« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Wojewoda zainteresował się sprawą Maciaka

Dariusz Maciak - przewodniczący RM i p.o. prezesa MKS Narew Ostrołęka
Do Rady Miasta wpłynęło pismo od Edyty Broniek, kierownika oddziału prawnego ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.
Czytamy w nim "W związku z pytaniem jakie wpłynęło do Rzecznika Prasowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego od dziennikarza "Tygodnika Ostrołęckiego" odnośnie łączenia funkcji Przewodniczącego Rady Miasta pana Dariusza Maciaka, z funkcją prezesa klubu MZKS "Narew" Ostrołęka, zwracamy się z uprzejmą prośbą o poinformowanie, czy istotnie pan Dariusz Maciak został wybrany na funkcję prezesa klubu MZKS "Narew" Ostrołęka i czy z tytułu pełnienia tej funkcji otrzymuje wynagrodzenie".
Pismo trafiło do samego zainteresowanego czyli przewodniczącego Rady Miasta Dariusza Maciaka, który skierował je do swojego zastępcy Wiesława Szczubełka. Maciak uzasadnił to "w związku, że sprawa dotyczy mojej osoby, proszę o jej dalsze prowadzenie."
Przypomnijmy, że sprawa dotyczy kontrowersyjnego łączenia funkcji radnego z zasiadaniem we władzach klubu wykorzystującego mienie komunalne do działalności gospodarczej. A tak jest w przypadku przewodniczącego Maciaka, który został w grudniu ub. roku członkiem zarządu i pełniącym obowiązki prezesa MKS Narew. Według pisma samorządowego "Wspólnota" Maciak powinien w związku z tym stracić mandat radnego.

Wyświetleń: 3209
 
19:29, 16.01.2010 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne