« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 18 września 2019 r., imieniny Stefanii, Irmy, Stanisława

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Warsztaty w Kultowni (zdjęcia)

W ostrołęckiej "Kultowni" odbyło się niezwykłe spotkanie dzieci z aktorem i autorem książki pt. "Mądrość z natury".
O czym opowiadali jaskiniowcy? Co wspólnego ze słowami mają supełki? Czy łatwo czytać Braillem? Jakie pasje miał Jan Gutenberg? Jak pewien biedny rolnik został najbogatszym ministrem rolnictwa? Dlaczego warto namalować fioletowe słońce i kupować nie tylko morski ser? - to tylko kilka z wielu pytań, na które "mądre z natury" odpowiedzi poznały dzieci podczas warsztatów z Michałem Zawadką.

W urzędzie miasta odbyły się dwa spotkania. Pierwsze z nich pn. "Inscenizowana historia pisma i komunikacji" było nagrodą specjalną dla wszystkich uczestników Zagadkowego Maratonu Czytelniczego, natomiast na drugie pn. "Społeczny savoir-vivre, czyli jak nie nadepnąć światu na odcisk" zaproszono laureatów konkursu plastycznego adresowanego do podopiecznych Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego "Coolturalni z natury" opartego na książce pana Michała pt. "Mądrość z natury".

- Michał Zawadka prowadził zajęcia w sposób niezwykle ciekawy - przenosił dzieci w czasie za pomocą kostiumów i inscenizacji, a do ważnych wniosków pozwolił im dochodzić samodzielnie poprzez przeprowadzanie doświadczeń i ciekawe pytania. Warsztaty ufundowali Stora Enso i Prezydent Miasta Ostrołęka, za co im serdecznie dziękujemy. Jesteśmy również wdzięczni panu prezydentowi za użyczenie sali - mówią organizatorzy.

Zobacz zdjęcia:
Warsztaty w Kultowni (10.06.2014)

Wyświetleń: 224
 
13:06, 15.06.2014 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne