« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Tomasz Olszewski na ostrołęckiej scenie (zdjęcia, wideo)

Na plenerowym koncercie zorganizowanym w ramach Art Czwartku, zaprezentował się Tomasz Olszewski z zespołem. Artysta to uznany, polski muzyk, autor tekstów i pieśniarz. Ten laureat wielu nagród zaśpiewał przed ostrołęcka publicznością na scenie przy "Kupcu".

Muzyk wystąpił z koncertem piosenki literackiej pt. "18 lat później". Widownia zgromadzona przed sceną powitała go gromkimi brawami.

Tomasz Olszewski zadebiutował na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w warszawskim klubie "Hybrydy" w 1983 roku, gdzie otrzymał wyróżnienie. Rok później, w 1984, został laureatem I nagrody tego najważniejszego w Polsce festiwalu śpiewających autorów. Początek lat osiemdziesiątych to, przede wszystkim, koncerty w miejscach niezależnych od władz i częste zmagania z cenzurą, zwłaszcza po ukazaniu się w niezależnym obiegu "Wiecznej partyzantki" ("Wolna Nuta" MC 1984) oraz kasety "Dezerterzy" zawierającej wywiady z ludźmi, którzy w stanie wojennym zostali na Zachodzie i piosenki Tomasza Olszewskiego.

Laureat niemal wszystkich najważniejszych polskich festiwali studenckich w latach 1984-85, Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję", Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej (I nagroda), Spotkań Poetyckich im. Edwarda Stachury (Nagroda Publiczności) i innych. Jego wcześniejsze piosenki znalazły się na kilku kasetach i płycie zawierającej wybór najciekawszych śpiewających autorów lat osiemdziesiątych.

Art Czwartek z udziałem Tomasza Olszewskiego odbył się 10 sierpnia br. na scenie przy "Kupcu".

Zobacz zdjęcia:
Art Czwartek: Tomasz Olszewski (10.08.2017)

Wyświetleń: 1165
 
10:47, 11.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Barbara
12:53, 11.08.2017 r.
Piękny występ. Mądre, przemyślane teksty o treści oscylującej od kontestacji do zachwytu, a treść za każdym razem osadzona w rzeczywistości. Mnie najbardziej przypadła do gustu piosenka "Odbijany" z frazą: "po tęczy przejdziesz jak linoskoczek". Szkoda tylko, że bardzo głośni amatorzy lodów i młodzi rowerzyści nie potrafili docenić poezji. Jednak pod wierzbą było kameralniej. Pozdrawiam.
...
18:21, 13.08.2017 r.
ostrołęcki motłoch kompletnie nie rozumie tego typu twórczości więc nie ma co się dziwić kiepskiemu zachowaniu gawiedzi
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne