« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Wielkanoc na Kurpiach (zdjęcia)

W czwartek, 29 marca w Przedszkolu Miejskim Nr 17 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pod hasłem "Stroik Wielkanocny".
Wzięły w nim udział dzieci z ostrołęckich przedszkoli oraz z Przedszkola Samorządowego w Olszewie Borkach. Przedszkolaki z pomocą swoich pań wykonały przepiękne, kolorowe stroiki wielkanocne z akcentem kurpiowskim. Dzieci z grupy I "Krasnoludki" i III "Jarzębinki" przedstawiły zgromadzonym widowisko ukazujące obyczaje i tradycje wielkanocne regionu kurpiowskiego. Aby wprowadzić gości w świat dawnych Kurpiów przedszkolaki zaprezentowały gadkę kurpiowską "Jek Olsyniaki na Zielganoc do Ostrołęki śli", następnie poprzez wiersze i piosenki opowiedziały o symbolach Wielkiej Nocy palmach, pisankach i "chodzeniu z kogucikiem po Śmigusie Dyngusie".

Ogromną niespodzianką był wielkanocny zajączek, który pojawił się na uroczystości ze słodkimi upominkami dla dzieci biorących udział w konkursie. Uwieńczeniem uroczystości było wręczenie nagród, którego dokonała dyrektorka przedszkola Danuta Gołaś. Jak to bywa zazwyczaj w przedszkolu, wszyscy zajęli pierwsze miejsce. Zajączek nie zapomniał także o przedszkolakach z siedemnastki. Wszyscy otrzymali słodkie prezenty. Pokonkursową wystawę prac można podziwiać w przedszkolnej szatni.

Konkurs i oprawę artystyczną przygotowały nauczycielki: Barbara Długołęcka i Małgorzata Wilkowska. Dyrekcja przedszkola za naszym pośrednictwem pragnie podziękować firmom Tradis, Agromasz, Centrum Targowa i Polo Market za ufundowanie nagród i słodkości.

Zobacz zdjęcia:
Wielkanoc na Kurpiach (29.03.2012)

Wyświetleń: 856
 
21:14, 31.03.2012 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne