« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 24 września 2020 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

W muzeum powstanie interaktywny spektakl

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce oraz Stowarzyszenie Praktyków Dramy Stop-Klatka zapraszają na międzypokoleniowe warsztaty teatralne organizowane w ramach projektu Międzypokoleniowy Teatr Forum. Uczestnicy wraz z trenerami stworzą interaktywny spektakl.

Przedstawienie będzie tworzone od podstaw. To metoda z pogranicza teatru i edukacji, stworzona przez Augusto Boala. Aktorzy sa jednocześnie widzami, a publiczność aktorami.

- Grupa razem z trenerkami, poprzez improwizacje i dyskusje na temat wyzwań, we współpracy międzypokoleniowej stworzy krótkie przedstawienie, a następnie zaprosi do aktywnego udziału publiczność. Bo w Teatrze Forum nie ma widzów! Są widzoaktorzy, którzy wchodzą na scenę i pomagają głównemu bohaterowi rozwiązywać jego problemy. Scena staje się przestrzenią dla wiedzy, doświadczeń i pomysłów widzoaktorów. Przełamanie sacrum sceny oddaje sprawstwo w ręce widzów, przez co umożliwia im poszerzanie perspektywy poprzez dyskusję i wchodzenie w rolę głównego bohatera mierzącego się z różnymi trudnościami. Wierzymy, że dzięki konwencji teatru interaktywnego osoby w różnym wieku otworzą się na siebie nawzajem i zachęcą się do wspólnych działań także poza przestrzenią sceniczną - czytamy o projekcie w materiałach Stowarzyszenia Praktyków Dramy Stop-Klatka.

Zajęcia poprowadzą doświadczone trenerki dramy Katarzyna Leoniewska oraz Kamilla Gryszel. Warsztaty odbędą się w dniach 29-31 sierpnia br. w godzinach 11.00-18.00 w budynku muzeum. Zajęcia są bezpłatne. Więcej informacji na ten temat w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, pl. Bema 8 lub pod numerem tel. (29) 764-54-43 w. 43.

Wyświetleń: 1043
 
10:26, 16.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne