« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 19 listopada 2017 r., imieniny Elżbiety, Seweryny, Salomei

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Tim Guenard opowiedział o swojej drodze do Boga (zdjęcia, wideo)

Po nabożeństwie w kościele pod wezwaniem św. Antoniego w Ostrołęce odbyło się spotkanie z Timem Guenardem, autorem książki pt. "Silniejszy od nienawiści". Autor dał świadectwo swojej wiary, opowiedział o trudnym życiu, mrocznej przeszłości, a także powolnej ścieżce do Boga.

Tim Guenard to autor książki pt. "Silniejszy od nienawiści". Autor urodził się w 1958 r. we Francji. Ma podwójne obywatelstwo francusko-kanadyjskie. Jego korzenie sięgają plemion indiańskich Irokezów i jest dumnym ze swojego pochodzenia. Ma za sobą niechlubną przeszłość - był szefem gangu w Paryżu i przeszedł niesamowitą drogę życia. Nie odciął się jednak od przeszłości, ale zaakceptował to, co go w życiu spotkało i zaprzyjaźnił się ze swoją brutalną przeszłością.

Jak czytamy w jego biografii, trenował boks, aby zabić swojego ojca. Udało mu się jednak przezwyciężyć nienawiść do brutalnego rodzica i postanowił zbuntować się wobec schematycznemu powiedzeniu, że "jaki ojciec, taki syn". Tim nie miał łatwego życia, został porzucony przez matkę, kiedy miał trzy lata. Kobieta przywiązała go do słupa przy jednej z polnych dróg i odeszła. Nad ranem zziębniętego i wystraszonego chłopca znalazła policja. Oddano go w ręce agresywnego, uzależnionego od alkoholu ojca, który znęcał się nad nim bezlitośnie. W dniu piątych urodzin ojciec pobił go tak mocno, że Tim ledwie przeżył.

Swoją historią świadczy o potędze miłości, przebaczenia i wiary. Spotkanie z nim jest inspiracją do odnalezienia samego siebie. Teraz sam pomaga wielu zagubionym i pokazuje na przykładzie swojego życia, że można zawrócić z każdej najgorszej drogi.

Spotkanie z Timem Guénardem odbyło się w niedzielę 19 marca w kościele pod wezwaniem św. Antoniego w Ostrołęce. Więcej o postaci na stronie timguenard.pl.

Zobacz zdjęcia:
Spotkanie z Timem Guenardem w klasztorze (19.03.2017)

Wyświetleń: 3133
 
15:55, 20.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

A.W.
21:28, 20.03.2017 r.
To wspaniały człowiek, myślę, że jego książka powinna być szeroko dostępna w szkolnych bibliotekach. Dlaczego szkoły nie zadbały o frekwencję młodych ludzi na tym spotkaniu? Była szansa na sprowadzenie na dobre tory, oderwanie od smartfona, komputera.
do A.W.
21:44, 20.03.2017 r.
Dlatego, że Polska jest krajem świeckim. Swoje dziecko posyłaj gdzie chcesz, a od mojego łapy precz!
Do A.W
22:20, 20.03.2017 r.
Popieram Cie w 100%
olo
04:35, 21.03.2017 r.
A.W-CIEKAWE CZY KUPIŁEŚ/ŁAŚ/ TĘ KSIĄŻKĘ/? WYCHODZI NA TO, ŻE LUDZIE POWOLUTKU DOŚĆ MAJĄ partii panów i ich czarnych protektorów.
Rebeliant Remek
07:40, 21.03.2017 r.
Sytuacja dla mnie bynajmniej dziwna. Pan chce robić wykłady w kościołach i promować książkę ok. ,ale generalnie to jego interes i problem.

Całość cuchnie sekciarstwem i prywatą. Za protekcją trzech przygłupków otwierają się dla Pana NIKT wrota świątyń i zakładów karnych. Niestety zapomniano, jak czytam, o przymusowym spędzie dla młodzieży szkolnej😯
Barbara
08:54, 21.03.2017 r.
Było w wypowiedzi Tima Guénarda kilka naprawdę wzruszających fragmentów. O jego traumie z dzieciństwa wiedzieliśmy wcześniej, ale uwaga o literze Y była porażająca. Mały Tim stwierdził, że tak wygląda dziecko, któremu uda się być adoptowanym, tak opuszcza bidul- z podniesionymi ze szczęścia rękami. Dla mnie najważniejsze było podkreślenie roli dobrych ludzi, którzy skłonili Tima do stania się porządnym, wartościowym człowiekiem (pan,który nauczył go czytać, sędzia, która go dowartościowała i wyznaczyła mu zawód kamieniarza). Piękny był okrzyk Irokeza - jak kontrapunkt do całej narracji, na pewno nikt inny nie odważyłby się tak zachować w kościele.Pozdrawiam.
09:10, 21.03.2017 r.
Wiecie takie osoby robią to nie dla kasy a tylko dla tego, że padły już na samo dno, spotkały Boga i chcą się tym podzielić i pomóc innym.
Poznałem człowieka (znamy się słabo ale mamy wielu wspólnych znajomych) który też tak czyni i też napisał książkę którą promuje a do której zrzekł się praw i nie zarabia.
Henryk Krzosek - możesz posłuchać na YT jego historii.
Każdy chyba słyszał słowa Jezusa "Stoję u drzwi i kołaczę" ale czy spróbowałeś kiedyś je otworzyć ? Powinieneś zrobić to sam, wystarczy tylko Twoja decyzja.

:smile:
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne