« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 19 listopada 2017 r., imieniny Elżbiety, Seweryny, Salomei

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Wyciek substancji ropopochodnej do Czeczotki

Przepływająca przez Ostrołękę Czeczotka została zanieczyszczona. Członkowie koła nr 72 Energopap w Ostrołęce zauważyli unoszącą się na wodzie plamę przypominającą ropę. Natychmiast wezwali odpowiednie służby. Na miejscu strażacy ustawili specjalną zaporę.

Jak informuje mł. bryg. Robert Chodkowski, rzecznik prasowy ostrołęckiej straży pożarnej jest to zapora absorpcyjna wyłapująca substancję ropopochodną. Dzięki temu działaniu przedostanie się szkodliwej substancji dalej jest niemożliwe.

- Prawdopodobnie niewielka ilość substancji dostała się do rzeki z kanalizacji deszczowej. Dokładne okoliczności i przyczyny wycieku nie są jeszcze znane - mówi Robert Chodkowski.

Na miejsce zostali wezwani również policjanci, przedstawiciele zarządzania kryzysowego oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Ostrołęce.

Do zdarzenia doszło w piątek 17 lutego około godziny 11.00. Za informację dziękujemy czytelnikowi Władysławowi.

Wyświetleń: 4929
 
14:51, 17.02.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

OBSERWATOR
15:59, 17.02.2017 r.
Wiadomo już od dawna że Czeczotka służy jako ściek, myślę że za mało robi się w tym kierunku żeby zapobiec takim zjawiskom ale pieniądze idą duże...gdzie? nie mam pojęcia
Gosc
18:04, 17.02.2017 r.
Ance PiSance zawor w c.ipie puscil
gdfgd
00:15, 18.02.2017 r.
W lato jak na ryby chodziłem to psa zabierałem i czasami schodził pod mostek żeby wody łyknąć a potem mi rzygał cały wieczór. Pewnie cały rok czeczotka służy jako ściek...
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne