« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 7 grudnia 2022 r., imieniny Marcina, Ambrożego, Agatona

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

MZK testował nowy autobus

Fot. MZK OstrołękaNa ulicach naszego miasta można było spotkać nowy autobus. Osoby, które korzystają z komunikacji miejskiej, być może już jechały nowym pojazdem, który w sierpniu był testowany przez Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce. Spółka chciałaby poznać opinie pasażerów.

Pojazd to autobus marki Autosan Sancity 10LF wyprodukowany do realizacji przewozów miejskich i podmiejskich na liniach o mniejszym natężeniu ruchu oraz w terenie utrudniającym manewrowanie.

- Jest to autobus klasy midi, 10-metrowy, posiadający 24 miejsca siedzące, niskopodłogowy, przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. W pojeździe zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań, które czynią podróżowanie nim bezpiecznym i komfortowym m.in. klimatyzację oraz automatyczny system gaszenia pożaru w komorze silnika. Autobus posiada silnik spełniający normę Euro 6, dzięki czemu jest bardzo przyjazny środowisku - informuje miejska spółka.

Jak podaje MZK, testowy autobus sprawuje się bardzo dobrze, a kierowcy chwalą go za dynamiczny silnik i niskie zużycie paliwa, za dopracowane hamulce i wygodę w prowadzeniu. Po ostrołęckich ulicach jeździł tylko do 16 sierpnia br. Spółka czeka też na opinie pasażerów co do autobusu oraz komfortu jazdy.

Wyświetleń: 4796
 
13:51, 21.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne