« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Zabezpiecz dom przed wyjazdem na majówkę

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu chętnie wyjeżdżają w weekend majowy na zasłużony wypoczynek. Policja apeluje, aby przed wyjazdem zadbać o właściwe zabezpieczenie domu lub mieszkania. Przestępcy często wykorzystują nasz pośpiech i nieobecność.

Przed wyjazdem zamknijmy drzwi i okna, a w budynkach wolno stojących okna dachowe i piwniczne, drzwi garażowe oraz inne pomieszczenia gospodarcze, przez które złodziej może łatwo dostać się do wnętrza. Jeśli dom wyposażony jest w system alarmowy, pamiętajmy, aby uruchamiać go pod naszą nieobecność nawet w porze dziennej.

Mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji podpowiada, abyśmy poprosili sąsiadów, którzy będą w domu, o zwrócenie uwagi na nasze mienie.

- Nie pozostawiajmy żadnych wartościowych przedmiotów w nowo budowanych, niezabezpieczonych jeszcze właściwie domach - ostrzega rzecznik policji.

W przypadku sytuacji, które wzbudzą nasze podejrzenie, poinformujmy o tym policję. Taką samą reakcję powinny wywołać obce osoby, które kręcą się po naszym parkingu, klatce schodowej lub w rejonie naszych domów czy bloków.

Informacje należy przekazywać bezpośrednio do dyżurnego ostrołęckich policjantów za pośrednictwem numeru telefonu (29) 760-14-24.

Funkcjonariusze przyjadą na miejsce i sprawdzą podejrzenia.

Wyświetleń: 993
 
12:38, 29.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne