« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

UOKiK ostrzega: skargi na firmę telekomunikacyjną

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów otrzymał ponad 200 skarg na działania Telekomunikacji Cyfrowej - spółki świadczącej usługi telefoniczne w sieci stacjonarnej. Prezes UOKiK wszczął postępowanie przeciwko firmie i zdecydował się ostrzec konsumentów.

Jak informuje urząd, w związku z napływającymi sygnałami podjęto decyzję o wydaniu ostrzeżenia dla konsumentów, ponieważ praktyki spółki mogą powodować znaczne straty finansowe i niekorzystne skutki dla szerokiego kręgu konsumentów.

Informacja na stronie internetowej UOKiK głosi, iż takie praktyki utrudniają konsumentom dochodzenie swoich praw.

- W wielu skargach byliśmy informowani o tym, że konsumenci podpisali podsuwane dokumenty, ponieważ byli przekonani, że oferta pochodzi od operatora, z którego usług są zadowoleni. Nie podpisaliby jej, gdyby wiedzieli, że zawierają umowę z Telekomunikacją Cyfrową - mówi Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Urząd informuje, że konsumenci najczęściej dowiadują się, że zmienili dostawcę usług telekomunikacyjnych dopiero po otrzymaniu pierwszej faktury lub po wyłączeniu ich telefonu przez dostawcę, który do tej pory świadczył usługi telekomunikacyjne. Gdy zrywają umowę z Telekomunikacją Cyfrową, muszą zapłacić 550 zł kary.

Więcej informacji na stronie UOKiK.

Wyświetleń: 810
 
10:38, 30.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne