« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Wernisaż wystawy Tomasza Lendy w OCK (zdjęcia)

Fotografie autorstwa Tomasza Lendy można oglądać w holu Ostrołęckiego Centrum Kultury.
Dzięki pracom prezentowanym na ekspozycji możemy przyjrzeć się osobom, które zazwyczaj omijamy wzrokiem. Jeżeli już pokazywane są publicznie ich zdjęcia, to najczęściej, jako ilustracja problemu niepełnosprawnych. Fotografie ostrołęczanina pokazują, jak funkcjonują oni w domu, w szkole, wśród znajomych.

- Wernisaż to dla mnie bardzo trudna sprawa - powiedział Tomasz Lendo. - Co innego, jak ktoś z podróży np. do Afryki czy Azji przywiezie egzotyczne zdjęcia. One są zawsze kolorowe i ciekawe. Robienie fotografii w swoim rodzinnym mieście, wśród kolegów i znajomych, to zupełnie inny ciężar gatunkowy. Można je robić tydzień czy kilka miesięcy, ale kiedyś trzeba te prace pokazać i zweryfikować czy to, co zrobiłem jest dobre, czy nie zawiodłem bohaterów tych zdjęć.

Wystawę zorganizowano pt. "Uśmiech omijanych. Przenikanie światów". Praca nad zdjęciami trwała od marca do września i trwa nadal. Na ekspozycji prezentowany jest jej mały wycinek.

- Największe podziękowania kieruję do pracowników "Kolorowej Szkoły" - dodaje Tomasz Lendo. - Robiliśmy ten reportaż kilka miesięcy. Przez ten cały czas nikt nie ingerował w to, co robię. Miałem pełne zaufanie od całej ekipy.

Wernisaż wystawy odbył się w piątek 4 października.

Zobacz zdjęcia:
Wernisaż wystawy Tomasza Lendy (05.10.2013)

Wyświetleń: 976
 
09:15, 05.10.2013 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne