Niedziela, 14 czerwca 2026 r., imieniny Elizy, Bazylego, Waleriana
Zaniepokojony Czytelnik Jan nadesłał zdjęcie ujścia kanału ściekowego, przez który woda z ostrołęckiej oczyszczalni trafia do Narwi. Zdjęcie wykonane w piątkowe popołudnie przedstawia czarną substancję, która znacznie różni się od koloru wody w rzece.
- Wypływająca z kanału ściekowego woda nigdy nie była pierwszej czystości, ale to co teraz się dzieje, przechodzi wszelkie pojęcie. Woda jest czarna jak smoła. Proszę redakcję Mojej Ostrołęki o pomoc w wyjaśnieniu tego niepokojącego zjawiska - pisze Jan.
Do sprawy wrócimy.