« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 18 października 2017 r., imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Wielki Piątek: Droga Krzyżowa przejdzie ulicami miasta

Tradycyjnie w Wielki Piątek mieszkańcy Ostrołęki wezmą udział w drogach krzyżowych odprawionych na ulicach miasta. Nabożeństwa Męki Pańskiej organizowane są w miejskich parafiach, a wierni przejdą ulicami miasta rozważając kolejne stacje.

Rokrocznie w wydarzeniach biorą udział setki wiernych, duchowni, mieszkańcy, ministranci czy kółka i grupy modlitewne. Tradycją Wielkiego Piątku jest, że w kościołach nie są odprawiane msze święte, tylko Liturgia Męki Pańskiej.

- Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu (os. Centrum)
Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 20.00 i przejdzie ulicami parafii - z kościoła, ul. Sikorskiego, ul. Pileckiego, ul. Berlinga do ul. Sikorskiego i powrót do kościoła. Wierni zatrzymają się przy pomniku świętego Jana Pawła II przy Szkole Podstawowej nr 10, wspominając wielkiego rodaka. Na drogę krzyżową uczestnicy mogą zabrać znicze, które zostawią przed pomnikiem.

- Sanktuarium pw. św. Antoniego (klasztor)
Po liturgii z godz. 18.00 wierni, wzorem lat ubiegłych, przejdą ulicami miasta w Drodze Krzyżowej. Biorąc ze sobą świece i lampiony, uczestnicy rozważać będą wspólnie kolejne stacje Męki Pańskiej. Procesja wyruszy około godziny 19.30 i pójdzie następującymi ulicami: Gomulickiego, Głowackiego, Kościuszki, Staszica i Gomulickiego z powrotem do klasztoru.

Drogi Krzyżowe przejdą ulicami Ostrołęki w Wielki Piątek 14 kwietnia br.

Wyświetleń: 3210
 
14:57, 13.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Jajka pisankowe
10:17, 14.04.2017 r.
A imprezy na starym moscie nie bedzie?!!!
kazik
12:45, 14.04.2017 r.
Uwaga !!!! Wszyscy biorący udział w drodze krzyżowej.Na dziury w jezdni.stan dróg w mieście to jedna wielka dziura.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne