« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 21 listopada 2017 r., imieniny Janusza, Marii, Konrada

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Zderzenie osobówki z ciągnikiem

Do zdarzenia z udziałem osobowej skody i ciągnika w pobliżu miejscowości Skrzypek (gm. Olszewo-Borki). Kierowca pojazdu rolniczego skręcając z ulicy głównej w lewą stronę nie upewnił się, że taki manewr jest bezpieczny. W tym czasie był wyprzedzany przez skodę.

Doszło do zderzenia pojazdów. Osobówką kierował około 50-letni mężczyzna.

- W kabinie ciągnika oprócz kierowcy znajdował się również pasażer. Zgodnie z nowymi, obowiązującymi przepisami jest to zabronione - informuje mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Kierowca ciągnika został ukarany mandatem, zatrzymano mu także prawo jazdy. Pasażer pojazdu rolniczego został zabrany do szpitala. Po badaniach opuścił szpital.

Do zdarzenia doszło w czwartek 20 kwietnia.

Wyświetleń: 3580
 
13:01, 21.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Ucho prezesa
11:11, 21.04.2017 r.
Ja sie pytam... jak skrecam w lewo z wlaczonym kierunkowskazem i ktos we mnie pierd...ie bo mnie wyprzedzal to ja dostaje mandat? Nosz kur...a jakim prawem?
hmmm
11:23, 21.04.2017 r.
"Kierowca ciągnika został ukarany mandatem, zatrzymano mu także prawo jazdy. Pasażer pojazdu rolniczego został zabrany do szpitala. Po badaniach opuścił szpital. "

Mogą podwójnie karać???
@
14:41, 21.04.2017 r.
może się nie znam,ale wydaje mi się że znak wskazujący kierunek do miejscowości skrzypek mówi o kierunku jazdy na najbliższym skrzyżowaniu,a to że nie ma znaku ostrzegającego o skrzyżowaniu z drogą z lewej strony to zwykłe zaniedbanie drogowców.
Tak dla formalności i chwili refleksji nad kodeksem ruchu drogowego:
ZNAKI KIERUNKU I MIEJSCOWOŚCI MENU

W tej grupie znaków drogowych znajdują się tablice przeddrogowskazowe, drogowskazy, znaki szlaków drogowych oraz tablice miejscowości.

Tablice przeddrogowskazowe są znakami przedstawiającymi schematycznie kierunki, w których rozchodzą się drogi na najbliższym skrzyżowaniu oraz nazwy miejscowości i numery dróg krajowych za tym skrzyżowaniem. Jeżeli na tablicy tej przebieg dróg oznaczony jest liniami o różnej szerokości, linia szersza oznacza drogę z pierwszeństwem przejazdu. Umieszczone na tablicy przeddrogowskazowej wzory innych znaków są informacją o występowaniu tych znaków na drogach, które tablica wskazuje.
Drogowskazy są znakami wskazującymi na skrzyżowaniu lub bezpośrednio przed nim kierunki do miejscowości, dzielnic miast oraz obiektów turystycznych lub wypoczynkowych. Drogowskazy mogą być umieszczane w innym miejscu niż po prawej stronie drogi.
Więc czy winę do końca ponosi kierowca ciągnika rolniczego?
sowriemiennyj
23:12, 21.04.2017 r.
Nie znasz się,
02:48, 22.04.2017 r.
to po co te kierunki są w ciągnikach jak nikt uwagi na to nie zwraca?
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne