« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 października 2017 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Urzędnicy skarbówki o ulgach w rozliczeniach (zdjęcia)

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrołęce zorganizowano spotkanie informacyjne, przeznaczone w szczególności dla podatników mających na utrzymaniu niepełnosprawne dzieci. Uczestnicy uzyskali cenne wiadomości od urzędników ostrołęckiej skarbówki.

- To, że dzisiaj spotykamy się dowodzi, że rzeczywiście wiele osób i instytucji chce wspierać rodziny osób niepełnosprawnych. Jedną z takich instytucji jest Urząd Skarbowy w Ostrołęce, który wychodzi naprzeciw potrzebom naszego środowiska - powiedziała na wstępie Iwona Domańska, dyrektor SOSW w Ostrołęce.

- Z doświadczenia jakie posiada urząd skarbowy wiemy, że są oczekiwania, jest zapotrzebowanie na tego typu wiedzę. Często podatnicy składający zeznania podatkowe nie wiedzą jakie mają prawa, jakie przysługują im ulgi i odliczenia. Ponadto sporządzając takie zeznania często dokonują odliczeń w sposób nieprawidłowy, w nieprawidłowy sposób dokumentując wydatki. Dlatego też to dzisiejsze spotkanie służy temu, żeby rozwiać państwa wątpliwości - dodał Jerzy Kwiatkowski, naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrołęce.

Przedmiotem spotkania były zagadnienia dotyczące prawidłowego dokumentowania i odliczania od dochodu wydatków poniesionych m.in. na: adaptację i wyposażenie mieszkań oraz budynków stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, przystosowanie pojazdów mechanicznych do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, zakup i naprawę sprzętu, urządzeń niezbędnych w rehabilitacji oraz ułatwiających wykonywanie czynności życiowych, odpłatność za pobyt na turnusach rehabilitacyjnym, koloniach i obozach dzieci oraz młodzieży niepełnosprawnej do 25 roku życia, odpłatność za przewóz na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne - zakup leków.

Ponadto pracownicy Urzędu Skarbowego w Ostrołęce omówili kwestie dotyczące rocznych rozliczeń z uwzględnieniem przedmiotowych ulg.

Wydarzenie odbyło się w piątek 10 marca.

Zobacz zdjęcia:
Spotkanie informacyjne w SOS-W (10.03.2017)

Wyświetleń: 2522
 
15:10, 10.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne