« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Wolta radnego Żukowskiego

Radny Ryszard ŻukowskiRadny Ryszard ŻukowskiRadny Ryszard Żukowski (PiS) dotychczas popierał wszystkie projekty uchwały przedstawione przez prezydenta Janusza Kotowskiego. Nigdy ich nawet nie skrytykował, ale do czasu. Podczas sesji rady miasta dotyczącej nowej sieci szkół powiedział: "pewne sprawy można by lepiej zaplanować".

Głosowanie nad uchwałą zmieniającą dotychczasową sieć szkół w Ostrołęce odbyło się podczas jednej z ostatnich sesji rady miasta. Wszystko zaczęło się od wniosku radnego Macieja Kleczkowskiego.

- Chodzi mi o samą ulicę Kopernika, ponieważ ulica Kopernika z numerami nieparzystymi przyporządkowana jest do SP nr 1. Natomiast numery parzyste przyporządkowane są do SP nr 5 przy Hallera. Numery nieparzyste przy ulicy Kopernika to centrum miasta, gdzie wszyscy chodzimy i dobrze wiemy jak one wyglądają, tj. "Kupiec", poczta, dalej jest sklep spożywczy, tam praktycznie nie ma mieszkańców, bo tą są obiekty handlowe. Natomiast po drugiej stronie ulicy Kopernika jest kilka osób, kilkoro dzieci, które tam mieszkają. Proszę sobie wyobrazić, że będą one miały bardzo blisko do SP nr 1, natomiast do ulicy Hallera pewnie ponad kilometr. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby przyporządkować całą ulicę Kopernika do SP nr 1, co wydaje się normalnością, bo przecież tę szkołę wzrokiem dziecko widzi. Dlatego też skoro to jest pierwsze czytanie, pragnę zgłosić poprawkę, żeby cała ulica Kopernika była przynależna tylko do SP nr 1 - stwierdził Maciej Kleczkowski.

Takiemu rozwiązaniu sprzeciwił się wiceprzewodniczący rady Wiesław Szczubełek.

- Chciałbym w tej chwili zgłosić wniosek, może przeciwny, ale nie z tego względu, żeby zablokować tamten wniosek, tylko chciałbym rozpocząć dyskusję na ten temat. Tylko tutaj jakby wniosek formalny kolegi radnego Macieja Kleczkowskiego zmusza mnie do tego, żeby rozpocząć dyskusję poprzez wniosek przeciwny, bo rozumiem, że takie jest procedowanie tego projektu uchwały w tej chwili. I wcale nie jestem przeciwny, tylko chciałbym zrozumieć bardziej. Z tego, co pan Maciej mówi to cała ulica Kopernika, jedna strona i druga strona, ale zaraz za plecami ulicy Kopernika są też inne domy, no i co, tylko te odwrócone frontem, a z tyłu te małe uliczki to już nie. Chciałbym pobudzić wyobraźnię inicjatora tego wniosku i wszystkich państwa radnych, żeby nie rzucać ot tak sobie wniosku formalnego nad zmianą tego projektu - podkreślił wiceprzewodniczący Szczubełek.

Do wniosku radnego Kleczkowskiego odniósł się też prezydent Janusz Kotowski.

- Jakieś kryteria czy jakieś granice obwodów musieliśmy przyjąć, bo sytuacja jest jednak w jakimś sensie nowa. Jeśli mamy, że tak powiem ratować społeczność Gimnazjum nr 1, mówię tu głównie o nauczycielach i pracownikach szkoły. Jeśli mamy wzmocnić SP nr 5 i wykorzystać budynek gimnazjum, nie zostawić go jako pustostan i nie rozpędzić nauczycieli i pracowników szkoły, no to doświadczamy nowej sytuacji. Jeśli tworzymy można powiedzieć nową czy dopełniamy jednostkę, to musimy dać też pewien obszar, który będzie pod opieką tej konkretnej szkoły. Skoro przybywa podstawówek, no to musimy jakoś te obwody w pewien sposób na nowo ustalić i pewne granice stąd następują. Gdzieś musi być i granica. Ja też dostałem wniosek dzisiaj około 15, ten na pewno, o którym pan radny Kleczkowski wspomniał i faktycznie rodzice podpisują się pod tym wnioskiem i informują o tym, że taki podział ich zdaniem nie jest najlepszy - powiedział prezydent Kotowski.

Wniosek radnego Maciej Kleczkowskiego nie znalazł jednak akceptacji wśród samorządowców. Podczas głosowania za były dwie osoby, pięć się wstrzymało, a przeciw było dziewięciu radnych.

Wówczas głos zabrał radny Ryszard Żukowski.

- Ja również zgłaszałem swoje wątpliwości na komisji oświaty, jeżeli chodzi o tę sieć, co poruszył pan Kleczkowski. Poprzednio moje uwagi dotyczące obwodu SP nr 2 zostały uwzględnione. Teraz zgłaszałem wątpliwości dotyczące ulicy Kopernika i Rejtana, nie zostało jednak to skorygowane. I dlatego dzisiaj wstrzymałem się, czekając jak rozwinie się ta sprawa. Myślę, że pewne sprawy można by lepiej zaplanować, patrząc na te obwody - zaznaczył Żukowski.

Ostatecznie radni przyjęli nową sieć szkół bez żadnych zmian. Dokładny wykaz ulic zamieściliśmy w artykule "Plan sieci szkół podstawowych i ich obwody".

Wyświetleń: 2223
 
14:03, 10.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

kaktus
15:09, 10.04.2017 r.
Innymi słowy, tzw. "dobro ucznia", schodzi nam na plan dalszy, bo trzeba, w efekcie PiSowskich reform, sztucznie utrzymywać szkołę, a że uczniowie, będą mieli dużo dalej - kogo to obchodzi, kiedy trzeba ratować PiSowską reformę, może i słuszną, ale nie wprowadzaną w takim tempie, żeby koniecznie zdążyć przed wyborami samorządowymi, kiedy ludzie, taką nadzieję ma PiS, zapomną o całym tym bałaganie.
Rebeliant Remek
17:09, 10.04.2017 r.
I co? To już koniec wolty? Panie Żukowski? Bój się pan Boga. Opisana sytuacja jest absurdalna i wymaga niewielkiego zachodu by doprowadzić sprawę do normalności. Walczył pan jak lew o Chrystusa króla, Jana Pawła II na patrona miasta z szatanem i demonami komuny. Teraz nie da pan rady pisowskiej głupocie krzywdzące dzieci? Dla dobra dzieci można wejść i w koalicję z diabłem, a nawet Kleczkowskim.

Proszę się nie bać, bo jeszcze panu zarzucą, że bardziej pan myślał o żywych jako sekretarz POP PZPR niż jako pisowski radny.
Gość
19:51, 10.04.2017 r.
A prawda jest taka, że obwody zawsze były, są i będą a jak rodzic chciał posłać dziecko do innej szkoły to dyrektorzy nigdy nie wyrażali sprzeciwu i cała ta burza w szklance wody jest tylko niewinnym deszczykiem.
dddd
20:15, 10.04.2017 r.
"pewne sprawy można by lepiej zaplanować", trzeba było iść na wybory , a nie pozwolić TAKIM TYPOM rządzić, długo będzie trzeba po nich sprzątać , o ile będzie co
Rebeliant Remek
06:50, 11.04.2017 r.
Gość. Oczywiście, że można i tak. Sam swego czasu korzystałem z takiej możliwości. Nie widzę tu jednak usprawiedliwienia dla co by nie mówił głupoty i fuszerki.
za rzeką
09:03, 11.04.2017 r.
Szkołę P. nr 5 należy przenieść za rzekę. >czas by tam wybudować dla dzieci szkołę. No ale kasa pusta i długi.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne