« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Trening czyni mistrza (zdjęcia)

Dzieci z ostrołęckiego przedszkola nr 17 wzięły udział w niezwykle praktycznych zajęciach dotyczących ruchu drogowego.
Na przejściu dla pieszych towarzyszył im policjant.
- O tym, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest bardzo ważne, nie trzeba nikogo przekonywać. Podobnie jak o tym, że naukę zachowania na drodze powinniśmy zaczynać od wczesnego okresu dzieciństwa. Pierwszymi nauczycielami są już rodzice. Później kontynuacja nauki odbywa się w przedszkolach i w szkołach. Na zajęciach poprzez zabawę omawiane są najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze - mówi asp. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

W zajęciach biorą udział często ostrołęccy policjanci. Wśród maluchów najbardziej znany jest sam „Komisarz Kurpik”, maskotka ostrołęckiej policji. Na takich zajęciach często wszystkim uczestniczącym towarzyszy uśmiech na twarzy.

- Wykorzystując zabawę policjanci czynią z niej najlepsze narzędzie do nauki o bezpieczeństwie na drodze. To jednak nie wszystko. Trening czyni mistrza, każdy to powie. Podczas jednych z zajęć prowadzonych w Przedszkolu Miejskim nr 17 w Ostrołęce, na spacer z dziećmi wybrał się policjant wydziału prewencji. Był to jednak wyjątkowy spacer. Dzieci wspólnie z policjantem w parach przechodziły przez przejście dla pieszych. Biorąc pod uwagę ich zachowanie, śmiało można powiedzieć, że zarówno rodzice jak i nauczyciele fantastycznie, przygotowują małych uczestników ruchu drogowego do samodzielnego poruszania się po drodze. Dzieci starannie rozglądały się to lewo, prawą i jeszcze raz w lewo by ostatecznie na środku drogi po raz kolejny spojrzeć w prawo stronę. Warto podkreślić, że tym razem uśmiech na twarzach mieli także kierujący samochodami, którzy sami podkreślali, że taka nauka jest niezwykle ważna i przyniesie ona duże efekty w przyszłości - mówi asp. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Zobacz zdjęcia:
Trening czyni mistrza, fot. KMP w Ostrołęce

Wyświetleń: 518
 
15:48, 17.10.2012 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne