją jak świnie na salonach, mając gdzieś tych co na nich głosowali. Kukiz człowiek wporzo, tylko nie wiadomo co za ludzi zebrał. W PiSie jak ktoś fika to jest usuwany. Nie ma miejsca na nieuczciwość. Stawiam na PiS.
Wyborca
10:32, 17.10.2015 r.
So anty pis. Kukiz'15 nie ma programu ma strategię zmian. Opiera się ona na trzech filarach: demokracja, bogactwo, bezpieczeństwo. Każdy filar zmierza do tego, aby to obywatel decydował o swoim losie. Demokracja to ordynacja większościowa oparta o JOW i system prezydencki, bezprogowe referenda, wybory bezpośrednie sędziów, reforma sądownictwa. Bogactwo to uproszczenie zakaz ustalania deficytu budżetowego ( jak w Wielkiej Brytanii), sprawiedliwe opodatkowanie firm zagranicznych, które uciekają z zyskami z Polski, proste i sprawiedliwe podatki dla wszystkich, uproszczenie prawa ( obecnie, aby przeczytać wszystkie zmiany prawne przedsiębiorca powinien dziennie przeznaczyć na to 3,5 godziny) i ustawa antysitwowa usuwająca partie ze spółek skarbu państwa. . Bezpieczeństwo to budowa obrony terytorialnej, zmiany w polityce zagranicznej (choćby dążenie do odstąpienia niekorzystnego dla nas pakietu klimatycznego), suwerenna polityka energetyczna, decentralizacja policji. Całość można znaleźć na stronie Ruch Kukiza lub na facebooku Kukiz Ostrołęka, Kukiz Mazowsze. Polecam te strony wszystkim osobom, które chcą wyjaśnić wątpliwości. W przeciwieństwie do innych partii nie obiecujemy 500 zł, wzrostu płacy minimalnej itp. Bo każda taka obietnica skutkuje wzrostem długu za który zapłacą młodzi, którzy wchodzą na rynek pracy i następne pokolenia.
anty PIS
10:36, 17.10.2015 r.
Do Hen to zrobisz coś strasznego. jeśli wygrają to max. 3 miesiące i premierem będzie Kaczyński. a co zrobi 10 KWIETNIA ???????? on tylko na to czeka
Wyborca
10:36, 17.10.2015 r.
Mylisz się anty pis. Kukiz'15 opowiada się za pełną jawnością wydatków publicznych. Nie może być tak, że obywatel, którego pieniądze wydaje urząd musi się prosić o informację jak je wydatkowano. Wszystkie wydatki, wynagrodzenia i umowy dotyczące wydawania pieniędzy publicznych ( czyli Twoich i moich) powinny być jawne.Jest za tym tylko Kukiz'15
anty PIS
10:43, 17.10.2015 r.
WYBORCO to wszystko tylko teoria. Te hasła głoszą wszyscy. a JOW-y to widać kto by wygrał. średnio jeden mandat na powiat i już mamy wyniki prezydenci miast- na posłów
łoś
10:49, 17.10.2015 r.
Największe osiągnięcie kandydata - uczestnictwo w marszach narodowych :).
Czemu do władzy zawsze pchaja sie miernoty. Na kazdym szczeblu. Czemu władza nie sa zainteresowani ludzie wybitni, którzy coś już w życiu osiągneli, są zamożni, spełnieni zawodowo? Jakże inaczej by wyglądał sejm, żeby uchwalaniem prawa zajmowali się naprawdę najlepsi z najlepszych. Patrząc na większość kandydatów w naszym regionie, mam wrażenie, że nie ma tam absolutnie nikogo kogo można by nazwać chociaż średniakiem. W wiekszości to ludzie raczej mierni, którzy niewiele w życiu osiągneli i wybierają do sejmu aby poprawić życie SOBIE. A powinni się tam wybierać aby poprawiac zycie innym.
Do łoś
10:54, 17.10.2015 r.
Jeśli jesteś taki dobry to startuj. Sam nick świadczy o tym że nikt Ciebie ma poważnie nie weźmie :D
anty PIS
10:57, 17.10.2015 r.
Łosiu punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... Niech zarabiają za UCZCIWĄ pracę uczciwe pieniądze. a kandydaci są nawet tacy którzy politykę zaczeli od radnych po wszystkich szczeblach widocznie się sprawdzili..
ps. łos - zgadza się
Wyborca
11:41, 17.10.2015 r.
Anty pis: "...te hasła...". O które hasła Ci chodzi?. Jeśli w wyborach samorządowych mieszkańcy wybrali konkretną osobę na prezydenta to był to wybór większości. W ponownych wyborach mają możliwość rozliczyć wybranego. W każdym razie było wiadomo na kogo głosują i wiedzą kogo rozliczyć. W obecnych wyborach do sejmu głosując na wybrane nazwisko na liści jednocześnie promujemy wiele miernot, które są na tej samej liście. Po wyborze wybrany poseł musi się dostosować do tego, co nakazuje szef partii, bo w następnych wyborach usuną go z listy. Gubi swoją niezależność( o ile ją posiadał) i często głosuje niezgodnie ze swoimi deklaracjami przedwyborczymi, a wyborcy nie mają żadnej możliwości go odwołać ( zawsze może być tą miernotą wystawioną na jedynce, która wejdzie do sejmu dzięki innym z listy). Popatrz na listy PiS, ZL, PO z okręgu 18. Na jedynkach są tam spadochroniarze, którzy nie mają nic wspólnego z okręgiem. Dlaczego znaleźli się na tych listach na tych miejscach?Za wierną służbę? Komu?
anty PIS
11:50, 17.10.2015 r.
do WYBORCA i tu się muszę zgodzić. a co piszesz na temat listy PIS oczywiście kaczyńskiemu trzeba rączki całować i wchodzić w ........ PIS to partia rządów nie demokratycznych tylko jednoosobowo rządzi KACZ..... jeśli on wygra to katastrofa i premierem sam się zrobi....
wszyscy oby nie ON
Wyborca
12:19, 17.10.2015 r.
A czy Twoim zdaniem PO,PSL lub ZL to nie są partie wodzowskie? Czy Kopacz (wcześniej Tusk), Piechociński ( wcześniej Pawlak), Miller to osoby pozwalające na niezależność innym posłom ze swojej partii?
Jeśli PiS wygra te wybory ( a jest to prawdopodobne) nie uzyska większości, bo w tej ordynacji to niemożliwe. Najgorszą opcją będzie jeśli wejdzie PSL i stworzy koalicję rządową z PiS. Zmiany na stołkach, sitwy w urzędach, agencjach i spółkach skarbu państwa. Jedyna korzyść rozliczenie grzechów PO. Patrząc na obietnice PiS i ostatnie działania PO ( podwyżki dla służb mundurowych, pielęgniarek, itp) deficyt budżetowy jeszcze wzrośnie. Cofnięcie wieku emerytalnego przyspieszy katastrofę ZUS-u. Uważam, że jedynie rząd mniejszościowy PiS wsparty przez Kukiz'15 w ustawach korzystnych dla obywateli i zmieniających konstytucję na obywatelską jest jedyną szansą na zmianę Polski. Im szybciej uda się zmienić zasady wyboru posłów i decydowania przez naród w referendum tym łatwiej będzie działać na rzecz obywateli. W innym przypadku za kilka lat młodzi, albo wyjdą na ulice, albo wyemigrują w większości na zachód. Już teraz bezrobocie młodych ludzi jest powyżej 20%.
ja
13:16, 17.10.2015 r.
:smile:
ja
13:19, 17.10.2015 r.
... w krańcowych przypadkach strach przed zmianą władzy może wywołać silne objawy: ogólne pobudzenie, bóle głowy, mięśni i problemy ze snem... :tongue:
Marek
14:15, 17.10.2015 r.
Dobrego gospodarza można poznać po zadbanym domu i ogrodzie. Proponuję aby ten kandydat pochwalił sie swoim podwórkiem.
Hen
14:16, 17.10.2015 r.
Problem byłych wyborców PO jest taki, że zarówno Nowoczesna jak i Zlew no i oczywiście PSL chętnie wejdą z PO w koalicję. Tak wiec jeżeli takie osoby zagłosują na któreś z tych ugrupowań, to nic się nie zmieni - Polska dalej będzie rozkradana. Kukiz w żadną stałą koalicję nie wejdzie ale będzie zawierał koalicje celowe dla przeforsowania niezbędnych dla kraju reform. Jego ugrupowanie będzie pełnić nie tylko role języczka przy wadze - ale także sumienia narodu. On naprawdę rozmawia z ludźmi i słucha ich opinii - pozostali tylko robią pokazówki i zapominają o obietnicach nazajutrz po wyborach.
XXX
15:47, 17.10.2015 r.
PEXXXXAL
Stas
16:11, 17.10.2015 r.
Pytanie takie na serio: bede glosowal na Pis, ale nie bardzo wiem na kogo warto glosowac, nie znam tych ludzi bo nie interesuje mnie lokalna polityka (w przeciwienstwie do krajowej). Prosze o jakies wskazowki i uzasadnienie czemu akurat ten czlowiek. Ta sama historia z poslem i senatorem: na kogo?? Z gory dziekuje, a zwolennikow innych partii prosze o wstrzymanie sie od glosu
niki
17:25, 17.10.2015 r.
a ja głosuję na Popielarza mam dosyć pisu w Ostrołęce. Rujnują nasze miasto!!!!
do Stas
17:27, 17.10.2015 r.
bez różnicy wszyscy z tej listy to pionki, bardzo posłuszni!!!!!!
SKUTEK
19:41, 17.10.2015 r.
Aby nie na PO i PSL. ;)
do Marek
20:53, 17.10.2015 r.
Zbyszek jest stworzony do wyższych celów niż zajmowanie się podwórkiem.
Anka PiSanka
21:25, 17.10.2015 r.
Dobry wieczór Państwu! Witam Was serdecznie!

Kochani!
Pewnie jesteście zaskoczeni, że ledwo pożegnałam się z Wami, a już jestem ponownie. No cóż, moi kochani, życie przynosi nam różne niespodzianki i ciągle zaskakuje nas nowemi doświadczeniami. Miałam dać Wam odpocząć od siebie na dłuższy czas, a tu po upływie zaledwie kilku dni, pojawiam się znowu, odrodzona jak mityczny Feniks z popiołów. Z ukontentowaniem wielkiem, chcę podzielić się z Wami miłą wiadomością, że moje osobiste sprawy, przyprawiające mnie o wielką zgryzotę duszy i nieprzespane noce, wyklarowały się nadzwyczaj pomyślnie dla mnie. Wielki kamień spadł mi z serca...
Kochani!
Nie mam zamiaru pozować na tzw. twardą, niezdobytą kobietę, ani krygować się wielce... Bez owijania w bawełnę, stwierdzę, że rozwiązanie moich osobistych problemów, było tylko jednym z kilku przyczynków, mojego powrotu na gościnne łamy (serwery?) Mojej Ostrołęki. Jako dziewczyna romantyczna, ciepła, delikatna, wrażliwa, a zarazem prostolinijna, bezpośrednia i szczera, naPiSzę wprost: ckniło mi się, kochani, bez Was... Ckniło mi się i tęsknica jakowaś przeszywała codziennie moje serce i duszę. Teraz ja, Córa Marnotrawna, widzę, że z Wami niedobrze, lecz bez Was jeszcze gorzej...
[cdn]
Anka PiSanka
21:26, 17.10.2015 r.
[cd]
Pozwólcie, moi drodzy, że od czasu do czasu, coś "skrobnę" do Was... Jeżeli nie będziecie boczyli się na mnie, i nie krytykowali mnie zanadto, będę rada niezmiernie i ukontentowana wielce...

Pozdrawiam Was czule, serdecznie i cieplutko, życząc zarazem dobrej nocy i miłych snów w ciepłych, przytulnych, (takich jak moje), łóżeczkach...


PS. Jeżeli chodzi, ad meritum, to jako nieodrodna córa skrajnej prawicy, zdecydowanie popieram kandydaturę Pana Zbigniewa Dąbrowskiego, jako kandydata do Sejmu.
Kochani! Zalewa nas fala fanatycznego, niereformowalnego islamu. Oddajmy swoje głosy na ludzi, którzy bezpośrednio, bez ogródek, przeciwstawiają się tej fali, i dają rękojmię, że nie wpuszczą do nas ani jednego islamisty...

PS 2. „Kamyczek do ogródka” Administratora MO.
Dlaczego, po zaledwie kilku zdaniach komentarza, pojawia się komunikat: „Twój komentarz jest za długi”? Ach, nawet krótki, wydawałoby się, wywód trzeba dzielić na dwoje…
Krzyś
22:08, 17.10.2015 r.
Operatorze:
Xl wiek gród i osada targowa na wysokości omulwi i szlaku handlowym z Mazowsza do Prus.
Najstarsza na terenie Puszczy Kurpiowskiej istniała przed 1393 rokiem.
1654 osada założona przez jezuitów 1798 prawa miejskie.
Piszesz bardzo dużo ale prawie nigdy na temat.Czytaj-myśl dopiero pisz,jeżeli jest to dla ciebie trudne zapisz się na sesje terapeutyczną poważnie!Pierwsza część odpowiedzi na trzeciej stronie pod mostem.
Krzyś do IP 18.75
22:11, 17.10.2015 r.
A tak było dobrze i cicho.
A który to z kolei z twoim poparciem,cały urząd startuje?
22:15, 17.10.2015 r.
O czym ty mówisz? Wyznawcą islamu był gen. JÓZEF BEM. Ten BEM, którego pomnik jest na Placu Bema. Islam jest jedną z bardziej tolerancyjny religii. Większość uciekinierów z Syrii to wyznawcy islamu prześladowania przez skrajnych islamistów( takich naszych rydzykowców).
Anka PiSanka
22:30, 17.10.2015 r.
Bardzo proszę o nie przekręcanie mojego nazwiska.

Józef Bem, vel Murat Pasza, aby wstąpić do armii tureckiej, musiał zmienić wyznanie. Nie skończyło się to dla niego zbyt pomyślnie: po śmierci, jego zwłoki, aby nie spoczęły w poświęconej ziemi, zostały złożone w sarkofagu, umieszczonym kilka metrów nad ziemią, w Tarnowie.
Zwrotu: "Islam jest jedną z bardziej tolerancyjny religii", nie będę komentowała. Jestem w zbyt dobrym nastroju, aby psuć sobie humor na koniec dnia...
Miłej nocy....
Jarosław
22:38, 17.10.2015 r.
Jak pan Zbyszek projektowałby Polskę tak jak swoje projekty , to w takiej Polsce nie dałoby się mieszkać.panie Heniu , dla pana pan Zbyszek zrobił projekt domu nie wiadomo jakiego obiektu . :)javascript:insertext(':smile:','short')
nacjonal.
23:04, 17.10.2015 r.
W tych zestawach pytań są 2,może 3 punkty mniej lub więcej ważne dla PL,reszta to pospolity gniot na użytek i POtrzeby kamp.wyb.Ten gość co płodził tą zgadywankę nie''w ciemię bity'',zna się na interesach obecnego demoliberalnego systemu.Swiadomie lub na czyjeś polecenie pominął przeszłość zbrodniczego komunizmu tak niechlubnie zapisanego na kartach historii Polski,z których powinno wywodzić się kilka najważniejszych w tej kwestii pytań do w/w kandydatów.Pytań można by mnozyć,tylko że są one niewygodne zarówno dla kandydatów,tudziez dla postkomuszego establishmentu i wszystkich partii polit.czyli tzw.opozycji koncesjonowanej z nadania okrągłego stołu.Reasumując,nic się nie zmieni,nad Polską i nad partiami polit.nadal pieczę będzie trzymał stary''POczciwy''postkomunistyczny,bezkarny bo nierozliczony,agenturalno-partyjniacki układ okrągłostołowy.
do pidanki
23:08, 17.10.2015 r.
Cóż z kilkunastu polskich oficerów zgromadzonych w twierdzy Widyn (po upadku powstania węgierskiego) tylko Bem przyjął islam. Następnie, za zgodą sułtana, otworzył pierwszą ma Bliskim Wschodzie przetwórnię saletry, która zapewniła mu olbrzymie pieniądze.Dlaczego jego pochówek wyglądał tak jak wyglądał!. No właśnie tolerancyjny kościół katolicki tak potraktował polskiego patriotę. Podobnie zresztą jak Piłsudskiego( też przecież nie katolika). Dlaczego o tym piszę? . Bo denerwują mnie id...i, którzy nie mając żadnej wiedzy merytorycznej mają pretensje do bycia autorytetami. To Jan Paweł II powiedział o wyznawcach islamu- nasi młodsi bracia w wierze. Kr..,ni podpisujacy się damskim nickami niech pomyślą, a lepiej douczą się, nim zaczną coś pisać.
Anka PiSanka
23:34, 17.10.2015 r.
Zaczęłam Ci odPiSywać, ale doszłam do wniosku, że na impertynencje i inwektywy, małego kmiotka, nie trzeba reagować. Więc... do jutra, pożal się Boże, "yntelektualisto...

Śpij spokojnie...
Hen
23:44, 17.10.2015 r.
do do pidanki
Największymi ofiarami fali imigracji będą polscy Muzułmanie. A dokładniej - Tatarzy. Juz dziś zresztą są, czego dowodem to, co się działo w Meczecie w Gdańsku, gdzie Imam z Arabii - Hani Hraish terroryzował miejscowych Muzułmanów pochodzenia tatarskiego. Ponoć dlatego, że uważał, iż ci się za bardzo "zintegrowali z niewiernymi psami" (czyli - Polakami). A po tym pobił i skopał Marcina Mucharskiego, sekretarza gdańskiej gminy muzułmańskiej. Idzie nowe! Nasi, zintegrowani Tatarzy będą zastąpieni przez islamistycznych oszołomów. A najciekawszy zarzut padł pod adresem polskich Muzułmanów pochodzenia tatarskiego: TO SĄ RASIŚCI!
nacjonal.
23:51, 17.10.2015 r.
Uważam że od 89r.sprawy poszły w złym kierunku,Polski interes narodowy zdradzono przy okrągłym stole i dzś choć minęło ćwierćwiecze,to skutki uwłaszczonej postkomuny wraz z jej silnym nadal zapleczem agenturalnym są odczuwalne i odzwierciedlane w każdej dziedzinie społeczno-gospodarczej.Obalenie rządu prem.J.Olszewskiego,oszustwa,afery,nepotyzm,
grabież resztek majątku narod.,weekendowi samobójcy,zubożanie społeczeństwa,chlebowa banicja,itd.,to jest prawdziwe oblicze zgotowanej przez byłą żydokomunę fasadowej demokracji,czyli PRL-u bis niegdyś uzależnionego od Moskwy,obecnie od brukselskiego e-kołchozu.
nacjonal.do Anki PiSanki
00:40, 18.10.2015 r.
Witam.Mówi się''zło dobrem zwyciężaj''-z jakim skutkiem traktuje i odnosi się do Ciebie czworakowszczyzna to widać,zapewne[chroń Cię Panie Boże na długie lata] mogłabyś przepaść jak ks.Jerzy.Nie mnie Cię pouczać,czy instruować,ale''dotykanie'' oponenta językiem dyplomatycznym''zda się psu na budę'',co też widac.Twoje posty wyrażają mocne zaangażowanie patriotyczne,tudzież kulturę osobistą,co równiez przekłada się na Twój bardzo wysoki iloraz inteligięcji,czego nie mogą te pismaki znieśc w delikatnej naturze kobiecej o prawicowych pogladach.Jest takie purytańskie powiedzenie;kobieta-puch marny,ja inaczej ją okreslam;Dar Niebios,lub cud natury.Pozdrawiam b.serdecznie.
Heniek do Jarosław @
00:52, 18.10.2015 r.
Jarku, pan Zbigniew robił mi projekt domu oraz innego obiektu. Tak więc nie wysilaj się. NIe znoszę ludzi, którym wydaje się , że są ynteligentni a rzeczywistość jest już inna Jarku :laughing:
do nacjonal
00:53, 18.10.2015 r.
Daj swoje wypociny do sprawdzenia uczniowi podstawówki,błąd na błędzie.Narodowiec a w języku ojczystym pisać nie umie,tornister i do podstawówki powtarzać.
do Jarosława
03:02, 18.10.2015 r.
Oj lemingi, obciach być w Platformie :tongue:
Wstyd co z tą Polską zrobiliście i strach co z tą Polską chcecie zrobić. :crying:
nacjonal.
07:47, 18.10.2015 r.
Moje''wypociny''dla ucznia szk.podstaw.a szczególnie dla ciebie są czarną magią skoro tylko to masz mi do zarzucenia,wiem że napisałem z błędami do Anki PiSanki,co tez moze to być z Jej str.niewybaczalne,ale co najważniejsze że nie wstydzę się swoich myśli,spostrzeżeń i ojczyżnianych poglądów,ps.zapewne i posługujesz się poprawną polszczyzną,ja natomiast posługuję się myślą narodowa i niech tak zostanie.
chudy
08:27, 18.10.2015 r.
masz mój głos
nacjonal.
08:29, 18.10.2015 r.
Z Księgi Mądrości [...]''modliłem się i dano mi zrozumienie,przyzywałem,i przyszedł na mnie duch Mądrości.Przeniosłem ją nad berła i trony i w porównaniu z nią za nic miałem bogactwa.Nie porównałem z nią drogich kamieni,bo wszystko złoto wobec niej jest garścią piasku a srebro przy niej ma wartość błota.Umiłowałem ja nad zdrowie i piękność i wolałem mieć ją aniżeli światło ,bo nie zna snu blask od niej bijący.A przyszły mi wraz z nią wszystkie dobra i niezliczone bogactwa w jej ręku''
chudy
08:30, 18.10.2015 r.
jestem z tobą
nacjonal.
08:38, 18.10.2015 r.
Krzyś,''i niech tak zostanie''
anonim
14:39, 18.10.2015 r.
żołnierz,rycerz ,zapomniałeś napisać jeszcze ,że jesteś mistrzem Wu-Szu ,bo też kiedyś zdjęcia wrzuciłeś,żenada i parodia,ale widocznie jest zapotrzebowanie na takich ludzi w tym cyrku skoro kandydujesz. :laughing:
anonim
14:46, 18.10.2015 r.
Czemu tu jest wycięta z opisu kandydata wzmianka o rycerzu?
do Heńka
15:12, 18.10.2015 r.
Jak robił tobie projekt domu i innego obiektu to tak trzeba było napisać. Trzeba było napisać wprost że projektował tobie dom z kurnikiem. Ja w twoją inteligencję nie wątpię ale proponuję abyś poszedł ,do psychologa w Poradni Zdrowia Psychicznego i poprosił o zrobienie testu inteligencji, najlepiej D. Wechslera z limitem i bez limitu czasowego. Możesz też zażyczyć sobie testu Ravena, który mierzy inteligencję nie zależną od czynników werbalno-społecznych czyli tzw. inteligencję niewerbalną.
Znajoma
08:41, 23.10.2015 r.
Pan Zbigniew to niespełniony wróżbita. I tak mu od młodości zostało do dziś.
sjjjwjwjwjwi
18:42, 24.10.2015 r.
Ja na tego pana glosowac nie bede
sjjjwjwjwjwi
18:47, 24.10.2015 r.
Ja na tego pana glosowac nie bede
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne