« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

W Ostrołęce powstanie punkt ładowania samochodów elektrycznych

Dawna stacja paliw przy ul. SzpitalnejDawna stacja paliw przy ul. SzpitalnejPierwsza w Ostrołęce stacjonarna stacja ładowania pojazdów elektrycznych powstanie jeszcze w tym roku. Będzie to prawdopodobnie jedyna taka stacja w promieniu 50 km od Ostrołęki. Z usługi ładowania będzie mogło korzystać jednocześnie nawet sześć pojazdów.

Punkt ładowania samochodów elektrycznych powstanie w centrum Ostrołęki, tuż przy starym moście, w miejscu po dawnej stacji paliw przy ul. Szpitalnej (tzw. mały Orlen), naprzeciwko hotelu "Relax". Stacja paliw, która była prawdopodobnie pierwszą w Ostrołęce, nie funkcjonuje od 1 stycznia 2014 r. po zmianie przepisów dot. ochrony środowiska. Zlokalizowane pod ziemią przestarzałe zbiorniki nie spełniały nowych wymogów ekologicznych. Droga inwestycja modernizacji nie została podjęta przez ówczesnego właściciela i stacja musiała zostać zamknięta.

Od ponad trzech lat plac stoi pusty. Jeszcze w tym roku ma powstać w tym miejscu pierwszy w regionie punkt ładowania samochodów elektrycznych. Dogodna lokalizacja drodze krajowej, pełna infrastruktura i bardzo dobry dojazd zdecydowały o powstaniu nowoczesnej, w pełni zautomatyzowanej stacji ładowania.

Jedyne miejsce przystosowane do obsługi pojazdów elektrycznych to siedziba Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce, który posiada na wyposażeniu autobusy elektryczne. Strefa ładowania nie jest jednak dostępna publicznie i nie obsługuje różnych typów ładowania stosowanych w autach osobowych.

Punkty ładowania samochodów elektrycznych tylko nieznacznie różnią się od tradycyjnych stacji benzynowych. Tak samo można spotkać na nich dystrybutory. Są one jednak mniejsze, a grubym wężem zamiast paliwa płynnego przepływa prąd. Ładowanie, zależnie od typu baterii i możliwości technicznych, trwa od 15 minut do nawet kilku godzin. Stacje ładowania są w pełni automatyczne i nie ma na nich obsługi. Część punktów ładowania w Polsce jest całkowicie darmowych, za niektóre trzeba płacić przy użyciu karty płatniczej.

Wyświetleń: 4679
 
01:59, 01.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brzucho
05:43, 01.04.2017 r.
Srutututu, 1 kwiecieñ.
Anka PiSanka
07:50, 01.04.2017 r.
Dzień dobry!

Świetna wiadomość. Od dawna nosiłam się z zamiarem pozbycia się swojego benzynowego japończyka, na korzyść niedużego, lecz żwawego samochodziku z napędem elektrycznym. Decyzja o wybudowaniu w Ostrołęce stacji ładowania samochodów elektrycznych, utwierdziła mnie w przekonaniu, żeby jak najszybciej rozejrzeć się za samochodem elektrycznym. Brawo dla ostrołęckich władz za tę inwestycję i promowanie ekologii w naszym przepięknym, nadnarwiańskim grodzie...

Pozdrawiam...
brexit
15:30, 01.04.2017 r.
A prąd w tej stacji będzie pozyskiwany innowacyjną metodą.
W dwunastu kołowrotkach , jak dla chomików , ale o wymiarach dostosowanych do wymiarów dorosłego człowieka umieszczonych zostanie 12 przedstawicieli obecnej opozycji , którzy cały czas będą przebierali nogami aby uzyskać władzę , ale tym razem ta ich destrukcyjna energia zostanie przez generator zamontowany w kołowrotku zamieniona na prąd właśnie.
Z nieoficjalnych informacji , ale z wiarygodnego źródła dowiedzieliśmy się ,że jeden kołowrotek będzie posiadał dwa ekrany po bokach , które tak jak w kinie będą umożliwiały projekcję obrazu.Taki warunek postawił pierwszy z ochotników Maciej K., co pozwoliłoby mu na wyświetlanie na tych ekranach filmu imitującego przechadzki po Ostrołęce.
Podobno dwa filmy już nakręcił.Na pierwszym przeprowadza kota przez jezdnię , a na drugim staruszkę razem z ekipą strażaków ściąga z drzewa.
stara emerytka
15:30, 01.04.2017 r.
Prima aprilis :laughing: :wink: :angry:
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne