« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 20 stycznia 2018 r., imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Zakres ubezpieczenia turystycznego

Zakres ubezpieczenia turystycznego to jego zasadnicza wartość. To właśnie ten parametr określa, czy polisa jest opłacalna, użyteczna i praktyczna, czy wręcz przeciwnie, jest tylko wrażeniem ochrony. Takie rozważania są niezwykle ważne z dwóch powodów.

Po pierwsze, jest to produkt, który jest kupowany, poświęcane są na niego pieniądze, więc lepiej wydać je dobrze. Po drugie, polisa ma przede wszystkim działać. Tylko dobra działa.

Zakres umów
Przede wszystkim należy więc zweryfikować zakres umów, które wchodzą w skład takiej polisy. Czy jest objęta akcja ratunkowa, czy jest objęta hospitalizacja? Czy w grę wchodzą operacje i ratowanie życia, czy nie. Dobrym przykładem do przeanalizowania może być tutaj ubezpieczenie do USA na ubezpieczeniaonline.pl. To polisa stosunkowo rozbudowana, na której można się w pewnym sensie wzorować. Oczywiście, nie można jej traktować jako wzorca. To tylko przykład, jak może to wyglądać.

Istotne jest również to, żeby polisa była wyposażona w ochronę tych aktywności, które będą podejmowane. Co to oznacza? Chodzi przede wszystkim o to, żeby objąć ubezpieczeniem ewentualne uprawianie sportu. Żeby otoczyć ochroną aktywność, która wykracza poza klasyczną rekreację czy turystykę. Są oczywiście takie polisy i można je wykupić. Ważne jedynie by o tym pamiętać.

Zakres kwot
Niezwykle istotne jest też to, by kwoty ujęte na ubezpieczeniu były odpowiednio wysokie. Muszą one zaspokajać pełnię potrzeb osoby ubezpieczonej. Należy więc zwrócić uwagę czy nie są one zbyt niskie. Dobrym sposobem jest przeanalizowanie różnych dostępnych w ofercie polis. Można je znaleźć na ubezpieczeniaonline.pl. Można też samodzielnie oszacować środki, jakie mogą być potrzebne i zgodnie z tymi szacunkami wnioskować o sumę ubezpieczenia.

Jak to zrobić? Jest to stosunkowo proste zadanie. Należy zweryfikować koszty leczenia obowiązujące w kraju, do którego ubezpieczony się wybiera. Ile kosztuje tam doba hospitalizacji? Ile kosztuje akcja ratunkowa, ile kosztuje akcja poszukiwawcza? Jakie są średnie koszty operacji i reanimacji. Oczywiście, to będą kwoty zaledwie przybliżone. Każda procedura medyczna ma swoją stawkę i według niej jest potem wystawiana faktura. Można jednak uzyskać informacje na temat średnich kwot i wykorzystać, jakoś swój punkt wyjścia do wybierania ubezpieczenia turystycznego.

Umowy dodatkowe
Warto też przeanalizować zakres dodatkowego wsparcia. Rzadko kiedy zwraca się na nie uwagę, a może być ono bardzo pomocne i przydatne. Chodzi tu głównie o zabezpieczenie na przykład bagażu podróżnego, zabezpieczenie kosztów rezygnacji, wcześniejszego powrotu czy usługi assistance, jak opieka nad dzieckiem, czy wsparcie w zakresie zorganizowania wylotu lub wyjazdu do domu. Wydaje się to mało ważne, gdy nic się nie dzieje. W czasie zdarzenia takie dodatkowe usługi są często bezcenne.

Zakres ubezpieczenia ma znaczenie przede wszystkim praktyczne. Decyduje o użyteczności i przydatności danej polisy w czasie zagranicznego wyjazdu.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1013
 
01:11, 17.02.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama





Najbardziej poczytne