« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 29 lutego 2024 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Wypadek w Dzbeninie. Winny rowerzysta (zdjęcia)

Do zderzenia rowerzysty i opla zafiry doszło w sobotni poranek w Dzbeninie (gm. Rzekuń). Sprawą okazał się 23-letni kierowca jednośladu, który zignorował znak stop i wymusił pierwszeństwo na poruszającym się główną drogą mieszkańcu powiatu ostrołęckiego.

Do zdarzenia doszło w Dzbeninie kilka minut po godz. 7.00. Rowerzysta zderzył się z oplem. Samochód znacznie ucierpiał, wybita została m.in. boczna szyba. O szczegóły zapytaliśmy rzecznika ostrołęckich policjantów, mł. asp. Tomasza Żerańskiego.

- Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 23-letni rowerzysta, mieszkaniec powiatu łomżyńskiego, wyjeżdżając z bocznej drogi wymusił pierwszeństwo na około 41-letnim kierowcy opla zafiry, mieszkańcu powiatu ostrołęckiego. W wyniku zderzenia kierowca jednośladu trafił do ostrołęckiego szpitala. Po badaniach został zwolniony do domu. Za spowodowanie zderzenia 23-letni rowerzysta został ukarany 300-złotowym mandatem - poinformował nas rzecznik Żerański.

- Apelujemy o szczególne skupienie przy wykonywaniu manewrów skrętu oraz włączania się do ruchu niezależnie od pory dnia. nawet niewielkie natężenie ruchu nie oznacza, że możemy ignorować podstawowe zasady ruchu drogowego - upomina rzecznik Żerański.

Zobacz zdjęcia:
Zderzenie rowerzysty z oplem w Dzbeninie (25.03.2017)

Wyświetleń: 7970
 
12:07, 25.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne