« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Trwają policyjne działania "Prędkość"

Fot. KMP w OstrołęceWe wszystkich państwach Unii Europejskiej, w tym również w Polsce, prowadzone są dzisiaj policyjne działania pn. "Prędkość", koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Do akcji dołączyli też ostrołęccy funkcjonariusze.

W ramach działań policjanci dyscyplinują kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość.

- Taktyka działań zakłada organizację zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń. Pomimo, że dane jednoznacznie wskazują, że bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego poruszających się po polskich drogach nieustannie się poprawia, to w dalszym ciągu jazda z nadmierną prędkością, niedostosowaną do warunków drogowych jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych - podkreślają mundurowi.

W 2016 roku z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu doszło do 7195 wypadków, w których zginęło aż 846 osób (tj. 37 proc. ofiar śmiertelnych wypadków spowodowanych przez kierujących), a 9619 zostało rannych.

- Brawura, pośpiech, chęć zaimponowania innym lepszym samochodem, pokazania, że jest się lepszym kierowcą - to czynniki, które mają wpływ na przekraczanie dopuszczalnych prędkości. Policjanci ruchu drogowego ujawnili w 2016 roku 1 647 420 przypadków naruszeń polegających na przekroczeniu prędkości. Dane te świadczą o tym, że wykroczenie to jest nagminne - zaznaczają funkcjonariusze.

Działania "Prędkość", Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego poprzedziła kampanią społeczną "Kierujesz Życiem". Kampania ma na celu kształtowanie świadomości oraz zachęcenie odbiorców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego w zakresie obowiązujących limitów prędkości jazdy oraz dostosowania tej prędkości do warunków ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem odbiorców w grupie wiekowej 18-24 lata.

Wspólnym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ograniczenie liczby wypadków drogowych, a tym samym liczby zabitych i rannych.

Wyświetleń: 1058
 
09:02, 25.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama





Najbardziej poczytne