« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 18 października 2017 r., imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

22-latek z powiatu ostrołęckiego ukradł dane do gry internetowej

Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego usłyszał zarzut włamania się do poczty elektronicznej mieszkańca Jarocina. 22-latek ukradł dane dostępowe do konta gracza w grze internetowej Seafight o wartości 1 tys. 300 zł. Do przestępstwa doszło w marcu 2016 roku.

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator Rejonowy w Kaliszu ustali, że oskarżony omijając lub przełamując zabezpieczenia poczty e-mail mieszkańca Jarocina, korzystając z dostępu do internetu, uzyskał dostęp do informacji, po czym zmienił hasła i adresy, w wyniku czego pokrzywdzony stracił całkowity dostęp do gry.

- Przesłuchany w toku postępowania dotychczas niekarany 22-latek złożył zaakceptowany przez prokuratora wniosek o dobrowolne poddanie się karze w wymiarze 8 miesięcy ograniczenia wolności, polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie oraz obowiązek zapłaty kosztów postępowania w całości - informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim.

Przestępstwo wpływania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na dane informatyczne z art. 287§1 kodeksu karnego - zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat, a uzyskanie dostępu do informacji nieprzeznaczonej dla sprawcy poprzez ominięcie zabezpieczeń zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego w Ostrołęce.

Wyświetleń: 3625
 
10:46, 22.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Wnuczek Sędziego
07:49, 24.07.2017 r.
No, kobieta nie żyje, dziecko sparaliżowane. Sprawca od 2 lat nie skazany. Gość zarąbał dane do gry i grozi mu 2 lata!!! I TAK POWINNO BYĆ, bo jak PiS zmieni wszystko w sądach dojdzie do niechcianej stabilizacji. Nie będzie łapówek i majątków dla wnucząt PRLowskich sędziów.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne