« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Zajęcia o patriotyzmie w PM nr 17 (zdjęcia)

Fot. Archiwum szkołyFot. Archiwum szkołyW Przedszkolu Miejskim nr 17 w Ostrołęce od najmłodszych lat dzieci uczą się szacunku do symboli narodowych. Placówka stara się to robić poprzez różnego rodzaju zajęcia, spotkania i uroczystości. Tego typu wydarzenia dostarczają najmłodszym nie tylko zabawy, ale także wiedzy.

W piątek 30 kwietnia przedszkolaki uczestniczyły konkursie pod hasłem "Jestem Polakiem". Zmagania rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania hymnu przedszkola. Następnie przedstawiciele poszczególnych grup wiekowych odpowiadali na pytania dotyczące Ostrołęki, regionu i Polski. Dzieci wykazały się też znajomością symboli narodowych i najważniejszych miejsc małej i dużej ojczyzny.

Natomiast we wtorek 5 maja najmłodsi świętowali rocznicę uchwalenia konstytucji oraz dnia flagi. Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnego zaśpiewania hymnu narodowego. Następnie w programie artystycznym dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki: "Barwy ojczyste", "Dzień dobry biały ptaku", "Katechizm polskiego dziecka". Spotkanie zakończyło się polonezem, jednym z tańców narodowych.

Kolejną lekcją patriotyzmu dla maluchów był konkurs recytatorski, który zorganizowano w czwartek 7 maja pod hasłem "Kto ty jesteś? Polak mały". Reprezentanci grup na forum przedszkola wystąpili z wierszami opisującymi piękno kraju.

Wydarzenia odbyły się w dniach: 30 kwietnia, 5 oraz 7 maja.

Zobacz zdjęcia:
Mały patriota (fot. archiwum przedszkola)

Wyświetleń: 686
 
09:44, 11.05.2015 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne