« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 30 listopada 2023 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Wakacyjne wojaże TPD pełne wrażeń (zdjęcia, wideo)

Fot. TPD w OstrołęceOstrołęckie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci podsumowało kolonie zorganizowane dla swoich podopiecznych. Dzieci wyjeżdżały nad morze i w góry, poznawały nowe miejsca i ich historię. Kolonie stanowiły połączenie elementów edukacyjnych z odpoczynkiem, aktywnością i dobrą zabawą.

W tym roku kolonie wakacyjne zorganizowano nad morzem, a dzieci miały okazje zwiedzić Trójmiasto - Gdańsk, Gdynię i Sopot wraz z jego słynnym molo.

- Najwięcej wrażeń przyniosła wycieczka do Gdańska. Tam dzieci zwiedziły Trakt Królewski, Starówkę, Dwór Artusa, Kościół Mariacki, Zabytkową Bramę Wyżynną, Pomnik Neptuna, Pomnik Jana III Sobieskiego, Pocztę Gdańską, Żuraw Gdański, Muzeum Poczty Polskiej, Bursztynu, Archeologiczne i Narodowe. Spacerowały też po molo w Sopocie, odwiedziły fontannę Jasia Rybaka, pomnik Jana Jerzego Haffnera – francuskiego wojskowego i lekarza, który wraz z wojskiem napoleońskim przybył i osiedlił się w Sopocie. Poza tym zwiedziły Muzeum Sopotu, Operę Leśną oraz Krzywy Domek w Sopocie. W Gdyni zaś zwiedzano miejsca pamięci narodowej: Muzeum Marynarki Wojennej, Okręt - Muzeum ORP "Błyskawica", Muzeum Miasta Gdyni, Aleja Żeglarstwa Polskiego, Marina Gdynia, Muzeum Emigracji. Ponadto odbyła się piesza wycieczka do Orłowa, gdzie podziwiano klif, molo, osadę rybacką, Domek Żeromskiego. Dużo emocji przyniósł rejs statkiem oraz park linowy - czytamy w relacji z wyjazdu.

Kolejne dwa turnusy kolonii letnich zorganizowano w Krynicy Górskiej.

- Podczas tych wyjazdów uczestnicy zwiedzali słynny deptak w Krynicy Zdroju - Stare Łazienki Mineralne, Pijalnię Wód Mineralnych, Muszlę koncertową, Nowy Dom Zdrojowy, Pomnik Nikifora Krynickiego, Drewniany Kościół Przemienienia Pańskiego, Muzyczną fontannę, zwiedzano także Cerkiw na Słotwinach. Niezapomnianą atrakcją dla dzieci były wycieczki autokarowe, m.in. na Słowację, gdzie zwiedzano z przewodnikiem Bardejovo, jedno z najpiękniejszych miast Słowacji, które w 2000 r. zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Następna wycieczka autokarowa była Doliną Popradu do Nowego Sącza, Starego Sącza, gdzie zwiedzano starówkę, ołtarz papieski, zakon klarysek, w skansenie zwiedzano – miasto galicyjskie, Pasiekę "Barć" w Kamiannej. Ciekawa była też wycieczka do Tylicza, gdzie zwiedzano kościół, golgotę, cerkiew, mofety. Na wycieczce autokarowej do Muszyny zwiedzano ogrody biblijne i sensoryczne, zwiedzano Park Miniatur Architektury Drewnianej Beskidu Sądeckiego, dzieci wjechały kolejką gondolową na Jaworzynę, weszły na Górę Parkową i Krzyżową - relacjonują organizatorzy wyjazdu.

Uczestnicy wakacyjnych kolonii przywieźli ze sobą wiele wspomnień. Czas upłynął im na pieszych wędrówkach, zwiedzaniu miast, wspólnej zabawie, udziale w grze miejskiej, a także na zajęciach sportowych, zabawach, ognisku czy dyskotekach integracyjnych. Po wyjeździe pozostały nie tylko wspomnienia, ale też zdjęcia i nagrania wideo.

Tegoroczne kolonie TPD były zorganizowane w dniach od 26 czerwca do 20 sierpnia br.

Zobacz zdjęcia na stronie TPD w Ostrołęce.Wyświetleń: 873
 
07:51, 31.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne