« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Wybieramy internet stacjonarny do domu

Szybko adaptuje się do nowych warunków i nie zajmuje wiele miejsca. Pracuje w ciszy, pomaga w zakupach i przy odrabianiu lekcji. Jeśli działa bez zarzutu, jego obecność zdradza jedynie świetlisty punkt na routerze. To od niego w dużej mierze zależy komfort naszej pracy i wypoczynku.

Zobacz, jak dobrać internet stacjonarny do swoich potrzeb.

Wybór operatora - na co zwrócić uwagę?
Cena to nie wszystko. Przyglądając się konkretnym ofertom, warto sprawdzić, czy nie kupujemy kota w worku. Cóż z tego, że usługodawca w umowie gwarantuje do 60 Mb/s, skoro w rzeczywistości ledwo osiągasz 20 Mb/s, a szanse na dobicie do maksymalnej prędkości są mniej więcej takie jak odnalezienie Świętego Graala. Przed podpisaniem umowy warto więc sprawdzić, czy w naszym miejscu zamieszkania istnieje odpowiednia infrastruktura kablowa.

Prędkość łącza - jeżeli zdarza się, że w Waszym domu pracuje od dwóch do czterech urządzeń podłączonych jednocześnie do
tej samej sieci, optymalnym rozwiązaniem będzie szybki internet stacjonarny (https://www.upc.pl/internet) w pakiecie do 60 Mb/s. Jeśli często korzystacie w tym samym czasie z trzech, czterech lub pięciu urządzeń, wygodę użytkowania zapewni prędkość do 120 Mb/s, a powyżej pięciu do: 250 Mb/s.

Modem - zwróć uwagę, czy usługodawca ma w swojej ofercie nowoczesny modem, działający na dwóch częstotliwościach, umożliwiający podłączenie do sieci większej ilości urządzeń (mobilnych i stacjonarnych) bez utraty jakości połączenia.
Rodzaj umowy - przedwczesne rozwiązanie umowy trwającej 12 lub 24 miesiące zazwyczaj skutkuje nałożeniem dodatkowej opłaty. Niektórzy usługodawcy jak np. UPC oferują także umowę bez zobowiązania czasowego. Oznacza to, że możesz z niej zrezygnować w każdej chwili bez jakichkolwiek konsekwencji finansowych.

Dodatkowe usługi i pakiety - kupowanie w pakiecie się opłaca, gdyż większość usługodawców oferuje atrakcyjne rabaty na drugą lub następną usługę. Płacąc za internet, telefon i telewizję u jednego operatora można w ciągu miesiąca sporo zaoszczędzić. Ponadto UPC dołącza do oferty Ulgę za Rachunek Elektroniczny (powiadomienia o wysłaniu e-rachunków na skrzynkę pocztową) oraz Ulgę za Komunikację Marketingową.

Tam dom twój, gdzie wi-fi twoje
Szybki internet stacjonarny zmieni Twoje dotychczasowe przyzwyczajenia. Zakupy zrobisz bez wychodzenia z łóżka, rachunki opłacisz podczas przygotowywania obiadu, a kolejny odcinek ulubionego serialu obejrzysz online na tarasie. Bez zakłóceń, przerw w transmisji i przeciągającego się w nieskończoność ładowania strony. Niewątpliwą zaletą internetu stacjonarnego jest możliwość korzystania z sieci bez ograniczeń bez obawy o przekroczenie limitów transmisji danych. Ponadto, w przeciwieństwie do internetu mobilnego, nawet spore obciążenie sieci nie wpływa znacząco na jakość połączenia.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1767
 
11:15, 29.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Karol
06:32, 30.04.2017 r.
Kto ma internet w ynet? ? Jak to śmiga? ?
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne