« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 października 2017 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Zderzenie na rondzie

Nieprawidłowa zmiana pasa była powodem kolizji dwóch samochodów na rondzie im. Księcia Siemowita III w Ostrołęce. Podczas opuszczania ronda, kierowca ciężarowego volvo, tzw. szambiarki, doprowadził do zderzenia z osobowym seatem toledo.

Do zdarzenia doszło przed południem. Oba auta zjechały z ronda i zatrzymały się na pobliskim przystanku autobusowym. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci sprawcy kolizji wlepili mandat i punkty karne.

- Kierujący ciężarowym volvo, 43-letni mężczyzna, podczas zjeżdżania z ronda w ulicę Stacha Konwy, zmieniając pas ruchu doprowadził do zderzenia z osobowym seatem, za kierownicą którego siedział 36-latek. Sprawca kolizji otrzymał 450-złotowy mandat, a na jego koncie dopisano sześć punktów karnych - poinformował nas mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Wyświetleń: 4261
 
13:14, 04.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

MRJ
11:42, 04.07.2017 r.
Brak najważniejszej krwiopijczej informacji wywołującej gównoburzę gimbazy i wielko mniastowych paniczów.
WO czy WOS???
Bismarck
12:16, 04.07.2017 r.
A co za różnica? Wiadomo że i jedni i drudzy (ogólnie kurpie) mają takie pojęcie o zasadach ruchu jak krowa o odległych galaktykach.
kaktus
12:56, 04.07.2017 r.
Bo kierowca Seata, postanowił sobie pojeździć w kółko, zewnętrznym pasem - mało tego, robił to zgodnie z przepisami - bo takich kierowców specjalnej troski, pozbawionych wyobraźni, hołubi nasze chore prawo.

Ludzie zastanówcie się - jeśli znaki nie stanowią inaczej, z zewnętrznego pasa, wyłącznie opuszczamy rondo, na wewnętrznym kontynuujemy jazdę po nim, a jeśli chcemy je opuści, to zmieniamy pas na prawy i bezpiecznie zjeżdżamy z ronda, bo wiemy, że żaden dekiel nie pomylił ronda z karuzelą - to jest tak proste i oczywiste, że aż dziw, że większość nie potrafi tego pojąć, a ustawodawca i Policja uważa, że wszystko jest ok, odnotowując w statystykach kolejne zdarzenie na skrzyżowaniu z ruchem okrężnym.
MRJ
14:25, 04.07.2017 r.
Zewnętrzny pas do skrętu w prawo i na wprost, wewnętrzny w lewo i do zawracania tyle w temacie.
kaktus
15:30, 04.07.2017 r.
Nie może być zewnętrzny, do jazdy na prost, bo to właśnie stwarza zagrożenie, poza tym, jak na rondzie można skręcić w lewo?

To właśnie dzięki takim "asom", kierowcy którzy chcą jeździć zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, muszą się rozglądać, czy taka, ofiara losu, która nie ogarnia kilku podstawowych manewrów, nie urządziła sobie karuzeli na zewnętrznym pasie - to dla takich cembałów, wymyślili ronda turbinowe, bo łatwiej było wydać pieniądze, niż zmienić głupie przepisy.
MRJ
19:31, 04.07.2017 r.
Nie "prost"tylko wprost asie.
Jeżeli Twój móżdzek nie ogarnia to wyobraź sobie to skrzyżowanie bez" kółka"chłopaku cztery drogi (znak krzyża) skręcisz w lewo czy nie? Dalej tłumaczyć tłumokowi? 😁
MRJ
19:38, 04.07.2017 r.
A te dwa pasy na "kułku" to ponad twoje umysłowe możliwości i jest problem 😀😂😂
tępiciel lemingów
20:13, 04.07.2017 r.
kaktus, od kiedy to zmieniając pas ruchu masz pierwszeństwo? Co Ty za głupie przepisy wprowadzasz?

Tu kierowca ciężarowego volvo pomylił rondo z karuzelą,

"Ludzie zastanówcie się - jeśli znaki nie stanowią inaczej, z zewnętrznego pasa, wyłącznie opuszczamy rondo, na wewnętrznym kontynuujemy jazdę po nim, a jeśli chcemy je opuści, to zmieniamy pas na prawy i bezpiecznie zjeżdżamy z ronda,"

Zmieniając pas na prawy nie zauważył, że ten zajęty jest przez seata.
d
21:30, 04.07.2017 r.
niestety pochłonięci pracą przesiąkamy nią ,i tutaj mamy książkowy przykład , jak praca niszczy nam mózg,dotyczy to wszystkich zawodów ,biedne gooowno w takiej głowie
kaktus
10:58, 05.07.2017 r.
MJR, czy mam się skupić na szukaniu w Twoim tekście literówek, czy na merytorycznej dyskusji, bo, jak widzę, Ty wolisz to pierwsze.

Tępy ciulu, właśnie o to chodzi, że tego Seata, nie powinno tam być, rozumiesz to?
Kierowca ciężarówki postąpił w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem, ponieważ chciał je opuścić drugim, a nie pierwszym zjazdem, dlatego wjechał na nie wewnętrznym pasem, a chcąc je opuścić, musiał ten pas zmienić, tyle, że nie powinno tam być Seata, a był, bo kierowca chciał sobie zewnętrznym przejechać do ul. Warszawskiej, gdyby postąpił zgodnie z moją reguła, to na rondo wjeżdżałby wewnętrznym, a więc to zdarzenie, nie mogłoby mieć miejsca - jeśli brakuje Wam wyobraźni, to sobie to narysujcie na kartce.

Gdyby obowiązywała moja reguła, to tego typu ronda, byłyby bezkolizyjne.
kaktus
11:20, 05.07.2017 r.
Obecnie obowiązujące przepisy, premiują miernoty, które bodaj by zawracały na rondzie po zewnętrznym pasie, bo na to zezwalają im przepisy, a oni mają spokój, bo nawet jak coś się wydarzy, to nie z ich winy, a więc każdy, które je popiera, niech sam oceni swoje umiejętności, jako kierowcy i predyspozycje do jeżdżenia samochodem.
kaktus
11:22, 05.07.2017 r.
P.S.
Gdyby kierowca ciężarówki, był takim miernotą, to by wjechał na rondo zewnętrznym pasem i miałby święty spokój, a tymczasem ma problem, po którym, prawdopodobnie, będzie jeździł tylko zewnętrznym.
MRJ
17:09, 05.07.2017 r.
Buahaha tak jak myślałem 😁
świadek
17:14, 05.07.2017 r.
do kaktusa
nie znasz okoliczności zdarzenia to nie pisz bzdur ( w którym kierunku jechał seat )
kaktus
08:15, 06.07.2017 r.
W którym by nie jechał, to powinien, widząc kierunkowskaz ciężarówki, ustąpić mu pierwszeństwo przejazdu - czy Wy macie problem z logicznym myśleniem?

Wg Waszych pomysłów, nieoznakowane ronda, powinny mieć tylko jeden pas ruchu, żeby niedojdy, nie miały dylematów, chociaż i tak ich nie mają, tylko, nie zważając na utrzymanie płynności ruchu, doprowadzają do blokowania rond, bo Ci, którzy chcieliby tę płynność zachować, padają ich ofiarą i muszą stać na wewnętrznym pasie, czekając aż te ofiary losu, łaskawie przejadą po zewnętrznym.
kaktus
08:18, 06.07.2017 r.
MRJ, co robiłeś??? - ładnie to tak się, bezpodstawnie przechwalać???

Ale to dobrze, bo mógłbyś sobie krzywdę zrobić.
Do kaktus
22:11, 07.07.2017 r.
Błagam... Napisz konkretnie o co ci chodzi... Mówisz jak powinno być, czy jak jest. Bo to co piszesz to jakieś bzdury... Czy naprawdę jest to dla ciebie problem zjechać z ronda z wewnętrznego pasa? Wystarczy przepuścić pojazd po twojej prawej, czyli na zewnętrznym pasie ruchu... Od tego masz lusterko żeby się upewnić czy nikogo tam nie ma... Zewnętrzny pas to nadal jezdnia po której poruszają się pojazdy i nie możesz mieć pierwszeństwa , ponieważ to ty włączasz się do ruchu na tym pasie, inaczej zmieniasz pas ruchu, a osoby na zewnętrznym pasie mają pierwszeństwo co jest logiczne do cholery... poruszają się swoim pasem. To osoba z wewnętrznego im się wciska... Poza tym, na rondzie obowiązują ograniczenia prędkości które powinny zapobiec takim zdarzeniom jak powyżej....
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne