« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Utrudnienia w ruchu w Wielki Piątek i Wielkanoc

Tradycyjnie w Wielki Piątek ulicami miasta przejdą Procesje Drogi Krzyżowej. Odbędą się one w parafiach p.w. św. Antoniego Padewskiego (klasztor) i św. Franciszka z Asyżu (os. Centrum). W związku z tym kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu, bowiem część ulic będzie zamknięta.

Jak informuje urząd miasta, z klasztoru procesja wyruszy około godziny 19.30 i pójdzie następującymi ulicami: Gomulickiego, Głowackiego, Kościuszki, Staszica i Gomulickiego do klasztoru. W kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20.00. Trasa przebiegała będzie w sposób następujący: wyjście z kościoła, pójście ul. Sikorskiego, ul. Pileckiego, ul. Berlinga do ul. Sikorskiego i powrót do kościoła.

- Także w niedzielę 16 kwietnia, w ramach obchodów Wielkiej Nocy, wyruszy procesja rezurekcyjna o godzinie 6.00 rano. Procesja wyruszy z klasztoru i pójdzie następującymi ulicami: Gomulickiego, wokół skweru kard. Stefana Wyszyńskiego, do Kościuszki, Staszica i Gomulickiego z powrotem do klasztoru. Procesja, zgodnie z tradycją, przejdzie trzy razy tymi ulicami - czytamy na stronie urzędu miasta.

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w wyżej wymienionych miejscach. Nad zachowaniem bezpieczeństwa na trasach procesji czuwać będą strażnicy miejscy.

Wyświetleń: 4028
 
16:22, 13.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

droga krzyżowa
08:28, 14.04.2017 r.
oczywiście jak zawsze zdjecie z parafii Zbawiciela, a Droga Krzyżowa w Antonim i u Franciszka :D
katolik
13:24, 14.04.2017 r.
ciemnogród, kler robi co chce. praktycznie mamy 30% popierających PIS (czytaj kler), a praktycznie narzucają nam państwo wyznaniowe.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne