« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 24 lutego 2024 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Poranna burza zaskoczyła mieszkańców Ostrołęki i powiatu (aktualizacja)

Niezwykle gwałtowna burza, z piorunami, wiatrem i intensywnymi opadami deszczu przeszła dzisiejszego poranka nad powiatem ostrołęckim. Nawałnica napędziła strachu wielu mieszkańcom. Przesuwając się niemal przez cały obszar kraju, wyrządziła po drodze wiele szkód.

Już ok. godz. 8.00 rano nad Ostrołęką zrobiło się ciemno, a na niebie pojawiły się niepokojące smugi i bardzo szybko przesuwająca się masa chmur, niosąca ze sobą pioruny, porywisty wiatr i intensywny, ulewny deszcz.

Burza, docierając w nasze rejony, nieco osłabła i rozproszyła się. Dzięki temu ominął nas najtrudniejszy front z którym musieli się zmierzyć mieszkańcy innych polskich miast, m.in. Łodzi czy Warszawy. Mimo to, burza spowodowała utrudnienia na drogach, lokalne podtopienia czy powalone gałęzie drzew.

Nad Ostrołęką i powiatem nadal się chmurzy. Przez cały dzień możemy się spodziewać upałów oraz gwałtownych burz. Utrzymujące się warunki pogodowe, mogą być bardzo niebezpieczne. W wielu rejonach Polski brakuje prądu, nie kursują pociągi i tramwaje, w wielu domach zerwane są dachy, na ulicach leżą powalone drzewa.

Aktualizacja
- Dotychczas odnotowaliśmy 12 zgłoszeń, które w dużej mierze dotyczą połamanych gałęzi i zerwanych konarów drzew, które zalegają na szlakach komunikacyjnych. Na terenie powiatu zgłoszeń było dziewięć, w Ostrołęce trzy i nadal napływają kolejne, ale nie są to poważne zdarzenia. W okolicach alei Wojska Polskiego na os. Wojciechowice zerwane są linie - na miejsce pojechali energetycy - informuje Robert Chodkowski, oficer prasowy ostrołęckiej straży pożarnej.

Wyświetleń: 27908
 
10:02, 10.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne