« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Zabezpiecz rower przed złodziejami

W okresie wiosennym i letnim częstym łupem złodziei padają jednoślady. Rowery giną z różnych miejsc. Sprawcy kradzieży mogą być wszędzie i tylko czekać na nasze roztargnienie. Niestety często ułatwiamy zadanie takim osobom zostawiając jednoślady bez zabezpieczenia.

Mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji twierdzi, że aby zminimalizować ryzyko kradzieży, wystarczy przestrzegać trzech bardzo prostych zasad:

1. Zostawiać rower w widocznym miejscu - rower pozostawiony w miejscu widocznym dla wielu osób nie będzie łatwym łupem, ponadto w przypadku kradzieży prawdopodobieństwo, że ktoś zapamięta sprawcę, jest znacznie większe. Wybierajmy oczywiście jeśli to możliwe miejsca, które wyposażone są w kamery monitoringu,
2. Pamiętajmy o stosowaniu zabezpieczeń - należy stosować zapięcia bez względu na czas, na jaki pozostawiany jest rower. Nawet najprostsze zabezpieczenie to dodatkowy czas, jaki musi poświęcić złodziej. Zwiększa to prawdopodobieństwo zauważenia go przez inne osoby,
3. Nie zostawiajmy rowerów niezabezpieczonych na klatkach schodowych, które są wyposażone w domofon. Często sąsiedzi otwierają drzwi nie pytając nawet kto dzwoni. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialnie w stosunku do innych mieszkańców, którzy zostawiają na klatkach wózki dziecięce czy też rowery.

Mundurowi zachęcają do sfotografowania jednośladu, gdyż w przypadku kradzieży, zdjęcia mogą być rozpowszechnione w internecie. Może to pomóc zidentyfikować złodzieja.

W przypadku kradzieży poinformujmy o tym policję jak najszybciej i starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów.

Wyświetleń: 445
 
10:41, 30.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne