« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 24 marca 2018 r., imieniny Gabriela, Marka, Gabora

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Uczniowie zaprezentowali swoje filmy (zdjęcia)

Filmy "Świąteczny czas" i "Legenda powstania Ostrołęki" można było obejrzeć w Szkole Podstawowej nr 1.
Obie produkcje przygotowali uczniowie placówki podczas warsztatów "Animacje dla każdego". Zostały one zorganizowane przez Studio Miniatur Filmowych w Warszawie. To jeden z najstarszych w kraju producentów filmów krótkometrażowych, seriali dla dzieci, jak i filmów kinowych.

- Uczestnictwo w takim przedsięwzięciu to przede wszystkim ważny moment dla młodych twórców, bo w ten sposób bardzo często rodzą się talenty - powiedział Bogdan Piątkowski, dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury. - Być może dla niektórych to początek wielkiej kariery filmowej.

Uczniowie mieli możliwość pracować z grafikiem i rysownikiem Wiesławem Ziębą oraz operatorem filmowym Kamilem Niesłonym od 5 do 8 listopada w Galerii Ostrołęka. Warsztaty były nagrodą dla dzieci za najlepszą frekwencję w zajęciach Akademii Edukacji Filmowej w roku szkolnym 2012 - 2013.

- Premiera filmu to zawsze najtrudniejszy czas dla osób, które przy nim pracowały - mówi Eugeniusz Gordziejuk, szef produkcji Studia Miniatur Filmowych. - Wtedy gotowy obraz staje oko w oko z widzem.

Premierowy pokaz filmów odbył się w piątek 8 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
Uczniowie zaprezentowali swoje filmy (08.11.2013)

Wyświetleń: 592
 
13:49, 08.11.2013 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne