Zobacz jak ostrołęczanie witali Nowy 2011 Rok (ponad 150 zdjęć i 3 x wideo)
Kilkaset osób powitało Nowy Rok na Placu Bema. Imprezę pod chmurką zorganizował Urząd Miasta. Ostrołęczanie bawili się przy dobrze znanych hitach śpiewanych na żywo oraz wokalistce Martynie Ciok. Tuż przed północą głos na scenie zabrał prezydent miasta Janusz Kotowski. - Chciałem przede wszystkim bardzo podziękować, że jesteście, bo nie byłoby sensu organizowania sylwestra na Placu Bema, gdyby was nie było, dlatego bardzo dziękuję. Dobrze, że jesteście. A rzecz druga, to, rzecz jasna, za chwilę Nowy Rok. Powodzenie miasta to nie to, co wam się buduje, co się otwiera, tylko powodzenie miasta to szczęście ludzi. Dlatego z całego serca, i ostrołęczanom, i tym co przyjechali, życzę naprawdę szczęśliwego Nowego Roku - takiego najszczęśliwszego. Wszystkiego dobrego! - życzył zgromadzonym mieszkańcom prezydent miasta. Impreza trwała od godz. 22.30 do 1.00 w nocy. Zdecydowana większość mieszkańców przybyła tuż przed północą, by powitać Nowy Rok w szerszym gronie. Na Plac Bema przyszli zarówno najmłodsi z rodzicami i opiekunami, jak również młodzież, dorośli i osoby starsze. Wszyscy bardzo serdecznie składali sobie życzenia i wspólnie oblewali nadejście Nowego Roku szampanem. Tuż po odliczaniu ostatnich sekund starego roku, niebo rozbłysło się od fajerwerków. Urząd Miasta na tę okazję przygotował specjalny pokaz. Na terenie Placu Bema zabronione było wnoszenie i spożywanie alkoholu oraz odpalanie petard. Niestety nie wszyscy uszanowali decyzję urzędników.