« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Sylwetki kandydatów: Zbigniew Dąbrowski (KUKIZ'15)

Zbigniew DąbrowskiZbigniew DąbrowskiZbigniew Dąbrowski jest ostrołęczaninem, ma 40 lat, żonę i trójkę dzieci. Mgr inż. architekt, urbanista, wielokrotny uczestnik Marszu Niepodległości, sekretarz Stowarzyszenia Narodowa Ostrołęka, żołnierz Obrony Terytorialnej "Legii Nadnarwiańskiej".

Współorganizator protestów społecznych przeciwko rządom PO, ideologii Gender, GMO i UE, przeciwnik islamizacji Europy.

Czy obecnie obowiązująca ustawa podwyższająca wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 lat powinna zostać zmieniona? Jeśli tak, to do jakiego wieku.
Tak. Reforma emerytalna wprowadzona w 1999 roku przez AWS i Unię Wolności okazała się wielką porażką. Wszyscy wiemy, że ZUS jest bankrutem, dlatego też należy go jak najszybciej zreformować. Idealnym rozwiązaniem jest system kanadyjski, który polega na tym, że wszyscy obywatele mają równe prawo do renty lub emerytury, której wielkość jest taka sama dla wszystkich, a płacona jest bezpośrednio z budżetu państwa. Dodatkową kwotą, jaką będzie dysponować przyszły emeryt to oszczędności wpłacane do banku na indywidualne konto emerytalne pracownika w wysokości 10 proc. liczone od wynagrodzenia. Wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn powinien wynosić 65 lat.

Czy lekcje religii powinny być nadal finansowane z budżetu państwa? Czy nauczanie religii powinno pozostać w szkołach?
Tak. Rzeczpospolita Polska opiera się na cywilizacji łacińskiej. Religia w szkołach jest potrzebna, na której można oprócz teologii uczyć patriotyzmu.

Czy powinna zostać przywrócona kara śmierci za najbardziej okrutne morderstwa?
Tak. Kara śmierci powinna być stosowa w przypadku najbardziej okrutnych morderstw, wobec których jest 100 proc. pewności, co do sprawcy.

Czy Polska powinna wprowadzić euro?
Nie.

Czy służba zdrowia powinna zostać sprywatyzowana?
Nie. Przede wszystkim należy znieść składkę zdrowotną, której biurokratyczny mechanizm kontroli płatności pożera znaczną jej część. Zgodnie z Konstytucją RP, obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Niepaństwowy system ubezpieczeń zdrowotnych jest drogi, ponieważ oprócz kosztów działalności uwzględnia także zysk i dążenie do osiągnięcia jak największego zysku. Warunki wejścia do systemu mogą uniemożliwiać zachowanie konkurencyjności. Brak kontroli państwowej może wyprowadzić kapitał z systemu. Natomiast jednostki świadczące usługi opieki zdrowotnej powinny być prywatne, jeżeli ich wielkość zapewni konkurencyjność na rynku.

Czy powinna obowiązywać jednolita stawka podatkowa PIT, CIT i VAT np. 3x15?
Nie. Podatek dochodowy PIT i CIT powinien wynosić maksymalnie 10 proc. Dodatkowym źródłem dla budżetu państwa powinna być opłata kopalniana oraz dzierżawa majątku państwowego, który ze względu na charakter strategiczny nie może być sprywatyzowany. Jedna stawka VAT o wysokości maksymalnie 15 proc. Niektóre usługi i towary powinny być zwolnione z VAT, np. nieprzetworzone produkty rolne, podręczniki szkolne itp. By obniżyć podatki należy zmniejszyć wydatki budżetowe.

Czy należy zlikwidować gimnazja i powrócić do systemu dwustopniowego (szkoła podstawowa i szkoła średnia)?
Tak. Aktualny system edukacji jest powszechnie źle oceniany, społeczeństwo chce powrotu do 8-klasowych szkół podstawowych.

Czy Senat powinien zostać zlikwidowany?
Tak.

Czy powinny zostać wprowadzone jednomandatowe okręgi wyborcze?
Tak. JOW-y to naturalna i najstarsza demokracja, to normalność i poprawna relacja pomiędzy społeczeństwem, a politykami. Władzę ustawodawczą powinien sprawować Sejm RP wybierany większościowo w okręgach jedno lub wielomandatowych w zależności od wielkości powiatu. Władzę wykonawczą bez inicjatywy ustawodawczej powinien sprawować Prezydent RP pełniący rolę Prezesa Rady Ministrów, wybierany w wyborach powszechnych, bezpośrednich i większościowych.

Czy eutanazja powinna być zalegalizowana?
Nie.

Czy marihuana do celów leczniczych powinna być szeroko stosowana?
Tak.

Czy polski rząd postąpił dobrze, zgadzając się na przyjęcie uchodźców?
Nie. Większość "uchodźców" stanowią imigranci islamscy, którzy są obcy nam kulturowo, nie chcą się asymilować, są agresywni i dążą do narzucania swoich "praw".

Czy powinna zostać wprowadzona możliwość zawierania związku małżeńskiego przez pary homoseksualne?
Nie. Małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety.

Czy obecna ustawa aborcyjna powinna zostać zmieniona (obecnie legalna aborcja możliwa jest tylko w trzech przypadkach - zagrożenia życia lub zdrowia matki, gwałtu lub wad płodu)?
Nie.

Czy posiadanie nawet niewielkiej ilości marihuany na własny użytek powinno być karalne?
Nie.

Czy powinien zostać wprowadzony zakaz występowania zwierząt w cyrkach?
Nie.

Czy płaca minimalna powinna zostać zniesiona?
Nie. Im niższe koszty pracy tym więcej miejsc pracy, im mniejsze bezrobocie tym większe wynagrodzenie dla pracowników. Proste przepisy i podatki są gwarantem rozwoju przedsiębiorczości.

Która inwestycja dla naszego regionu jest ważniejsza: budowa elektrowni czy ostrołęckiej obwodnicy?
Obie inwestycje są ważne. Budowa elektrowni wpłynie na wzrost miejsc pracy, natomiast obwodnica zwiększy bezpieczeństwo komunikacyjne w naszym mieście.

Jakie jest Pana hasło wyborcze?
Trzy podstawowe wartości jakie mną kierują to "Naród, Wolność i Własność". Polska utraciła suwerenność na rzecz UE i może utracić całkowicie swoją tożsamość narodową. Naród to wspólna kultura, język, religia i historia. Najważniejsze prawa człowieka to prawo do wolności i własności.

Dlaczego chce Pan zostać posłem?
Sitwa rządząca Polską po roku ‘89 zabetonowała scenę polityczną, stosując dziką prywatyzację stworzyła nową elitę, zawładnęła polskie media. Dzisiaj nasz kraj jest w ruinie, zadłużony na pokolenia. Bieda i nędza są wszechobecne. Brak perspektyw zmusił 3 mln Polaków do emigracji. Polityka POprawności "Plastikowego Zachodu" realizuje plan wyniszczania narodów europejskich. Temu wszystkiemu mówię stanowczo NIE! Duch i wiara wielkiego narodu, który się budzi, by odzyskać suwerenność i kontrolę nad swoim państwem. Jedno jest pewne. Tylko wyrzucając obecną klasę polityczną na śmietnik historii możemy przywrócić Polakom siłę, godność i poczucie wspólnoty.

Już 25 października odbędą się wybory parlamentarne. Z okręgu siedlecko-ostrołęckiego wybierzemy 12 posłów. Na łamach naszego portalu zaprezentujemy kandydatów z Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego. Każdemu zadamy też szereg pytań.

Wyświetleń: 14195
 
17:10, 16.10.2015 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama





Najbardziej poczytne