« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 października 2017 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ulicą Natury do Multimedialnego Centrum Natura

Radni miejscy pochylą się podczas sesji nad projektem uchwały nadającej nazwę ulicy dojazdowej do budynku Multimedialnego Centrum Natura. Droga zlokalizowana na osiedlu Centrum, w rejonie ulic: Geodetów, Skautów, Zuchów i Skośnej nosić będzie nazwę Natury.

Dotychczasowy dojazd do Centrum Natura był znacznie utrudniony. Okazało się, wbrew oczekiwaniom wielu mieszkańców, że tymczasowy dojazd od strony szpitala i ul. ks. Jerzego Popiełuszki, po zakończeniu budowy, nie będzie dostępny, bo stanowi grunt prywatny. Właściwy dojazd był od początku planowany ze strony ulicy Skośnej i przebiega po terenie należącym do miasta.

O nadanie nazwy ulicy wystąpiła Fundacja Drabina Rozwoju, która zwróciła się z wnioskiem i zaproponowała, aby ulica
nosiła nazwę Natury. W uzasadnieniu uchwały czytamy, że Multimedialne Centrum Natura to innowacyjne miejsce edukacji ekologicznej z salą kinową do projekcji w przestrzeni wirtualnej 5D, w której 360-stopniowy ekran otacza widzów. Centrum łączy w sobie edukację przy użyciu nowoczesnych technologii z tradycyjnymi formami prowadzonymi w ogrodzie doświadczeń, usytuowanym wokół budynku oraz strefą zieloną na tarasach obiektu. To miejsce nauki przeznaczone głównie dla dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych.

Lokalizacja ulicy NaturyLokalizacja ulicy NaturyZaproponowana nazwa ulicy nawiązuje do nazwy oraz charakteru prowadzonej działalności przez
Multimedialne Centrum Natura. W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego rejonu "Śródmieście Płd. - Goworowska"
w Ostrołęce droga oznaczona jest symbolem KUL - ulica lokalna. Grunt stanowi własność miasta Ostrołęki.

Decyzję o ustaleniu nazwy ulicy radni podejmą podczas zbliżającej się sesji rady miasta 30 marca br.

Wyświetleń: 2941
 
12:24, 29.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Natura
07:46, 30.03.2017 r.
Nienaturalny to będzie w bezpośrednim sąsiedztwie pięciokondygnacyjny blok (apartamentowiec) którego budowa własnie się rozpoczęła. :sad:
do Natura
17:34, 30.03.2017 r.
gdzie ten blok budują? przy Ulicy Jana Pawła??
Natura
05:19, 01.04.2017 r.
Budują przy ulicy Natury, pomiędzy kinem a torfowiskami i Wałem Carskim
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne