« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 30 listopada 2023 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

MZK testował nowy autobus

Fot. MZK OstrołękaNa ulicach naszego miasta można było spotkać nowy autobus. Osoby, które korzystają z komunikacji miejskiej, być może już jechały nowym pojazdem, który w sierpniu był testowany przez Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce. Spółka chciałaby poznać opinie pasażerów.

Pojazd to autobus marki Autosan Sancity 10LF wyprodukowany do realizacji przewozów miejskich i podmiejskich na liniach o mniejszym natężeniu ruchu oraz w terenie utrudniającym manewrowanie.

- Jest to autobus klasy midi, 10-metrowy, posiadający 24 miejsca siedzące, niskopodłogowy, przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. W pojeździe zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań, które czynią podróżowanie nim bezpiecznym i komfortowym m.in. klimatyzację oraz automatyczny system gaszenia pożaru w komorze silnika. Autobus posiada silnik spełniający normę Euro 6, dzięki czemu jest bardzo przyjazny środowisku - informuje miejska spółka.

Jak podaje MZK, testowy autobus sprawuje się bardzo dobrze, a kierowcy chwalą go za dynamiczny silnik i niskie zużycie paliwa, za dopracowane hamulce i wygodę w prowadzeniu. Po ostrołęckich ulicach jeździł tylko do 16 sierpnia br. Spółka czeka też na opinie pasażerów co do autobusu oraz komfortu jazdy.

Wyświetleń: 4796
 
13:51, 21.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne