« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 21 października 2017 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Wojewoda unieważni dwa plany zagospodarowania dla Ostrołęki

Wojewoda mazowiecki unieważni dwa plany zagospodarowania przestrzennego dla Ostrołęki, które uchwalili radni miasta. Chodzi o rejony I AWP i Koszarowa. Zdzisław Sipiera zarzuca samorządowcom liczne uchybienia przy sporządzaniu dokumentów.

Do unieważnienia obu uchwał dotyczących planów zagospodarowań przyczyniła się m.in. powierzchnia biologicznie czynna. Jest to powierzchnia gruntu, na którym występują rośliny i zbiorniki wodne. Minimalny udział procentowy powierzchni biologicznie czynnej w odniesieniu do powierzchni działki budowlanej określany jest obowiązkowo w miejscowym planie w odniesieniu do każdego terenu, na którym przewidziana jest możliwość budowy czy rozbudowy.

Według wojewody mazowieckiego rada miasta nie określiła w owym planie dla rejonu Koszarowa minimalnego udziału procentowego powierzchni biologicznie czynnej w odniesieniu do powierzchni działki budowlanej. Z kolei w przypadku rejonu I AWP powierzchnię ustalono, ale błędnie.

Przedstawiciel administracji państwowej wytyka ostrołęckim radnym liczne zaniedbania i niedopatrzenia oraz brak precyzji przy sporządzaniu dokumentów.

- Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, jak akt prawa miejscowego winien zostać sformułowany w sposób jednoznaczny, nie budzący jakichkolwiek wątpliwości interpretacyjnych. Dokonując kontroli przedmiotowej uchwały stwierdzono sprzeczne ustalenia zawarte w poszczególnych częściach uchwały - czytamy w rozstrzygnięciu nadzorczym dotyczącym rejonu Koszarowa. - W konsekwencji taki plan to prosta droga do niekończących się sporów interpretacyjnych. I oczywiście nie chodzi tu o zwykłe wątpliwości interpretacyjne pojedynczych norm prawnych, poddające się wykładni, ale takie które dotyczą kluczowych kwestii, jak przeznaczenie terenu - czytamy dalej.

Zdzisław Sipiera zaznaczył również, że Rada Miasta Ostrołęki nie posiada kompetencji do dowolnej interpretacji i rozszerzającego stosowania zapisów ustawowych. Wojewoda wymienił kilka zasad, których trzeba przestrzegać przy opracowywaniu aktów prawnych. Wskazał m.in. na zasady legislacji, które zostały naruszone w uchwale przyjętej przez ostrołęckich radnych.

- Stwierdzając nieważność ustaleń planu w części graficznej, dla większości terenów, jak również w odniesieniu do większości jednostek redakcyjnych, bądź ich części, pozostała część uchwały nie tylko nie będzie spełniała kryterium komunikatywności, ale również będzie niewykonalna - zaznaczył Siepiera. - Uchybienia stanowią istotne naruszenie zasad tworzenia planu miejscowego i w konsekwencji stanowią przesłankę do stwierdzenia jego nieważności - podsumował.

Podobnie jest w przypadku uchwały dotyczącej planu miejscowego dla rejonu I AWP. Ponadto wojewoda stwierdził, że rada miejska w tym przypadku nie określiła w uchwale w sposób jednoznaczny lokalizacji i przebiegu sieci infrastruktury.

- Skutkować to może tym, że sieci infrastruktury mogą być poprowadzone w sposób dowolny, określony wyłącznie przez inwestora, a zatem z pominięciem procedury uchwalania planu miejscowego - czytamy w rozstrzygnięciu nadzorczym.

Obie uchwały zostały podjęte na sesji Rady Miasta Ostrołęki 29 grudnia 2016 roku. Według prawa miasto może wnieść skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Pełne treści rozstrzygnięć nadzorczych Zdzisława Sipiery znajdują się na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Wyświetleń: 7248
 
12:15, 17.02.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

do tępiciela
11:20, 17.02.2017 r.
Panie kolego, czy to wina opozycji? :laughing:
kaktus
11:25, 17.02.2017 r.
Tępy ciulu, daj głos - który PiS ma rację, ten miejscowy, czy ten zamiejscowy?
kaktus
11:26, 17.02.2017 r.
Zwróćcie uwagę, że wojewoda zarzuca uchwałom błędy formalne, czyli świadczy to o niekompetencji radnych - wiecie może kto był pomysłodawcą?
Imie
11:38, 17.02.2017 r.
To nieswiadczy o niekompetencji radnych tylko biura ktore sporzadzilo tresc tekstowa do uchwaly.
KK
11:40, 17.02.2017 r.
BRAWO TY :laughing: :laughing: :laughing:
Anka PiSanka
11:47, 17.02.2017 r.
Do kaktus @ 12:25,

Dzień dobry!

Kaktus-gwidon, bardzo proszę o nieużywanie wulgaryzmów w dyskusji z Internautami, a w dyskusji ze szlachetnym tępicielem lemingów w szczególności.
Jeżeli brzydkie słowa, w stosunku do szlachetnego tępiciela lemingów, mimo wszystko, będą się za twoją przyczyną tutaj pojawiały, zmuszona będę odpłacać ci pięknym za nadobne... Więcej taktu, ogłady i kultury, mój drogi...

Pozdrawiam...
kaktus
11:57, 17.02.2017 r.
Imię, to świadczy o tych, którzy tę uchwałę przyjęli - jeśli podejmują uchwałę z tyloma błędami, to znaczy, że są niekompetentni.

Jedna padlina już się pojawiła, Tępy ciulu, dołącz do towarzystwa.
Alicja
11:59, 17.02.2017 r.
Obserwuję od czasu do czasu wpisy KAKTUSA.Gorszego "znawcy wszystkich tematów"
trudno spotkać.Jest to t.zw. NARCYZ - człowiek najmądrzejszy,najładniejszy,najinteligentnie
jszy i.t.d naj,naj,naj....,a w rzeczywistości cham i jełop.
kaktus
12:01, 17.02.2017 r.
Przypominam, że wcześniejsza Rada Miasta, również z większością PiSowską, podejmowała już uchwały sprzeczne ze stanowiskiem działu prawnego ratusza, czyli wiedzieli lepiej, dlaczego więc teraz nie wiedzieli lepiej?
de
12:03, 17.02.2017 r.
O ciup ale wpadka :)
kaktus
12:10, 17.02.2017 r.
Alicja, w Twoich ustach, to są komplementy - dzięki serdeczne i proszę o jeszcze.

Gdybyś, przy okazji potrafiła napisać coś merytorycznego w temacie, to już byłabyś The Best, no po prostu nie do przebicia, nawet przez Tępego ciula, czy inna faszystowską s z m a t ę, a więc czekam z ogromną niecierpliwością, na Twoje kolejne wPiSy - nie daj się prosić, czy kocić, czy szczenić, czy co ta wolisz - wiesz jak jest, Alleluja i do przodu.
kaktus
12:13, 17.02.2017 r.
Tępy ciulu, pomylić to się można przy liczeniu, a nie przy uchwałach dotyczących planu zagospodarowania przestrzennego miasta i to w tylu jego aspektach - to jest przejaw niekompetencji, a nie żadnej pomyłki, no chyba, że piszesz o tym, że to wojewoda się pomylił, bo tak naprawdę, to tego nie określiłeś.
Anka PiSanka
12:19, 17.02.2017 r.
Do Alicja @ 12:59,

Dzień dobry!

Masz rację Alicjo, co do kaktusa. Jednak ja, nie jestem aż tak stanowcza w określeniu charakteru kaktusa. To starszy mężczyzna, ciężko przeżywający andropauzę. Trzeba mu wybaczyć napady gniewu, frustracji, nieopanowania, rozchwiania emocjonalnego...

Oj, droga Alicjo! Mi też się nieopatrznie dostało od przekwitającego kaktusa, ale miłosiernie, po chrześcijańsku wybaczam mu te jego "humorki"...

Poniżej próbka "humorków" kaktusa, skierowana do mojej skromnej osoby...

"kaktus @ 09:18, 25.01.2017
IP: *.*.48.155
Do wszystkich, którzy próbują bronić tego nacjonalistyczno/faszystowskiego ścierwa, z cholewą miast gęby - poczytajcie sobie jego wPiSy dotyczące Żydów oraz tych, dzięki którym mamy dzisiaj wolność, to przestaniecie wyPiSywać głupoty, jakoby to była taka "kulturalna i miła" osoba.

Po tych wszystkich pomyjach, wylanych na ludzi, którym dzisiaj winniśmy cześć, to coś, warte jest jedynie, najwyższego stopnia pogardy, a Ci, którzy ją obrażają, czynią temu czemuś przysługę, bowiem, jako typowy troll, właśnie tym się żywi, bo gdyby jego wPiSy, były całkowicie ignorowane, to umarłby śmiercią naturalna, ewentualnie ugryzłby się w język i zdechł od własnego jadu.

To coś, jeśli ma cokolwiek do powiedzenia, poza bałwochwalczą beletrystyką, obraża ludzi, którym wszyscy winniśmy pamięć oraz cześć, ale takie PiSowskie ścierwa, którym ich kapłani sączą do głów te oceany nienawiści, nie są w stanie samodzielnie myśleć, żeby to zrozumieć.

Moja rada - jak widzicie, co byście o tym czymś nie napisali, to i tak powie, że pada deszcz, bo to takie impregnowane coś, dajcie więc sobie święty spokój i nie nakręcajcie tego indywiduum.

Jeśli o mnie chodzi, to od dawna omijam jej wPiSy, szerokim łukiem, bowiem wiem, że jeśli się coś takiego dotknie, to zaczyna to wydobywać z siebie, mówiąc oględnie, nieprzyjemną woń - widzicie, jak to coś reaguje, szkoda Waszych nerwów na to zero.
(...)

kaktus @ 10:02, 15.02.2017
IP: *.*.48.18


Zadałem bardzo wiele pytań, na które Tępy ciul nie udzielił odpowiedzi, co jest, paradoksalnie, najlepszą na nie odpowiedzią.

Jeśli chodzi o faszystowska s z m a t ę / o n u c ę, która śmie wyciągać łapę do honorowego zakładu, to aż mnie zatkało, no ale po chwili uświadomiłem sobie, kto zacz i czego można się spodziewać po takimś czymś - obchodzę ten e k s k r e m e n t z daleka, bo nie przepadam za zapachami wydzielającymi takie o d c h o d y". Koniec cytatu.


Jak widać, niepoprawny brzydal z tego kaktusa, ale ja, mimo wszystko lubię go...

Pozdrawiam...
O mój Boże
12:22, 17.02.2017 r.
Nieudacznicy z PiS (kolesie, rodziny, znajomi) buble tworzą za pieniądze podatników
kaktus
12:23, 17.02.2017 r.
Cyt.:
"człowiek najmądrzejszy,najładniejszy,najinteligentnie
jszy i.t.d naj,naj,naj....,a w rzeczywistości cham i jełop."

KoAlicja, tak tylko gwoli ścisłości, chyba mnie mylisz z jedną faszystowską onucą, która bez przerwy próbuje nas o tym przekonywać swoimi wPiSami, tyle że w stosunku do siebie, ja, przez te wszystkie lata na forum, nie wspomniałem o tym ani razu, a więc, mimo mojej wdzięczności za Twój wpis, nie mogę przyjmować komplementów, które są mi nienależne, no taki już jestem i co na to poradzisz.

Jeśli zaś PiSzesz o mojej niekompetencji, to najłatwiej jest mi to wytknąć w merytorycznej dyskusji, do której Cię, nieustająco zachęcam.
Anka PiSanka
12:24, 17.02.2017 r.
Do Alicji...

Ach, droga Alicjo, widzę, że i Tobie się dostało od mojego drogiego przyjaciela kaktusa vel gwidona. Cóż nam pozostaje? Musimy być cierpliwe i jakoś przetrzymać te jego "humorki", bo w gruncie rzeczy, kaktus-gwidon, to dobry, miły, przekwitajacy chłopiec, o gołębim sercu, ino od czasu do czasu, ma takie napady złości... :smile:
obywatel gorszego sortu
12:26, 17.02.2017 r.
do kaktus @ 13:13, 17.02.2017IP: *.*.48.18 - to u nich jest normalne, zaraz coś znajdą, że projekty zagospodarowania z Ostrołęki w UW opiniuje ktoś z zakamuflowanego PO lub KOD-u
Za co wypłaciliśmy?
12:30, 17.02.2017 r.
W 2014 roku dochody prezydenta Janusza Kotowskiego to nieco ponad 165 tys. zł. Pensja to 161.228 zł (wszystkie kwoty podajemy brutto). Do tego trzeba doliczyć 4,2 tys. zł dochodu opisanego w oświadczeniu jako "dotacja na zadania związane z ochroną środowiska z WFOŚiGW w Warszawie). Prezydent miał na koniec roku 30 tys. zł oszczędności. Ma dom o powierzchni 115 m kw. na nieco ponad 3-arowej działce. Wycenił go na 400 tys. zł. Do tego jest wpółwłaścicielem 2-arowej działki budowlanej wartej 10 tys. zł (spadek żony po rodzicach). Janusz Kotowski ma dwa auta - peugeota 307 z 2007 roku (wycenił go na 28 tys. zł i toyotę yaris z 2005 roku (ok. 10 tys. zł) Na koniec zeszłego roku państwo Kotowscy mieli do spłacenia ok. 11 tys. zł kredytu na dom - zaciągniętego przez żonę prezydenta w zakładzie pracy. Stan materialny prezydenta przez rok niewiele się zmienił. W oświadczeniu za 2012 rok wpisał ok. 20 tys. zł oszczędności i 12,5 tys. zł kredytu. Zarobił wówczas nieco mniej - 159.818 zł (pensja).

Więcej od swojego szefa zarabia jego zastępca - Paweł Stańczyk. Jego zeszłoroczna pensja w ratuszu to 170.713 tys. zł. Dochód Stańczyka to także 8,4 tys. zł z tytułu dochodu z najmu. W 2012 rok Stańczyk zarobił w ratuszu o ponad 6 tys. zł mniej niż w 2013 roku. Prezydent Stańczyk ma dom o powierzchni 150 m kw (wartość - 400 tys. zł) i mieszkanie o powierzchni 50,9 m kw (wartość - 300 tys. zł). Oszczędności ma niewiele - na koniec roku było to 4,5 tys. zł. Jeździ toyotą corollą z 2003 roku (szacuje ją na 18 tys. zł). Paweł Stańczyk ma spore długi. Wziął dwa kredyty hipoteczne - w sumie na prawie pół miliona złotych. Na koniec zeszłego roku miał jeszcze do spłaty - w jednym kredycie 384 tys. zł, w drugim - 58 tys. zł.

Najwyższą pensję ma jednak drugi zastępca prezydenta - Grzegorz Płocha. W zeszłym roku zarobił w ratuszu 177.370 zł (około 7 tys. zł więcej niż w 2012 roku). Jego dochód uzupełnia kwota 2,3 tys. zł (opisana jako dochód z "działalności wykonywanej osobiście"). Grzegorz Płocha ma dom (o pow. ok 70 m kw i dwa mieszkania - 61 i 55 m kw.). Te nieruchomości wycenił w sumie na 350 tys. zł. Grzegorz Płocha miał na koniec ubiegłego roku ok 11 tys. zł oszczędności. Ma dwa auta - mercedesa A-klasy z 2001 roku (wartego ok. 11 tys. zł) i renaulta fluence z 2010 roku (ok. 38 tys. zł). Na koniec zeszłego roku miał ok. 34 tys. zł kredytu do spłacenia.
Ktokolwiek wie?
12:31, 17.02.2017 r.
Jakie są zadania Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Ostrołęce, bo naliczyłem tam, aż 21 miejsc pracy, a organem prowadzącym poradnie jest Miasto Ostrołęka.

Zdumiewające jest, ze wice dyrektorem jest pani Ewa Kotowska, kiedy została zatrudniona, jakie ma kwalifikacje, kto podpisał umowę o pracę i ile zarabia.

Pytam, ponieważ w związku z dobrą zmianą PiS, uświadomiłem sobie, ze PO nas okradała, dlatego chciałem zorientować się gdzie trafiają moje podatki, nie jestem w stanie zapłacić pracownikom więcej niż 2000zł (a państwo z tej sumy w składkach i podatkach zabiera 500+) i jako przedsiębiorca uważany jestem za oszusta, a przecież od wielu lat płace wysokie podatki i pracuję, nie opływając w luksusach.

Zszokowało mnie, ze pan prezydent Kotowski zarabia 15000zł miesięcznie, co jest sumą astronomiczną, a nawet nieosiągalną dla większości podatników.
W mieście jest wiele deficytowych spółek miejskich, które kosztują mieszkańców miliony złotych w podatkach, miasto ma rekordowy dług 127 milionów złotych, które muszą spłacić podatnicy mieszkańcy i przedsiębiorcy z Ostrołęki.

Wystarczyło mi 5 minut, aby odnaleźć panią Kotowską na dyrektorskim stanowisku, w przychodni, która prowadzona jest przez Miasto Ostrołęka, nie uważam tego za zbieg okoliczności (nie każdy zostaje dyrektorem) naliczyłem w przychodni 21 zatrudnionych, większość ma identyczne wykształcenie i kwalifikacje jak pani Kotowska, wiec interesuje się kto jej dał te stanowisko, na jakiej podstawie, może staż pracy, a może dodatkowe kompetencje.

Zastanawiające się, że we wszystkich spółkach miejskich w dyrekcji i zarządach odnajdujemy znane nazwiska ze sobą powiązane, nie może to być zbieg okoliczności.

Jak te osoby zostały zatrudnione, czy są kompetentne? czy mają kwalifikacje? czy dyplomy?

Kto decyduje o tak wysokich wynagrodzeniach, gdy nie ma dochodów tylko długi?

W prywatnych firmach wymienia się pracowników, gdy się nie sprawdzą, miasto trzyma tych samych, a kosztują wiele milionów złotych.

Prawdopodobnie to prezydent Kotowski decyduje kto ma pracować, a kto nie, mimo tego, ze pieniądze są państwowe z podatków innych Polaków, być może to zgodne z prawem, ale czy etyczne, sprawiedliwe i po chrześcijańsku?

Mam nadzieje, ze Moja Ostrołęka sprawdzi wszystkie spółki miasta, kto w nich pracuje, jakie ma kompetencje i dyplomy, ile płaci mu miasto z pieniędzy mieszkańców, czy poprawił stan spółki?

Ja nie jestem w stanie zrobić podwyżek dla pracowników, a państwo i miasto zabiera im 30% z wypłaty, ale co mamy w zamian?

Jak idę do firmy i za coś płacę to mam usługę i paragon. W przypadku podatków, gdy je płace mam prawo wiedzieć gdzie idą i na co moje pieniądze.
Kto zatrzyma szaleńców z PiS?
12:31, 17.02.2017 r.
My Ostrołęczanie w przyszłych wyborach zdecydujemy kto nas będzie reprezentował. Ci co rządzą od ponad 12 lat są skończeni. Nie zasługują na pieniądze, które na nich łożymy. Miasto wygląda jak Czernobyl, a infrastruktura (mosty, ulice, chodniki, place zabaw, obszary zieleni), została zniszczona i zaniedbana, dzielnice Ostrołęki zaniedbane, szare i zapomniane, wyglądają jak slamsy w Bangladeszu. Młodzi ludzie handlują narkotykami (nawet w szkołach) i grają w hazard, pracy brak, ale dla wybrańców z dyskusyjnymi kwalifikacjami ich rodzin i znajomych zawsze się znajdzie. Was Panów jest 10% a nas mieszkańców 100%, wszyscy w kościele w pierwszych ławkach, a nieczuli na krzywdę i nieszczęście innych mieszkańców. Po za Ratusz nikt tyłka nie ruszy, aby zobaczyć jak mieszkańcy cierpią, tylko po imprezkach otwarcia jeżdżą za nasze podatki. Mieszkańcy nie utrzymujcie darmozjadów. To oni pracują za Wasze pieniądze dla Was (jesteście pracodawcami) to nie Oni tutaj rządzą tu u Was rządzicie Wy i macie prawo być niezadowolenie, bo Wam wyciągają z kieszeni owoce Waszej ciężkiej pracy i marnotrawią. W normalnej firmie działania na szkodę pracodawcy to zwolnienie i konsekwencje prawne, a tutaj Panowie znaleźli sobie sposób na dożywotnie życie za pieniądze Polaków twierdząc, ze my nie mamy prawa ich rozliczać. Nic mylnego mamy prawo Wiedzieć co robią za nasze pieniądze. A do tej pory tylko rujnują. Czy Wy ludzie nie widzicie jak wygląda te miasto? Spójrzcie wokoło. Za to co macie, płacicie prezydentowi i wiceprezydentom miasta ponad pol miliona zł na rok, a rada miasta z PiS, kosztuje Was mieszkańców jeszcze więcej razem wszyscy Ci rządzący z PiS grubo ponad 1 milion złotych. Panom z PiS ich rodzinom i znajomym wypłaciliście przez 12 lat ponad 20 milionów złotych. Czy to co widzicie jest warte tych pieniędzy? Nie głosujcie na osoby niekompetentne, każda zmiana będzie lepsza niż pozostawienie tej władzy. Oni gorzej zrujnowali Ostrołękę niż wszystkie poprzednie rządy całą Polskę. Stop niekompetencji za nasze pieniądze.
rekordowy-dlug-miasta
12:32, 17.02.2017 r.
Najlepiej budżet Ostrołęki wygląda dla PiS fanatyków i zwolenników, gorzej dla tych, którzy za to zapłacą i zostaną okradzeni przez darmozjadów ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy.
Coraz więcej PiS lamistów oraz rodziny i znajomi pchają się do biur bez wykształceni, dyplomów, kompetencji, wiedzy, a większość szuka bezstresowej pracy w administracji stąd potrzeby wzrastają, dlatego na administrację przeznaczono ponad 20 mln zł (6,33 proc.) , a ciężko pracujący Polacy niech płacą im za dożywotnie utrzymanie ze swoich minimalnych krajowych wypłat.
rekordowy-dlug-miasta
12:32, 17.02.2017 r.
Wszystkie miejskie spółki powstały za pieniądze mieszkańców Ostrołęki są obsadzone przez PiS (fikcyjne miejsca pracy w zarządach) i są deficytowe (zadłużone) to mieszkańcy dopłacają dziesiątki miliony złotych do basenu, kina, MZK, OTBS, stacji segregacji śmieci
Wszystkie dochodowe spółki oraz dobra miasta zostały sprzedane, a to nie pomogło wiec zadłużono miasto na dodatkowe 127 milionów złotych, ponieważ trzeba wypłacić wynagrodzenia, premie, umorzyć podatki zadłużonym spółkom miejskim, znajomym biznesmenom, dyrektorom, prezesom, czy zasiadającym w zarządach spółek miejskim cwaniakom.

Wkrótce powstanie w Ostrołęce słynne muzeum w którym powstaną nowe fikcyjne miejsca pracy dla partyjnych kolegów z PiS. Oczywiście MZW jak inne spółki miejskie będzie deficytowe i będzie na utrzymaniu podatników z Ostrołęki dożywotnie.
Anka PiSanka
12:33, 17.02.2017 r.
Puci puci kaktusku! Ależ ty jesteś narowisty, jak koń kowala. Daj se siana, mój luby misiaczku, bo zejdziesz z tego świata na zawał. Serducho ci wysiądzie. Cóż my byśmy zrobili bez ciebie, najdroższy? Zapraszam cię do siebie. Zrobię ci napar z melisy na uspokojenie. Pa... Nastawiam imbryk... Czekam...

Buziaczki dla ciebie, od lubiącej cię, twojej - Anki PiSanki... :smile: :smile: :smile:
Cała Prawda
12:33, 17.02.2017 r.
Wydają miliony na muzea dla pseudo bohaterów, którzy popełnili zbrodnie przeciw ludzkości (mordując kobiety i dzieci), gdy Polską Służbę Zdrowia i otwieranie węglowych elektrowni można śmiało porównać do obozów koncentracyjnych...idea ta sama wykończyć jak najwięcej ludzi.

Miesiącami lub latami trzeba czekać na leczenie, a Wy tysiącom mieszkańców Ostrołęki i okolic raka fundujecie. Czy pan Kotowski z PiS widział umierające dzieci na raka w Ostrołęce ( wczoraj był światowy dzień raka)? Pewnie nie bo Ci panowie nie odwiedzają Polaków na oddziałach onkologicznych, aby unikać trudnych pytań, ale na uroczystościach o pseudo bohaterach, miesięcznicach Smoleńskich i innych imprezach ich pełno.

Oj panowie z PiS chcecie nam zafundować węgiel, w szpitalu w Ostrołęce zrobiliście umieralnie, a stare osoby nie są leczone i odsyłane do domu.

http://www.moja-ostroleka.pl/art/1485063054/skrzynka-skarg-starych-ludzi-juz-nie-chca-le
czyc#komentarze
Stop okradaniu mieszkańców Ostrołeki
12:35, 17.02.2017 r.
Ci Panowie w Ratuszu nigdy nie zhańbili się ciężko i uczciwą pracą, całe życie utrzymywali się z daniny ciężko pracujących mieszkańców. Nic nie potrafią wymyśle dla tego miasta, ani przyciągnąć inwestorów, ani skorzystać z dotacji UE. Ostrołęka stale ostatnia we wszystkich rankingach polskich, europejskich czy światowych, więc postanowili zrobić to co umieją najlepiej czyli ściągnąć jeszcze więcej podatkowych niewolników i wy.dymać ich z ciężko zapracowanych pieniędzy, aby wypłacić ciche premie i zrobić podwyżkę płac dla uprzywilejowanych.

Panowie z PiS mieszkający na stałe od 12 lat w Ratuszu Miasta umorzyli miejskim deficytowym spółkom i ostrołęckim biznesmenom rozbijającym się luksusowymi samochodami pół miliona złotych, a biednych podatników nie mających na chleb ścigają komornikami. Tak wygląda nowe stare prawo i sprawiedliwość społeczna. Dodatkowo, na święta Bożego Narodzenia w 2016r wysłali 500 osób na bezrobocie, a ich dzieci i rodziny zostawili bez środków do życia skazali na biedę, smutne święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Taki los zgotowali Wam pseudo Chrześcijanie za wasze podatki. Za to krzywdę co zrobili Ci Panowie w Ratuszu naszemu miastu i naszym dzieciom to powinni wszyscy razem iść na kolanach na Jasną Górę i prosić Boga i ludzi o wybaczenie. W cywilizowanym kraju nie do pomyślenia. W Japonii nieudacznicy klękają publicznie przed ludźmi i proszą o wybaczenie, że ich zawiedli. W Rosji czeka ich obóz pracy na Syberii, a u nas w Polsce trzeba im w pas się kłaniać i w du.pę wchodzić, aby Ci wydali jakiś papierek z wielką łaską, a i tak traktują Cię za twoje pieniądze jak zło konieczne.
kaktus
12:41, 17.02.2017 r.
Przecież ta opinia jest druzgocąca i wskazująca, czarno na białym, niekompetencję radnych - pamiętacie jeden z budżetów, które przecież również uchwala Rada Miasta, ale to chyba była ta poprzednia, który z błotem zmieszała Regionalna Izba Obrachunkowa, nazywając go "życzeniowym"???

Przecież budżet i plan zagospodarowania przestrzennego, to są 2 najważniejsze uchwały podejmowane przez Rady Miast i taka opinia PiSowskiego wojewody, przecież gdyby taką wydał wojewoda z PO, to zaraz czytalibyśmy o zamachu na Radę Miasta, motywowanym politycznie, tak jak czytamy brednie jednego Tępego ciula, o wnioskach o dofinansowanie - brawo wojewoda.
Anka PiSanka
12:50, 17.02.2017 r.
Do kaktus @ 13:41,

Kaktusie, mój luby mężczyzno! Można delikatnie, krótko, zwięźle, merytorycznie i rzeczowo? Można! Trzeba tylko chcieć. Jak widzę, mój drogi hetmanie, jednak wziąłeś do serca moje koleżeńskie upomnienia i w znacznym stopniu powstrzymałeś swój nader wybuchowy temperament. Gratuluję... (Jednego "Tępego ciula", w ostatnim zdaniu, wybaczam ci po chrześcijańsku, nie biorąc go do statystyki. Proszę jednako, aby i jeden taki "rodzynek" nie przytrafiał ci się, na przyszłość)...

Pozdrawiam, ukontentowana przemianą, mojego przyjaciela kaktusa - Anka PiSanka.... :smile:
aLICJA
12:50, 17.02.2017 r.
Aniu Pisanko.Nie wierzę,że ten" ostry "ciul ( po śląsku ch..ale on tego nie łapie i dlatego obraża, a o tym chyba nie wie) KAKTUS wypisuje swoje wypociny za darmo.Że jest idiotą to widać słychać i czuć(jak w piosence),ale żeby być zakompleksionym idiotą jak on to wyjątek na skalę międzynarodową.Zamykam komputer.Nie będę więcej pisała
,ani czytała.Pozdrawiam.
Maniek 2
12:55, 17.02.2017 r.
@aLICJA
Jeśli czujesz coś od Kaktusa siedząc przy komputerze to raczej Ty się nie umyłaś - nie on.
katarzyna
12:57, 17.02.2017 r.
Do Alicji - popieram i zycze milego dnia.😄
PiS
13:11, 17.02.2017 r.
Wiedziałem, że kradną, ale aż tak grube miliony to przerażające, gdy ludzie mają po 1000zł emerytury i 2000zł pensji.
Anka PiSanka
13:22, 17.02.2017 r.
Do Maniek 2 @ 13:55,

Dzień dobry!

Niestety, z przykrością odmawiam ci racji. Od kaktusa-gwidona, od wielu, wielu miesięcy,ciągnie się niesamowity odór, wyłażący z każdej, nawet najmniejszej szczeliny. Odór ten, przenika nawet hermetyczne zdawałoby się łącza internetowe, zapaskudzając atmosferę w wielu domach, biurach, budowach, fabrykach, halach, magazynach, sztolniach i urzędach...
Moim skromnym zdaniem, osobnik nie potrafiący wstrzymać swoich chorych, nienawistnych odruchów, wyzywający ludzi najbardziej rynsztokowymi epitetami, nie powinien udzielać się publicznie, bo zakaża i polaryzuje i tak podminowane nienawiścią społeczeństwo...

Pozdrawiam...
kaktus
13:32, 17.02.2017 r.
Uwielbiam taką merytoryczną krytykę i proszę o jeszcze.

KoAlicja, co Ty sobie, w tym swoim małym rozumku, który pewnie znalazłaś na śmietniku, wyobraziłaś, że wykrzykujesz moje imię - czyżbyś poczuła budyń w majtkach, alba, nie daj Boże co gorszego, skoro twierdzisz, że u Ciebie czuć?
PiS Patologia
13:39, 17.02.2017 r.
Ależ kaktusie działasz na te pokraki :)

Jednak muszę Cię zmartwic, te dziewice po tylu latach posuchy nawet na widok tępego ciula mają kisiel w majtkach😜
Krzyś
13:52, 17.02.2017 r.
No i DU.PA!!! bardzo zły wojewoda z Pislamu śmiał wykazać
Naszym pislamkom głupotę?nieróbstwo?niechlujstwo?brak kompetencji?
A przecież Nasz urząd i tam pracujący to "Krynica mądrości i skromności" w pomnażaniu majątku-czyjego?
Bambolex
14:12, 17.02.2017 r.
Pan wojewoda jest Beee.
m
14:12, 17.02.2017 r.
Kiedy wreszcie będzei dorobiony chodnik na Targowej od Rejonu Energetycznego do obwodnicy? I kiedy będzie chodnik od przystanku na Stacha Konwy do skrętu na Białobiel?
kaktus
14:37, 17.02.2017 r.
Nawet PiSowka lojalność nie pozwoliła przymknąć oka na ten brak kompetencji i nie, żeby jakoś po ciuchu, "słuchajcie, jest kiszka, coś z tym zróbcie, bo jak pod takim aktem Was ośmieszającym i bublem się nie podpiszę", tylko oficjalnie z grubej rury - oj coś mi się wydaje, że ostrołęcka PiSownia jeszcze zatęskni za POwskim wojewodą i rządem, bo przynajmniej było na kogo składać swą niekompetencję i ignorancję, a teraz co, na kogo?

Wcześniej można było nic nie robić, bo przecież zły rząd,a teraz, robić się dalej nie chce, a rząd niby dobry, nasz - ot, zagwozdka.
kaktus
14:43, 17.02.2017 r.
Am gdzież to zniknął nasz Tępy ciul, zaskowyczał i wpełzł z powrotem pod kamień?

Jak mówi stare przyłowie, "jeśli stoisz w rozkroku, to uważaj na klejnoty" - Tępy ciulu, mimo wszystko współczuję Ci, to musiało boleć - spróbuj poskakać na piętach, podobno pomaga, albo poproś faszystowską onucę, niech Ci pomasuje, może podmucha, albo co jeszcze.

Chyba musisz zacząć nosić suspensor, bo zanosi się na jeszcze nie jeden taki cios, a póki co, stosuj metodę piłkarzy stojących w murze - 3maj się za... wiesz co.
do kaktus
15:19, 17.02.2017 r.
Nie karm trolli, próbują cię wyprowadzić z równowagi, taka ich rola. Dobrze piszesz. Wiekszosc komentujących widząc wpisy Anki czy Tepego lub tym podobnych, omija je i leci dalej.
de
15:19, 17.02.2017 r.
No i na kogo by tu teraz złożyć winę.....
Anka PiSanka
15:39, 17.02.2017 r.
Do kaktus @ 15:43,

Miły kawalerze!

Jesteś niepoprawny. Zgrywasz nieprzejednanego "maczo"? Silisz się, monszeri, na "twardziela"? Ach, mój misiaczku! Po cóż ci to? Kto z Anką wojuje - od Anki ginie! Zginiesz marnie, legnąc w niepamięci piasku...
Tymczasem, uprzejmie proszę o wrzucenie biegusiem, 15 złotych do skarbonki (2 x "tępy ciul" 1 x "faszystowska onuca"). Jeżeli, mój misiaczku, będziesz ociągał się z karną wpłatą, zostaniesz, ku uciesze gawiedzi, zakuty w dyby na Placu gen. Bema i staniesz się pośmiewiskiem Ostrołęki, tak jak stałeś się pośmiewiskiem, przepraszając nieco dawniej, publicznie, prezydenta Kotowskiego.
Jutro rano, sprawdzę stan skarbonki... Bój się...

Trzymiej się cielusio, mój hetmanie... Buziaki-słodziaki dla ciebie:smile:
breit
16:12, 17.02.2017 r.
licja @ 12:59, 17.02.2017
IP: *.*.60.112

"Obserwuję od czasu do czasu wpisy KAKTUSA.Gorszego "znawcy wszystkich tematów"
trudno spotkać.Jest to t.zw. NARCYZ - człowiek najmądrzejszy,najładniejszy,najinteligentnie

jszy i.t.d naj,naj,naj....,a w rzeczywistości cham i jełop."

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ,że w ten sposób obrażasz chamów i jełopów.
Mari
16:23, 17.02.2017 r.
Do Kaktus. Zlosliwiec z tej Anki. Ale nie przejmuj sie, jesli ona tak Ciebie nie lubi to tylko dobrze o Tobie swiadczy.
Anka PiSanka
16:26, 17.02.2017 r.
Do do kaktus @ 16:19,

Dzień dobry, miły kawalerze!

W tej chwili nie potrzebuję żadnej karmy. Jestem właśnie po sutym obiadku, który leniwie trawię. (Filet z dorsza w panierce, kartofelki, surówka z kiszonej kapusty, żurek). Może ty jesteś głodny? Co prawda, zostawiłam sobie jedną porcję "na jutro", ale, nic to - bardzo chętnie podzielę się nią z tobą, bylebyś zawitał w me gościnne progi. Zapewniam cię, iż każdy miły gość, jest zawsze zyczliwie widziany przeze mnie i nikt ode mnie nie wychodzi głodny. Zapraszam serdecznie...

PS. Możesz wziąć ze sobą swojego przyjaciela kaktusa. Chętnie ugoszczę was obydwu. Jeżeli zjawicie się u mnie w dwójkę, "na chybcika" wyczaruję coś z domowej kuchni. Zapewniam cię, iż mam opinię znakomitej gospodyni domowej. Będziecie obydwaj ukontentowani. Zapraszam... Czekam... Ściskam... Całuję...

Pozdrawiam - Anka PiSanka - troll życzliwy każdemu stworzeniu...
Anka PiSanka
16:34, 17.02.2017 r.
Do breit @ 17:12,

Też uważam, iż porównanie kaktusa do chama i jełopa, jest wysoce niestosowne dla chamów i jełopów. Na miejscu, czy to chama, czy to jełopa, zażądałabym przeprosin, gdyż jest to uwłaczające porównanie zarówno dla ostatnich chamów, jak i ostatnich jełopów...

Pozdrawiam...
Do faceta anka poj.ebanka
16:35, 17.02.2017 r.
Pisanka lizales rowka tepemu????
brexit
16:38, 17.02.2017 r.
Ten głu pek kaktus nawet sobie nie zdaje sprawy ze swojej du rnoty.Ale to tak z jeł opami jest.Jego rozumowanie opiera się na tym ,że wojewoda podważył zgodność z prawem uchwały rady miasta.Czyli milcząco kaktus założył ,że wojewoda ma rację.Skoro zdaniem kaktusa wojewoda ma rację - a przypomnijmy ,że wojewoda jest z PiS - to znaczy , że kaktus przyznał ,ze PiS ustami swojego wojewody podjął prawidłową decyzję.
I po drugie.Z tej historyjki wynika ,że jednak państwo zarządzane przez PiS nie jest przeżarte partyjniactwem , ale urzędnicy pisowscy do których się wojewoda zalicza w trosce o dobro obywateli wznieśli się ponad wąsko pojmowany interes partyjny poprawiając drobne nieścisłości swoich kolegów .
I o taką dobrą zmianę walczylśmy.Panstwo - w którym władza w końcu została odebrana przez PiS zdr ajcom i zap rzańcom -działa w końcu tak jak powinno.
Możemy spać spokojnie bo na straży porządku prawnego stoją funkcjonariusze państwowi w pełni profesjonalni o wysokich walorach moralnych , służacy narodowi a nie obcym interesom.
Kaktus przebolał by partyjniactwo PiS , bo wtedy ta partia niczym nie różniła by się od poprzedników czyli PO i PSL.Ale świadomość tego ,że PiS jest o kilka klas bardziej profesjonalny, posiada charyzmę i autorytet moralny jest dla tej kolczastej kan alii nie do zniesienia bo wie ,że jego idole sprze dajne d z i w k i z PO i reszty tych klau nów opozycyjnych nigdy tak się zachowywać nie będą .Stąd te żałosne wymiociny drutem kolczastym w wykonaniu kaktusa vel gwidona.
Anka PiSanka
16:57, 17.02.2017 r.
Do brexit @ 17:38,

Brexit, czy ty oczekiwałeś inteligencji i odrobiny myślenia, od intelektualnego ćw.oka?

Pozdrawiam...
kaktus
16:58, 17.02.2017 r.
Cyt.:
"ze PiS ustami swojego wojewody podjął prawidłową decyzję."

W przeciwieństwie do takich cembałów, jak Ty, rację przyznaję temu, który ma racje, a nie z jakiej partii czy ugrupowania jest, wiem, że w Twojej ciasnej mózgownicy to się nie mieści, bowiem dla Ciebie jak ktoś jest "wróg", to choćby powiedział, że dzisiaj jest piątek, to Ty stwierdzisz, że nie piątek, ale dzień po czwartku, ewentualnie dzień przed sobotą.

Dla mnie ludzie nie dzielą się na tych z PiS, PO, PSL, SLD, Nowoczesnej czy jakiejkolwiek innej lubo też bezpartyjnych, ale jak mawiał Pawlak, ale Kazimierz, nie Waldemar, na mądrych i głupich, Ty oczywiście masz, niezagrożone, wiekopomne miejsce wśród tych głupich, mało tego, łapiesz się, wśród nich na podium, tyle, że klasyfikacja jest od najgłupszego.

Jak to słusznie rzecze Remek, zmywak to szczyt Twoich możliwości, chociaż ostatnio zostałeś chyba skierowany do sprzątania kibli, bo żeby PiSać takie bzdury, to trzeba się chyba Domestosa nawąchać, albo czegoś podobnego.
kaktus
17:08, 17.02.2017 r.
Cyt.:
"Zlosliwiec z tej Anki"

Nie żartuj, w tej faszystowskiej onucy złośliwości tyle, ile trucizny w łebku zapałki - żeby móc być złośliwym, trzeba mieś IQ, powyżej 33, a to to, nawet 10 nie ma, czyli mniej niż śrubka m5, z lewym gwintem, bo nawet do tej z prawym brakuje jej, i to sporo.

Ot, PiSowki bezmózgi troll, z poziomem megalomanii, przerastającym Światowe statystyki - takie, co to zabić szkoda, a żywić wstyd, a więc żyje sobie takie cóś, na chwałę PiSu i psuje powietrze, ilekroć otworzy swą faszystowską, kłamliwą jadaczkę. głównie po to, żeby opowiedzieć o tym, jak to ono jest wspaniałe - tak, samo się przekonuje, bo ludzie dookoła mówią dokładnie coś przeciwnego, a więc ucieka to to w net i szuka sobie wirtualnych przyjaciół bo wrogów ma wystarczająco w realu - tuli się więc do każdego, kto zechce o niej napisać chociaż dwa słowa, jak np. faszystowska onuca lub coś równie miłego.
Rebeliant Remek
17:18, 17.02.2017 r.
Sorki.
😀😀😀
Bxg
17:30, 17.02.2017 r.
Hchcb
Maniek
17:46, 17.02.2017 r.
Widzisz pisanka nawet juz w wawie maja was w du. pie😂😂 Ale coz wam pozostalo ostatnie podrygi pis w ostrolec a wybory ida wielkim krokiem. Rezerwujcie sobie miotly do zamiatania ulic bo z takim talentem to tylko to wam zostanie😝😝😝😝
😝kuu. rwa ale jaja
Katecheta
18:00, 17.02.2017 r.
Pisanka ma juz posadke 😄 bedzie w burdelu kondony zbierac 😄😄😄😄😄
;😄😄😄😄㈳
6;😄😄 a kto wie z czasem to moze lodzika zrobi 😄😄😄😄😄
;😄😄😄😄㈳
6;😄😄😄😄ԅ
16;
Piotrek
18:49, 17.02.2017 r.
Anka,daj sobie spokój z KAKTUSAMI, Mańkami,Katechetami itp.Nie jestem wielkim wielbicielem PiS u,ale myślę że będą rządzić długo, a w Ostrołęce jeszcze dłużej i w/w
z zajadłości szlak trafi niebawem.Dalej będą obrażać wszystkich z kim im nie po drodze.
Będą dalej przeklinać i skamleć na zmianę,bo w inny sposób nie potrafią nie tylko dyskutować ( nie mówiąc o retoryce),ale wogóle coś sensownego powiedzieć bez użycia inwektyw.Przeczytałem wszystkie ich wpisy-jeden wielki RYNSZTOK,ale taki typ ludzi ma to we krwi i nikt i nic już tego nie zmieni,tylko nakręci coraz bardziej.
Hyhy
19:25, 17.02.2017 r.
Przecież nasza rada miasta to ludzie bez specjalizacji i doświadczenia . Zobaczcie ludzie jakie maja wykształcenie i doświadczenie zawodowe a gwarantuje wam ze padniecie ze śmiechu to tłumaczy wiele dziwnych spraw w tym mieście!!!!!!!!!!!
Anka PiSanka
19:36, 17.02.2017 r.
Do kaktus @ 18:08,

Puci puci, panie Januszku! Taki stary chłop a tak się indorzy, jak małe dziecko. Ach, Janusz... Janusz... Popraw się, wyluzuj, daj se na wstrzymanie, bo żyłka ci pęknie, mój nelwowy misiaczku. Co prawda, tak rozkosznie się denelwujesz, tak przecudnie "wychodzisz z siebie", że aż patrzeć miło, ale muszę mieć i na uwadze twoje, mój misiaczku, dobro. Przeca, jak padniesz nam tutaj na zawał z nelwów, cóż my poczniemy, nieboraku, bez ciebie?

Trzymiej się cielusio, mój urwisie drogi, mój słodki chłopaku-cielaku... Wiedz, że Anka PiSanka lubi cię, pomimo twojej mizerii umysłowo-intelektualnej... Tulę się, do ciebie Januszku, całuję cię w łysinkę i pozdrawiam staropolskim - do jutra... Jutro też jest dzień... Gorące buziaczki dla Januszka-nelwuska... :smile: :smile: :smile:

PS. Jutro,m za używanie brzydkich słów, wrzucisz, mój miły, do skarbonki 50 złociszy, lub ogłoszę twój ostracyzm środowiskowy... Umrzesz śmiercią cywilną...
Obywatel gorszego sortu
19:42, 17.02.2017 r.
do tępiciel lemingów @ 20:10, 17.02.2017IP: *.*.137.239 - nie szukaj dziury w całym, prawników zatrudnia lub wynajmuje prezydent Ostrołęki, radni będący w komisjach też powinni chociaż trochę się znać na tym co opiniują. Radni z opozycji, nawet gdyby chcieli to nic nie zrobią, a już na 100% nikt z PiS niepochyli się nad uchwałą jeżeli wytkną w niej błąd.
Iwan
19:52, 17.02.2017 r.
Do kaktus. To, że w O-ce się dzieje jak dzieje, to fakt. Nie ma się jednak co spinać i używać wulgaryzmów. Pozdrawiam.
Anka PiSanka
19:56, 17.02.2017 r.
Kochani!

I takim to sposobem, powoli zmierzamy do końca, pięknie przeżytego dnia. Nieco poumizgiwaliśmy się, nieco pozalecaliśmy się do siebie, nieco poflirtowaliśmy, (a we wszystkich tych zacnych a miłych czynnościach, prym wiódł niemłody już ciałem, lecz młody sercem, nieoceniony p. Januszek-nelwusek). Jednak wszystko co dobre, niestety, szybko się kończy...

Moi drodzy!

Dziękuję serdecznie za miłą wymianę zdań, za nieco dobrej rozrywki, za wysublimowane żarty Janusza-kaktusa, za wspólnie spędzony, piątkowy czas.
Żegnam Was, jak zwykle: mile, serdecznie, rzewnie, czule i tkliwie... Miłe ucałowania dla - Piotrek @ 19:49,

Pa... :smile:


PS. Kaktus, niecnoto. Oceniasz mój współczynnik IQ na 10? Pochlebiasz mi. Ostatnio robiłam test na inteligencję IQ. Wynik? - 7. Jestem jak lewoskrętna i na dodatek zerwana śruba.
Anka PiSanka
20:04, 17.02.2017 r.
Widzisz kaktus? Nawet twoi sprzymierzeńcy, (vide Iwan @ 20:52), są zdegustowani, zniesmaczeni i krytykują cię za używanie wulgarnych wyrażeń. Popraw się, mój rycerzyku. Knajackim, obelżywym językiem, nic nie wskórasz, ino pogorszysz swoją, wysoką przecież, pozycję....

Buźka na dobranoc...Trzymiej się cielusio... :smile:
Maniek 2
20:17, 17.02.2017 r.
Inny temat,aby rozluźnić (albo zaognić !!!) atmosferę:
Na bliźniaczym portalu przeczytałem, że miasto stawia jakiś wiadukt nad ulicą Traugutta,którym będzie można dostać się z parku na teren przyszłego Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Czy to prawda,czy tylko ja coś źle przeczytałem, zmęczony całym tygodniem pracy. Proszę kogoś zorientowanego w temacie o jakieś szczegóły. Tylko już bez napinki i łaciny (o ile się da !!!).
Rebeliant Remek
05:10, 18.02.2017 r.
Było miluchno i mniammusnie cieluśnie jak tępy rumiany mądralował na TVPis info. Niestety wrócił i bredzi że zdwojoną siłą na zmianę z Wojtkiem dżender i zmywakiem😁😁😁

Ps. Superstacja czeka na wywiad😁
KL
05:25, 18.02.2017 r.
To są te ,,kadry,, których kiedyś w wywiadzie prezydent tak żałował.Mieli mieć tyle porozpoczynanych ,,projektów,,.Okazało się jakie mają umiejętności i wiedzę. Plan zagospodarowania to podstawa podstaw w Urzędzie Miasta.Takie kadry,, zafundowałeś sobie po wyrugowaniu prawdziwych,doświadczonych pracowników ,,szefie,,.
Maniek
06:03, 18.02.2017 r.
Witaj Remku. Te durnie nie wiedza co teraz robic w wa-wie ich olali cieplym moczem tepy az miesiaczki dostal wojtek vev pisanka bredzi jak by nacpal sie dopalaczmi ale coz im zostalo chlac do uzygu i modlic sie do tego co jeb. nal ksiezyc o lepszy rozum😁😁😁
Rebeliant Remek
06:41, 18.02.2017 r.
😀👍😀
Lopuś Opadek
07:45, 18.02.2017 r.
To , że w ratuszu panuje urzędnicza indolencja to wiadomo już od dawna i powinno to zostać z całą mocą napiętnowane. Nie oznacza to jednak plucia na siebie przy użyciu post-inwektyw, bo są jednak jakieś granice. Chociaż na tym naszym lokalnym podwórku nie staczajmy się do poziomu rynsztoka. Wystarczy , że robią to politycy i dziennikarze w TVPiS i TVN. Dziękuję i liczę na zrozumienie.
olo
08:20, 18.02.2017 r.
Pozdrawiam pana jerzego brojek
Anka PiSanka
09:52, 18.02.2017 r.
Dzień dobry Państwu! Witam, jak co dzień, cieplutko, mile i serdecznie!

Moi kochani!

Mam szczerą nadzieję, że od dzisiaj, będzie tutaj nieco spokojniej. Wczoraj niejaki kaktus-nerwus, dał popis swoich "możliwości" w szerokim wachlarzu używania słów wyjątkowo podłych i wulgarnych. No cóż - niektórzy tak mają. Myślę, że po wrzuceniu do skarbony, (vide Anka PiSanka @ 15:07), banknotu z Kazimierzem Wielkim, poczuje on, że to nie przelewki i zaniecha swoich haniebnych, obrzydliwych wPiSów.
Ale, kochani, ani świat, ani portal Moja Ostrołęka, nie kończą się na wulgarnym kaktusie (dawniej gwidon). Spuśćmy już kurtynę milczenia, na tego niezbyt ciekawego osobnika. Myślę, ze kaktus opamięta się i zaprzestanie używania tak haniebnych zwrotów, jak dał próbkę wczoraj i na powrót będzie miłym, starszym panem, z rozkoszną lubością i niekłamaną satysfakcją, "wbijającym szpilę" w ciało Pana prezydenta Janusza Kotowskiego.
Dziwię mu się, bo to starszy mężczyzna. Nie dziwiłabym się knajakom typu maniek, Maniek, (nie mylić z Maniek 2), czy Katecheta. To mentalne i "metrykalne" szczeniaki, ale kaktus?

No nic, moi kochani... Rozgadałam się jak zwykle, a Wy chcecie przecież spędzić sobotni czas, bogobojnie, otoczeni gronem wypróbowanych przyjaciół... Kończę więc te być nieco przydługie dywagacje, życząc Wam nieodmiennie gorąco, miłego dnia sobotniego i... dobrego obiadku... Buziaczki...

PS. Niepoprawnemu kaktusowi, również życzę wszystkiego najlepszego i nieco większej "wstrzemięźliwości" w ocenie swoich adwersarzy... :smile:
11:15, 18.02.2017 r.
Z satysfakcją odczuwam Aniu zmiażdżenie w komentarzach wyrokowca Januszka vel kaktusa, gwidona. Namierzony, silnie wystraszony, a co najważniejsze ?! - pieczęci na wyższą inteligencję brak. Pozostaje jemu jedynie sprzedawanie taniej popeliny wśród stalinowskiego ciemnogrodu SM "Cell-Dom" w Wojciechowicach. Tam znajduje jedynie zrozumienie i wewnętrzną podbudowę.
Anka PiSanka
12:38, 18.02.2017 r.
Do do Anki Pisanki @ 12:15,

Dzień dobry!

Dziwię się, zaiste, niektórym ludziom. Przecież wywieszałam białą flagę, prosiłam o zaniechanie używania słów niegodnych cywilizowanego człowieka, nawet wstawiłam skarbonkę na wrzucanie pieniążków za każdy wulgaryzm, (Anka PiSanka @ 15:07), ale, jak zaważyłam, podziałało to, niestety, na naszego drogiego kaktusa, zupełnie odwrotnie od zamierzonego przeze mnie celu. Z większą częstotliwością pojawiały się "faszystowskie onuce" i "tępe ciule". Po co to? Myślę, że pan kaktus przemyśli swoje postępowanie i wkrótce zmieni paskudną formę swoich wpisów. Niech zajmie się tym, co najlepiej mu wychodzi, czyli krytyką obecnych władz PiSowskich, a odpuści sobie osobiste, wulgarne wycieczki pod adresem, skromnej, zahukanej, dziewczyny i zacnego tępiciela lemingów...

Pozdrawiam milutko i... uciekam pichcić obiadek. Smacznego... :smile:
Maniek
14:20, 18.02.2017 r.
pisanka je. bnij sie w pusty pisowski leb czyms ciezkim.
Anka PiSanka
19:33, 18.02.2017 r.
Moi drodzy!

Dochodzę do smutnej konstatacji, iż niektórzy mężczyźni pozbawieni są elementarnego instynktu samozachowawczego. Weźmy dla przykładu casus pana kaktusa. Prosiłam, błagałam, zaklinałam, ostrzegałam, że "kto z Anką wojuje, od Anki ginie"... Nic nie pomagało. Szanowny pan kaktus, za nic miał moje prośby, skargi i zaklęcia - jeszcze bardziej wzmagał swoje nieprzystojne epitety. Jaki jest skutek jego nierozsądnego działania? Musi teraz pauzować... Tak to jest, gdy nie słucha się dobrych rad i apeli mądrej kobiety...

Pozdrawiam Państwa i życzę Państwu dobrej, spokojnej nocy... Ucałowania... Pa... :smile: :smile: :smile:
Katecheta
21:04, 18.02.2017 r.
Pisakna szmaciaro umyj sie najpier bo wali w calym ratuszu.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne