« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 października 2017 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Uczestniczki kursu "Bądź Bezpieczna" nagrały film (wideo)

Fot. kadr z filmuW czternastej edycji kursu samoobrony "Bądź Bezpieczna" wzięło udział 30 kobiet z Ostrołęki i powiatu. Uczestniczki zakończyły szkolenie i postanowiły je podsumować ciekawym filmem, który zamieściły na kanale YouTube. Pokazują w nim, jak radzić sobie z zagrożeniami.

Grupa pań w trakcie realizacji kursu brała udział w zajęciach z samoobrony, strzelania z broni palnej, bezpieczeństwa w środkach komunikacji publicznej czy też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Miały też blok zajęć teoretycznych m.in. z psychologii, wiktymologii, zasad ruchu drogowego czy dietetyki.

Swoją przygodę postanowiły podsumować w ciekawy sposób. Nagrały amatorski film, na którym możemy oglądać rozmaite sytuacje dnia codziennego, w których może się znaleźć każda kobieta. Panie, które zdobyły wiedzę w zakresie szeroko pojętej samoobrony oraz bezpiecznego stylu życia, pokazały, w jaki sposób unikać zagrożeń, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, co robić w sytuacjach zagrożenia i jak radzić sobie np. z zaczepkami czy atakami niebezpiecznych osób.

- Krótki film to wynik weekendowej pracy. Nagrałyśmy go i zmontowałyśmy spontanicznie, bez przygotowań i doświadczenia. Efekt nie jest rewelacyjny, ale podkreślając fakt, że zaczęłyśmy w piątek, a skończyłyśmy w poniedziałek, tłumaczy niedociągnięcia i amatorszczyznę - poinformowała nas Barbara, jedna z uczestniczek kursu.

Film to dokonały instruktaż współczesnej kobiety, ale też niebanalna pamiątka ze szkolenia oraz reklama kursu "Bądź Bezpieczna", który cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkanek miasta i powiatu. O podsumowaniu kursu pisaliśmy także w artykule: Kurs "Bądź Bezpieczna" podsumowany (zdjęcia). Teraz możemy zobaczyć także film.

Wyświetleń: 5778
 
09:12, 13.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Ana
09:44, 13.07.2017 r.
Widać, że dziewczyny się napracowały, film świetny. Tak trzymać, chyba sama się zapiszę na następną edycję.
10:07, 13.07.2017 r.
Aktorki od siedmiu boleści.a te pompki 😏 porażka
MG
10:57, 13.07.2017 r.
No właśnie, widać jak komuś łatwo oceniać.
Filmik nie miał pokazać jakie jesteśmy idealne.
Była dobra zabawa podczas kursu oraz podczas kręcenia filmiku.
Wszystkie uszczypliwe komentarze są dowodem zazdrości.
POZDRAWIAM zazdrosnikow i nierobów ;)
kinia
12:41, 13.07.2017 r.
Dziewczyny oprócz tego, że pracują i prowadzą aktywny styl życia to znalazły czas na zajęcia z samoobrony a nawet nakręcenie filmu. :smile: :smile:
123
15:08, 13.07.2017 r.
din widać że żal komuś d.u.p.ę ściska, sam się nie ruszy sprzed kompa, to pewnie jeden z tych typów co uważa, że "b.a.b.a." to tylko przy grach ma stać :-P Przecież od razu widać, że dziewczyny się dobrze bawiły. Ja też się zapiszę na kolejną edycję jak mi się uda:-)
Gratulacje dla odważnych :wink:
Awfrg
15:30, 13.07.2017 r.
A kto organizuje te kursy? i gdzie można się zapisać
Ppp
05:26, 15.07.2017 r.
Nie przejmujcie sie ludzmi pelnymi kompleksow jak din. Robcie swoje. Zawsze sie znajda osoby ktore lecza kompleksy i beda stekac na wszystko co sie robie , no ale taki urok zyciowych przegrywow ktorzy musza wracac do domu z 1500zl w dzien wyplaty :)
Do Ppp
19:53, 16.07.2017 r.
Nie znasz dnia ani godziny, los bywa złośliwy i moze kiedyś ty bedziesz musiała radzic sobie z 1500zł a tatuś nie pomoże bo nie może....
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne