« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 10 kwietnia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Michała, Makarego

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Z PKP do miejskiej spółki. Nowa praca przewodniczącego rady miasta

Jerzy Grabowski (PiS)Jerzy Grabowski (PiS)Przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski (PiS) nieoczekiwanie znalazł pracę w miejskiej spółce. Wcześniej pracował w kolejowej spółce PKP Cargo na kierowniczym stanowisku. Z firmą rozstał się na koniec stycznia. Z pomocą przyszli partyjni koledzy.

Grabowski w PKP Cargo S.A. na stanowisku specjalisty pracował przez ponad 37 lat. Jak twierdzi, powodem utraty pracy były zwolnienia grupowe. Według naszych informacji przewodniczący rady miasta umowę o pracę z firmą rozwiązał za porozumieniem stron. A to może oznaczać, że na pracę po prostu nie miał czasu, jak twierdzi jeden z naszych rozmówców.

Przewodniczący rady miasta nagle znalazł się na bezrobociu. Zarejestrował się w Powiatowym Urzędzie Pracy. Na nową posadę nie czekał jednak długo. Oferta napłynęła z Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce, dawniej MOSiR.

- Od 1 lutego do 26 czerwca byłem na bezrobociu - powiedział nam Jerzy Grabowski. - Mogę potwierdzić, że teraz pracuję w MZOSTiIT, nie jestem jednak upoważniony, aby mówić o warunkach zatrudnienia w nowej firmie.

Grabowski w MZOSTiIT zatrudniony jest w ramach prac interwencyjnych, czyli umowy częściowo refundowanej ze środków Powiatowego Urzędu Pracy. W miejskiej spółce pracuje od czerwca na stanowisku kierownika ds. gospodarczych.

Z oświadczenia majątkowego wynika, że Jerzy Grabowski w PKP Cargo zarobił w ubiegłym roku ponad 53 tys. 500 zł.

Wyświetleń: 11729
 
12:39, 24.07.2015 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne