« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 20 kwietnia 2021 r., imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Zamiast rynku nowa hala handlowa (wizualizacja)

- Jesteśmy zdeterminowani, nowa hala targowa na pewno powstanie - zapewnia Stanisław Ścibek, prezes Kurpiowskiego Centrum Handlowo-Usługowego.
Według planów, budowa miałaby się rozpocząć w drugiej połowie tego roku. Kupcy mają już koncepcję rozmieszczenia, wyglądu i funkcjonalności budynku oraz podpisaną umowę z biurem projektowym na wykonanie projektu.

Nowa hala targowa o powierzchni użytkowej 5025 mkw powstanie na terenie obecnego tzw. małego ryneczku przy ul. Inwalidów Wojennych i ul. Prądzyńskiego w Ostrołęce. Stoiska handlowo-usługowe będą usytuowane głównie na parterze i zajmą ok. 3,2 tys. mkw. Na pierwszym piętrze znajdziemy pomieszczenia biurowe, gastronomiczne oraz handlowo-usługowe. Na pozostałej części piętra znajdzie się parking na 80 miejsc postojowych. Będzie to parking odkryty, z możliwością późniejszego zadaszenia.

Na czas prac kupcy najprawdopodobniej przeniosą się z handlem na rynek mieszczący się przy ul. Targowej.

- Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie będzie żadnych przeszkód, prace rozpoczniemy w drugiej połowie roku - mówi Stanisław Ścibek. - Z rozmów przeprowadzonych z wykonawcami wynika, że budynek może powstać w ciągu roku.

Są zatem realne szanse, że w nowej hali targowej zrobimy zakupy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia w 2014 roku.

Zobacz wizualizację:
Nowa hala targowa

Wyświetleń: 8204
 
11:44, 27.02.2013 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne