« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Wspólny wernisaż Hanny Kur i Marty Dobkowskiej (zdjęcia)

W ostrołęckiej galerii sztuki odbyły się dwa ciekawe wernisaże. Zaprezentowano tam prace dwóch utalentowanych artystek - Hanny Kur oraz Marty Dobkowskiej. Twórczość pań jest odmienna, łączy je jednak to, że obie zakończyły pewien etap w swoim życiu.

Gości powitał Zenon Kowalczyk, dyrektor galerii. Przedstawił także uczestnikom spotkania sylwetki dwóch artystek, których prace będzie można podziwiać do 1 września br. Nawiązał też do tematyki prac zaprezentowanych w galerii.

- Twórczość tych dwóch pań nie ma w zasadzie nic ze sobą wspólnego. Jest jednak wspólny mianownik - obie panie są po pewnym etapie życiowym - w przypadku Hani to licencjat na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, a w przypadku Marty to wejście w dorosłe, dojrzałe życie bycia artystką - mówił Zenon Kowalczyk

Marta Dobkowska urodziła się w 1989 roku w Ostrołęce. Autorka ukończyła Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Henryka Cześnika. Swoje prace prezentowała m.in. na wystawach: "Młode malarstwo w Gdańsku. Dyplomy 2016" - Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku i "Wystawa podyplomowa" - Klub Sfinks 700, Sopot 2017.

Hanna Kur jest absolwentką Liceum Plastycznego w Łomży, obecnie studentką grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się grafiką artystyczną i malarstwem. Tematy prac Hanny Kur zawsze związane są z naturą, często są to rezultaty czasu spędzonego w plenerze. Jej obrazy charakteryzuje pewnego rodzaju synteza zaobserwowanych zjawisk, nie są to bowiem odzwierciedlenia zaistniałych sytuacji a ich interpretacja. Autorka swoje prace prezentowała już wcześniej m.in. "Grafika. Artystyczny potencjał" - Galeria w Kwadracie, Gdańsk 2016, "Wystawa poplenerowa" - Galeria Ostrołęka OCK, "Przestrzeń Sztuki" - Gdańsk 2016.

Wernisaż wystaw odbył się w czwartek 10 sierpnia br. w Galerii Ostrołęka. Wystawa będzie czynna do 1 września 2017 r.

Zobacz zdjęcia:
Wernisaż wystawy w Galerii Ostrołęka (10.08.2017)

Wyświetleń: 1840
 
10:00, 11.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Ooooo
01:03, 14.08.2017 r.
Hania. Gratulacje!
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne