« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 21 listopada 2017 r., imieniny Janusza, Marii, Konrada

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Tatry i tatrzańska przyroda w Galerii Ostrołęka

Galeria Ostrołęka zaprasza wszystkich mieszkańców na bardzo ciekawe spotkania dotyczące tatrzańskiego krajobrazu. Uczestnicy wyruszą wraz z prowadzącymi na wirtualne wyprawy po Tatrach, obejrzą ekspozycję makiety gór, a także wysłuchają opowieści tatrzańskich i ciekawostek.

"Tatry w miniaturze" to makieta przedstawiająca Tatry polskie i słowackie, pozwala oglądać to piękne pasmo górskie z dwóch perspektyw. Siedząc na krześle możemy podziwiać tatrzańskie panoramy z poziomu ok. 850 m npm., czyli tak jak widzimy je np. z poziomu Równi Krupowej w Zakopanem. Przemieszczając się wokół makiety możemy poszukiwać, znanych miłośnikom Tatr, panoram górskich z kolejnych punktów widokowych. Stojąc, oglądamy Tatry z lotu ptaka z wysokości od 3 do 8 km. Z takiej wysokości widać ukształtowanie głównej grani Tatr wraz z jej odgałęzieniami oraz położenie dolin górskich i jezior - czytamy w opisie ekspozycji.

W Galerii Ostrołęka już od poniedziałku 24 kwietnia trwał będzie tydzień tatrzański, podczas którego odbędą się spotkania dotyczące ekspozycji oraz tatrzańskiej przyrody.

24 kwietnia (poniedziałek), godz. 17.00
Wędrówkę po Tatrach poprowadzi Ryszard Makowski - turysta praktyk, znawca Tatr Polskich, także zimą. Wychowawca trudnej młodzieży. Autorytet w sprawach wykorzystania surwiwalu w resocjalizacji młodzieży.

26 kwietnia (środa), godz. 17.00
Wędrówkę po Tatrach poprowadzi Stanisław Giżycki - turysta praktyk, znawca Tatr Polskich i Słowackich. Autor wielu inicjatyw społecznych z dziedziny ekologii i turystyki. Podhalanin. W Tatry od urodzenia miał blisko.

27 kwietnia (czwartek), godz. 17.00
Wędrówkę po Tatrach poprowadzi Andrzej Bobrowiecki - autor makiety. W programie "7 dni w Tatrach i Zakopanem" dla turystów początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Andrzej Bobrowiecki jest ostrołęczaninem, magistrem inżynierem ochrony środowiska, miłośnikiem historii, architektury, podróży krajoznawczych i Tatr.

28 kwietnia (piątek), godz. 17.00
Dla spóźnialskich ostatnia możliwość zobaczenia makiety Tatr. Finisaż ekspozycji i spotkanie z autorem - Andrzejem Bobrowieckim. Ekspozycję można oglądać w Galerii Ostrołęka przy pl. J. Bema 14, do dnia 28 kwietnia 2017 r. w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 17.00 do 18.00.

Wyświetleń: 652
 
09:12, 21.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne