« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 18 stycznia 2019 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Wieczór autorski Tadeusza F. Machnowskiego (zdjęcia)

W czwartek odbył się wieczór autorski Tadeusza F. Machnowskiego i promocja książki Narwiobóle w ramach cyklu Wieczór literacki w Arce.
Tadeusz F. Machnowski prezentował niedawno wydany najnowszy tomik poezji pt " Narwiobóle". Autor przytoczył kilka opowieści z życia, które przyczyniły się do powstania wierszy. Były to wspomnienia często bolesne, większość z nich miały miejsce nad rzeką Narew, stąd pomysł na tytuł książki. W przerwach można było posłuchać kurpiowskich pieśni w wykonaniu Stanisława Sieruty.
Tadeusz F. Machnowski - poeta, prozaik, publicysta. Urodził się 4 października 1937 r. we wsi Ostrykół Dworski nad Narwią. Od 1976 r. mieszka na stałe w Ostrołęce. Debiutował w 1965 r. na łamach "Tygodnika Kulturalnego". Opublikował 14 tomów wierszy i 2 tomy opowiadań. Utwory T. Machnowskiego odnajdziemy także w wielu almanachach poetyckich, na łamach czasopism regionalnych i ogólnokrajowych. Był współtwórcą Grupy Literackiej "Narew". Jest członkiem Związku Literatów Polskich. Narew, pejzaż nadnarwiański i człowiek to główne tematy twórczości poetyckiej i prozatorskiej T. Machnowskiego. Spotkanie poprowadził Karol Samsel.
Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna, Wydawnictwo ZIZ, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
Wieczór autorski Tadeusza F. Machnowskiego (09.09.2010)

Wyświetleń: 410
 
07:14, 12.09.2010 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne