Uwaga na płatne SMS-y przychodzące. Telewizja naciąga tysiące osób
"Metro":Krótkie wiadomości SMS o podwyższonej opłacie to popularny sposób na wyciągnięcie od nas pieniędzy. Problem zaczyna się wtedy, gdy płacimy nie tylko za wysłane ale także za odebrane wiadomości SMS. Od kilku tygodni trwa telewizyjna kampania SMS-owej loterii o nazwie Milion za SMS, w której Ryszard Rembiszewski, były wieloletni prowadzący losowania Lotto, zachęca do wzięcia udziału z zabawie o milion złotych. W Internecie zawrzało, bo nikt w reklamie nie wspomina o płatnych SMSa-ch, które organizator rozsyła na komórki.
Jak alarmuje dziennik Metro, w reklamie pada informacja, by wziąć udział w loterii należy wysłać rejestracyjnego SMS-a, którego koszt wynosi 3,66 zł. Zapewne większość z osób biorących udział, w loterii którzy nie zapoznali się z regulaminem, są przekonani, że płacą jedynie za wysłane SMS-y.
Nic bardziej mylnego. Wysłanie pierwszego SMS-a rejestracyjnego jest równoznaczne z tym, że użytkownik decyduje się na otrzymywanie codziennych SMS-ów od organizatora loterii, których koszt wynosi 1,22 zł za jednego SMS-a. O tym jednak reklama już nie wspomina - zachęca jedynie do zapoznania się z regulaminem.
Czytaj więcej na stronach media2.pl
- Wyświetleń: 10992
-
- 16:46, 16.08.2009 r.