« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2017 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Usługa "Sprawdź swoje punkty karne" od dziś dostępna

Od dziś kierowcy mogą sprawdzić przez internet, ile punktów karnych zebrali w ostatnim roku za wykroczenia drogowe i kiedy zostaną skasowane. E-usługa jest dostępna za darmo na portalu obywatel.gov.pl. Jednak aby z niej skorzystać, potrzebny jest profil zaufany (eGO).

Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, prezentacja danych zawiera sumę punktów karnych, datę popełnienia wykroczenia, informacje o pojeździe, miejsce popełnienia wykroczenia, dane kierowcy oraz informację o liczbie punktów karnych. Usługa jest darmowa.
Aby skorzystać z e-usługi "Sprawdź swoje punkty karne", należy posiadać profil zaufany. Jest to narzędzie, dzięki któremu można potwierdzać swoją tożsamość w internecie, służy jako elektroniczny podpis.

Profil zaufany (eGO) można założyć na dwa sposoby:
1. W sposób tradycyjny, rejestrując się na stronie pz.gov.pl, a następnie odwiedzając punkt potwierdzający z ważnym dokumentem tożsamości. Punkty potwierdzające to różne urzędy i banki.

2. Bez wychodzenia z domu z wykorzystaniem zewnętrznego dostawcy tożsamości. Obecnie z takiej opcji mogą skorzystać klienci: PKO BP, Inteligo, ING, Envelo, Millennium Bank.

W najbliższych tygodniach do grona zewnętrznych dostawców tożsamości dołączą kolejne instytucje.

Informacje, jak założyć profil zaufany, można znaleźć w serwisie obywatel.gov.pl.

Wyświetleń: 5211
 
14:53, 24.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne