« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Trwają policyjne działania "Wielkanoc"

Ostrołęccy mundurowi oraz policjanci z posterunków policji włączyli się w ogólnopolskie działania "Wielkanoc". Funkcjonariuszy, zarówno tych umundurowanych jak i po cywilnemu, spotkamy na drogach, w centrach handlowych, targowiskach i osiedlach.

Działania są ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa podczas długiego, świątecznego weekendu.

- Wielu z nas, aby spotkać się z najbliższymi, będzie musiało spędzić w drodze setki kilometrów. Jeżeli zaś wyruszamy w podróż własnym samochodem pamiętajmy, aby odpowiednio wcześniej sprawdzić jego stan - zaznacza mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Przede wszystkim każdy kierowca powinien wziąć sobie głęboko do serca zasadę, że wolniej oznacza bezpieczniej. Ponadto pasy bezpieczeństwa powinien mieć zapięte każdy pasażer, a dzieci muszą być przewożone w fotelikach.

- Ogromne niebezpieczeństwo stwarzają pijani kierowcy. Jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności. Nawet niewielka jego ilość w naszym organizmie negatywnie wpływa na naszą koncentrację i refleks - przyznaje Tomasz Żerański.

Rzecznik zaznacza, że funkcjonariusze ostrołęckiej komendy będą zdecydowanie reagować wobec wszelkich form piractwa drogowego oraz nietrzeźwych kierowców. Szczególną uwagę mundurowi zwrócą także na prędkość i stan techniczny pojazdów.

Policyjne patrole pojawiać się będą również w okolicach dyskotek. Podczas całej akcji należy spodziewać się częstych kontroli trzeźwości. Drogówka będzie także zwracać uwagę na zachowania kierujących i pieszych w rejonie przejść oraz czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

Akcja potrwa do poniedziałku 17 kwietnia do późnych godzin wieczornych.

Wyświetleń: 2620
 
00:54, 15.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne