« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 18 października 2017 r., imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Zapinasz pasy? Policja to sprawdzi

Dziś i w najbliższą niedzielę ostrołęccy policjanci drogówki będą prowadzić wzmożone działania pod nazwą "Pasy". Celem akcji jest egzekwowanie od kierowców i pasażerów korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz stosowanie urządzeń do przewozu dzieci.

Jak informuje mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji, prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa potrafią uratować nas od kalectwa, a nawet śmierci. Niezapięte lub zapięte nieprawidłowo niejednokrotnie są przyczyną często tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

- Wiele z zaistniałych zdarzeń drogowych mogłoby się zakończyć tylko zniszczeniami pojazdów, a nie urazami kierujących, czy też pasażerów. Mimo apeli, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy nie przestrzegają przepisów - mówi Tomasz Żerański.

Dlatego w najbliższych dniach policjanci z ostrołęckiej drogówki będą prowadzili wzmożone działania skierowane na kontrolę obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, a także przewożenie dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Wyświetleń: 3243
 
16:13, 10.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

ketuks
20:28, 10.03.2017 r.
pasy są zupełnie nieprzydatne przy dużych prędkościach, (przecinają ludzi), już większe szanse na przeżycie są jak się przez przednia szybę wyleci na drogę. Spostrzeżenia nie moje tylko kierowcy karetki ratownictwa medycznego.
bb
22:01, 10.03.2017 r.
To tylko skrajne przypadki. W większości przypadków ratują życie.
Ale to powinien być mój wybór czy zapinam a mnie traktują jak 5letnie dziecko.
przeciw pasom
22:45, 10.03.2017 r.
Mój kolega przeżył wypadek bo nie miał zapiętych pasów, dzięki temu wyleciał z samochodu, który uderzył dachem w drzewo. Zapewne są też przypadki gdzie pasy pomogą przeżyć, jednak zapinanie pasów nie powinno być obligatoryjne a już na pewno nie karalne. Trochę to upokarzające. Dodam że w dużych miastach, np. w Warszawie, policja nie jest tak skrupulatna jak np w Ostrołęce,
elf
12:22, 11.03.2017 r.
Raz kolega uderzył w drzewo nie miał zapiętych pasów wysadziło go w konary drzewa szukali kierowcy a on na drzewie jęczał co prawda połamany ale żyje zobaczcie jak pani premier tydzień w szpitalu bo pasy ją ścisnęły pry 50km na h 😁 a co jak by jechali 150 😂
xczxczxc
17:49, 11.03.2017 r.
Te pasy nie są w aucie dla picu, tylko ktoś mądry to wymyślił po to żeby było bezpieczniej, żeby zębów nie wybić o kierownicę przy uderzeniu. Proszę zapinać i bez dyskusji mi tu !
cvscasca
18:12, 11.03.2017 r.
ciągle wcinanie w cudze sprawy nosa... i dyrygowanie jak kto ma żyć...
przeciw pasom
19:43, 11.03.2017 r.
Do xczxczxc

Owiń się tymi pasami i przywiąż z każdej strony ale nie sadzaj nosa w moje życie. I bez dyskusji mi tu!
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne