« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Tata, mama i ja - spotkanie z poezją w PM nr 17 (zdjęcia)

W ubiegły czwartek w Przedszkolu Miejskim Nr 17 miało miejsce niecodzienne wydarzenie.
Na dzieci czekała cała moc niespodzianek. Wszystko to za sprawą bajkowych postaci z wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

- Przedszkolaków i rodziców, piosenką "Na wyspach Bergamutach" powitał Pan Kleks we własnej osobie. W jego rolę wcielił się Krzysztof Wojciechowski. Następnie mali wychowankowie wysłuchali wiersza Jana Brzechwy pt. "Rzepka" w wykonaniu pracowników przedszkola. Ależ zrobiło się wesoło! Trzeba podkreślić, że panie robiły to po raz pierwszy, mamy jednak nadzieję, że nie ostatni - relacjonują przedstawiciele przedszkola. - Po wstępie przyszedł czas na kolejne popisy. Tym razem na scenie pojawili się, w przepięknych, kolorowych strojach rodzice, wspólnie z dziećmi. W ich wykonaniu usłyszeliśmy wiersze J. Tuwima : "Okulary", "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" i J. Brzechwy: "Leń", "Żaba", "Samochwała", "Kaczka Dziwaczka", "Żuk" i "Entliczek - Pentliczek". Tych doskonale znanych i lubianych utworów wysłuchaliśmy w wersjach śpiewanych i recytowanych. Dodatkowo rodziny, żeby podkreślić nastrój i wyjątkowość wierszy przygotowały różnorodne akcesoria. Zrobiło się wręcz bajkowo!

Wszyscy wykonawcy dzięki swym nieprzeciętnym zdolnościom wiernie oddali i przekazali zgromadzonej publiczności sens zawarty w treści poszczególnych utworów, za co nagrodzeni zostali gromkimi oklaskami, dyplomami i małymi upominkami.

- Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zechcieli wziąć udział w przedsięwzięciu. Dziękujemy za zaangażowanie i piękny występ. Podziękowanie kierujemy również do pracowników za wspaniałą interpretację "Rzepki" - mówią przedszkolanki.

Spotkanie przygotowały i prowadziły nauczycielki: Barbara Długołęcka i Iwona Niedźwiecka.

Zobacz zdjęcia:
Spotkanie z poezją w PM nr 17 (30.01.2014)

Wyświetleń: 658
 
12:54, 02.02.2014 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Jola
08:50, 03.02.2014 r.
Wspaniały pomysł! Brawo dla Rodziców!!!
edi
12:44, 03.02.2014 r.
super, po zdjęciach widać , że oprócz wspaniałych rodziców, wszyscy pracownicy przedszkola brali udział w przedstawieniu dla dzieci. To nazywa się organizacja i współpraca .
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne