« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Rzekuń: w hołdzie marynarzom i ułanom (zdjęcia, wideo)

W Rzekuniu, wzorem lat ubiegłych, zorganizowano uroczystość patriotyczną "W hołdzie Marynarzom i Ułanom poległym na Ziemi Rzekuńskiej w 1920 roku". W obchodach wzięli udział przedstawiciele samorządu, gminnych instytucji, zaproszeni goście, duchowieństwo, a także mieszkańcy.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w intencji ojczyzny i poległych żołnierzy. Następnie uczestnicy obchodów przemaszerowali na cmentarz parafialny w Rzekuniu. Tam złożono kwiaty i wieńce na mogiłach żołnierskich i kombatanckich. Nie zabrakło również apelu pamięci.

Celem rzekuńskich obchodów patriotycznych jest podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Uroczystość odbyła się w niedzielę 20 sierpnia w Rzekuniu.

Zobacz zdjęcia:
Uroczystość patriotyczna w Rzekuniu (20.08.2017)

Wyświetleń: 5657
 
09:45, 21.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Pięknie
11:57, 21.08.2017 r.
Przepiękna podniosła uroczystość

Gratuluję organizatorom

Panie Wojcie niech Pan podtrzymuje tę tradycyjne pamięci o bohaterach
mieszkaniec Rzekunia
13:12, 21.08.2017 r.
Uroczystość dzięki udziałowi kompanii honorowej marynarzy z Wejherowa miała uroczystą oprawę - tylko wprowadzenie do APELU POLEGŁYCH osób które niczym sobie nie zasłużyły na miano POLEGŁYCH, bowiem zginęli - dzięki głupocie niektórych decydentów - w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem (potwierdzeniem tego że była to katastrofa jest wypłacone odszkodowanie P. Marcie) nie mającej nic wspólnego z poświęceniem swojego życia za OJCZYZNĘ, a tym samym nie mającym żadnego prawa do APELU POLEGŁYCH. Dosyć już wciskania nam poglądów chorego macierewicza i jego przełożonego jareczka, dość przypisywania zasług ludziom, którzy co prawda zgięli tragicznie ale nie posiadają żadnego prawa do APEU POLEGŁYCH.
mieszkaniec Rzekunia
13:14, 21.08.2017 r.
W ostatnim zdaniu błąd - literówka -powinno być "zginęli".
Do pięknie
14:12, 21.08.2017 r.
To nie jest żadną łaską wójta tylko jego obowiązkiem dbanie o pamięć i podtrzymywanie tradycji. Dobrze, że skupiając się na walce z radnymi nie zapomniał o uroczystości. Bo przecież też mógł wprowadzić mieszkańców w błąd, tak jak robił wielokrotnie wcześniej, że to rada zdjęła pieniążki i uroczystości nie będzie. Dobrze, że pan się opamiętał, może wreszcie weźmie się pan do pracy i zacznie wykonywać inwestycje zawarte w budżecie na ten rok.
zdjecie 47
14:17, 21.08.2017 r.
To obraz naszej władzy, żal patrzeć, nieszczęścia życiowe ponoć chodzą parami, jedno warte jest zwykle drugiego. Miny mówią same za siebie, koniec rządów bliski. Potem tylko wstydu kupa przed ludźmi.
jestem "za" podtrzymywaniem dobra
14:24, 21.08.2017 r.
Tak. Należy się hołd marynarzom, ułanom i wszystkim naszym przodkom, którzy tracili zdrowie i życie w walce o wolność, lepszą przyszłość potomnych, lepsze jutro.
Nasza wdzięczność należy się Im dożywotnio.

Wójt, odkąd objął stanowisko, walczy jak lew w celu wprowadzania swoich metod działania. Rozpoczął od zmian personalnych pośrednio i bezpośrednio, wymieniając bez podania przyczyn nawet wieloletnich dobrych pracowników na nowicjuszy, często z zewnątrz, jednocześnie przeprowadzał kapitalny remont (ze skrobaniem ścian, sufitów i podłogi) w swoim gabinecie po poprzedniku, zakup nowych mebli a także rozpoczął przygotowania do budowy i rozbudowy budynku Urzędu. Kasy miał w bród po poprzednikach, wydawał gotową. Przeszkód nie było, robił jak chciał.
Podkreślał, że on jest wójtem i wymaga posłuszeństwa w realizacji jego poleceń, w tym ustnych.
Cały czas dbał po swojemu o czym było już dużo pisane, mówione, wiemy, pamiętamy.

Efektem wieloletniej dbałości wójta jest skłócone środowisko, trwają pomówienia, oskarżenia, utrudnianie pracy radnym, sprawy sądowe, wprowadzanie w błąd mieszkańców, brak dla nich szacunku, itp.,
Wszędzie w gminach są imprezy, ludzie się integrują, wspólnie bawią, jest życzliwość, spontaniczność, super klimat, a w Rzekuniu - żadnej imprezy. O dożynkach w Przytułach pisano na tym portalu, garstka mieszkańców ale organizatorzy bawili się dobrze.
Wniosek: wójt jako historyk myśli, że dobrze podtrzymuje tradycje, mówi nawet czasem, że budowanie wspólnoty w oparciu o pamięć to ważne zadanie.
Cóż z tego, jeśli słowa i czyny nie idą w parze. Ludzie pamiętają krzywdy, widzą, słyszą i potrafią myśleć.
To zgoda buduje, zdrowa współpraca, szacunek dla ludzi.
Wszelka przemoc, buta, arogancja, brak zgody - rujnuje zawsze.

Uważam, że dalsze podtrzymywanie znanych działań wójta mija się z celem, mimo, iż czasem coś wydaje się dobre, np., odczytane mądre słowa.. Fakty mówią prawdę.
Ci polegli walczyli o dobro żyjących, o wolność, jedność i wzajemny szacunek.
obecny
14:30, 21.08.2017 r.
Mieszkańców nie zobowiązanych obecnością przez wójta niewielu, znacznie więcej gości niż parafian, już tylko wójtowi Mamba została ledwo nadążała za swym chlebodawcą z tym parasolem, niestosowny strój do uroczyści, mina jakby właśnie męża pochowała, śmiechu warte gdy się na to z boku patrzyło, co można z siebie dla kasy zrobić. Savoire vivre trzeba kupić jak się chce damę rżnąć, bo tak to tylko pośmiewisko.
Stołek nie służy. Obnażył wszystko co najgorsze.
też byłem
14:55, 21.08.2017 r.
Widoczny jest brak porozumienia miedzy wójtem a wszystkimi władzami, radą gminy, powiatem, z samorządowem Ostrołęki jedynie widoczne dobre stosunki choć prezydent nie zaszczycił.

Radni za własną kasę musieli kupić wieniec, bo wójt z gminnych nie dał i powiedział że faktury nie podpisze. Czy normalne jest takie zachowanie? Myślę że tym poległym nie bardzo by się podobało. To jest to dążenie do zgody? Żenujące i nie przystoi ludziom stanowiskach.
Ludzie
15:13, 21.08.2017 r.
Ludzie opamiętajcie się!

Zarzucacie coś wojtowi?
Spójrzcie na siebie najpierw
Jatrzycie nawet przy takiej uroczystości.
Nikczemnicy!
Chcecie w tak niezgodny sposób wygrać wybory?
Strach was!
Wójt zawsze dbał o sprawy patriotyczne. Nawet wtedy gdy nie było to modne
zdjęcie 43 chyba, nie 47
15:22, 21.08.2017 r.
Ja na 43 widzę władzę której nie do śmiechu. Faktycznie ciężki chleb, ale karma wraca za wszystko co się ludziom zrobiło. Pani J. bardzo skrzywdziła kolegę z pracy, a wójt bardzo wielu ludzi, nie zasłużył nikt, bo brak poparcia to nie powód by się mścić, muszą się dziś wstydzić. A że się wszystko czkawką odbija widać gołym okiem. Współczucia nie będzie bo Ci zasługują. Nie można nikogo krzywdzić dla własnych korzyści.To nauczka dla innych, by się na błędach tych dwoje uczyli.
do Ludzie
15:28, 21.08.2017 r.
Twój apel to głos wołającego na puszczy. Patriotyzm to nie wiązanki i marsze, to postawa godna, uczciwa, honorowa, na co dzień. To przede wszystkim szacunek dla drugiego człowieka, a nie odbieranie mu zdrowia przez poniżanie, niszczenie / pracownicy gminy, nieposłuszni dyrektorzy itp./. Gdzie tu patriotyzm?

Nie apeluj więc do ludzi, zaapeluj do wójta niech wraca skąd przyszedł a w naszej gminie zapanuje normalność.
Do
15:43, 21.08.2017 r.
Czy twoja postawa jest godna?

Poniżasz tu Pana Wójta

I zdaje ci się że jesteś godny
Do
15:43, 21.08.2017 r.
Czy twoja postawa jest godna?

Poniżasz tu Pana Wójta

I zdaje ci się że jesteś godny
Do Do
15:47, 21.08.2017 r.
Przynajmniej ktoś napisał prawdę.
do 129.197
16:07, 21.08.2017 r.
A czy godnym była postawa wójta który chciał pozbawić panią Cichocką stanowiska dyrektora SP w Dzbeninie i namawiał wysyłając ludzi nauczycielki z tej szkoły by stanęły do konkursu? Pytam, czy to jest godna wójta postawa? Takie przykłady można mnożyć, pisać o tym co zrobił Pani Przygodzie/miała dość i sama zrezygnowała, straciła dużo zdrowia/czy też Panu Podolakowi, o pani Śmiarowskiej nie wspomnę. Czy to godne katolika spod ołtarza?
Zastanów się zanim będziesz powoływał się na wójtową godność, bo to wartość mu obca.
:)
17:02, 21.08.2017 r.
Ogromne gratulacje dla organizatorów, z Panem Wójtem na czel, oraz uczestników tej przepięknej uroczystości. Ciężko czyta się tu te komentarze, wiadomo, nikt nie jest w stanie uszczęśliwić wszystkich dookoła, a ci, którzy krzyczą najgłośniej, prawdopodobnie nawet tam nie byli. Mimo tych wszystkich negatywnych opinii, życzę wam więcej wiary w drugiego człowieka, jego możliwości, oraz przede wszystkim współpracy, bo taka uroczystość powinna łączyć, a nie dzielić, pozdrawiam
Jak tak można!!!???
17:05, 21.08.2017 r.
Jak pan mógł nie pozwolić zakupić więńca dla radnych na taką uroczystość???
W kościele pan co innego mówi a czyni co innego. W pana wykonaniu to normalne.
Sobie ile delegacji pan wypłaca? Za urlop prawie 30 000,- pan wziął
Szczyt fałszu i obłudy wójcie. Dno. Radni kupili wieniec za swoje pieniądze.
Gościł się pan też sam z marynarzami? I pani J.? w gimnazjum, oczywiście.
Zaprosił pan radnych?
Jeszcze raz powiem - fałsz i obłuda z pana strony sięga szczytu. Wstyd, wstyd.
:)
17:25, 21.08.2017 r.
Wieniec za wasne pieniądze???? Cóż za skandal!!!! Pewne funkcje wiążą się z ponoszeniem kosztów, bez przesady, pożyczki brać nie musieli, myślę, że gdyby normalnie ktoś porozmawial, nie byłoby takich problemów,
to sie w glowie nie mieści
17:36, 21.08.2017 r.
Panowie radni z klubiku chca uprawiać swoją politykę

Jak slyszałem wieniec byl skałdany w imieniu samorządu

więc jesli dobrze rozumiem to rada sama w sobie nie stanowi samorzadu

Chcecie panowie rozbijać i sie promować to płacić trzeba
nie za publiczne
Zgroza
17:44, 21.08.2017 r.
Uroczystoś piękna

Komentarze pisze grupa frustratów żądnych władzy!

Pewnie w tym czasie zamiast na uroczystości byli w Lewisa u guru

Strach się bać!
Zgroza
17:45, 21.08.2017 r.
Uroczystoś piękna

Komentarze pisze grupa frustratów żądnych władzy!

Pewnie w tym czasie zamiast na uroczystości byli w Lewisa u guru

Strach się bać!
do wyżej
17:51, 21.08.2017 r.
Wójt też nie musiał brać pożyczki, zarabia wielokrotnie więcej. Trzeba było mu kupić za swoje pieniądze wieniec.
Nie pleć bzdur. Dlaczego wójt ma kupić wieniec na rachunek gminy a radni za swoje?

Normalnie porozmawiał ..... piszesz? To znaczy jak? Obiecał ślepe posłuszeństwo, poddaństwo całkowite itp.? Jak tak można!!??
Jak ten wójt może patrzeć ludziom w oczy. Dziwię się bardzo.
Ostania kadencja
18:16, 21.08.2017 r.
Generalnie wszyscy wiedzą że ta kadencja jest ostatnią tego wójta. Wszyscy wiedzą co się dzieje w gminie. Chłop stracił kontrolę nad tym wszystkim. To przykre ale może wróci do sprzedaży okien we wciskaniu kitu jest świetny.

Mieszkanie uroczystości w politykę nie wypada. Wszyscy wiemy że było słabo. Nie było nikogo ważnego. Ludzi mało. Inscenizacji brak. Nie ma co tu więcej pisać.

Blokowanie zakupu wieńca dla radnych - jeżeli prawdziwe to jest bardzo słabe.


Pozdrawiam słabego już wójta
Ach
18:18, 21.08.2017 r.
I przestań Bogusiu pisać te komentarze bo to też przykre...
.....
18:44, 21.08.2017 r.
Jestem zwolennikiem rozmów mimo wszystko, rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać, każda ze stron musi tego chcieć, a problemy same się rozwiążą, inaczej się nie da, a już na pewno rozwiązaniem nie jest wzajemne oskarżanie się na forum, co jest dowodem niedojrzałości niektórych osób
@@@
18:52, 21.08.2017 r.
A Rzekuń taki piękny teraz, piękny jak ta niedzielna uroczystość, drogi, chodniki, wodociągi, oświetlenie, place zabaw i remont wielu budynków w gminie, to się samo nie zrobiło, coś z niczego, to owoc długoletniej i ciężkiej pracy władz, przypomnijcie sobie jak to wyglądało kilka lat wstecz. Czy ktoś robi to dla siebie, czy dla mieszkańców? Już nie ogarniam o co chodzi w tym wszystkim....
A budżetu
19:04, 21.08.2017 r.
A z budżetu malalo i malalo i dalej zmalalo.

A ziemi zabrali zabrali 500 ha.

Wszyscy wiemy że to ostatnią kadencja. Wójt więcej nie wygra nie ma czym.


Nie panuje nad tym
Ostania kadencja.
19:22, 21.08.2017 r.
Generalnie wszyscy wiedzą że ta kadencja jest ostatnią tego wójta. Wszyscy wiedzą co się dzieje w gminie. Chłop stracił kontrolę nad tym wszystkim. To przykre ale może wróci do sprzedaży okien we wciskaniu kitu jest świetny.

Mieszkanie uroczystości w politykę nie wypada. Wszyscy wiemy że było słabo. Nie było nikogo ważnego. Ludzi mało. Inscenizacji brak. Nie ma co tu więcej pisać.

Blokowanie zakupu wieńca dla radnych - jeżeli prawdziwe to jest bardzo słabe.


Pozdrawiam słabego już wójta

Zgadzam się z tym 100 proc.
Wójt stracił poparcie
Ehhh
19:24, 21.08.2017 r.
No cóż, wszi kosztuje, a każda inwestycja to ogromne kwoty, przyjemniej widać na co są wydawane pieniądze, dla ludzi, ale jeżeli ma się współpracować z takimi ludźmi, to ja współczuję, robić tyle dobrego, a tu ciągle źle....
Ha ha ha ha
19:27, 21.08.2017 r.
Przyjęta metoda wózki z wójtem jest co najmniej żenujące

Dobrze wiecie że on jest bezkonkurencyjny i dlatego taki atak
Ha ha ha ha
19:28, 21.08.2017 r.
Przyjęta metoda wózki z wójtem jest co najmniej żenujące

Dobrze wiecie że on jest bezkonkurencyjny i dlatego taki atak
Do ehh
19:32, 21.08.2017 r.
Stasiek przestań się już nad sobą uzalac.
Na remont świetlicy w zabielu masz 400 000 nie robisz nic. Bo nie chcesz. Na świetlicę w ławach masz 600 000 zl i nie robisz nic może napiszesz dlaczego? Czemu tam nic się nie dzieje. Dlaczego nie wykonuje pan inwestycji? Tak dobrze dla ludzi przecież chcesz.

Te 500 ha też łatwo przyszło Ci oddać. Przykre. ...

Pan nie chce dobrze dla mieszkańców to widać....

Impreza słabo zorganizowana ludzi jak na lekarstwo.

Ludzie już Pana nie poprą w wyborach. Nie damy się oszukać

Strach się bać co będzie dalej przy takich rządach
Stąd
19:37, 21.08.2017 r.
Stach nie pisz już sobie tych komentarzy bo to trochę wstyd.
Hmmm
19:38, 21.08.2017 r.
Powiem tylko tyle, najgłośniej ryczy krowa, która najmniej mleka daje, nic dodać, nic ująć, wszystko jasne
Stacg
19:39, 21.08.2017 r.
Stach nie pisz już sobie tych komentarzy bo to trochę wstyd.


Stach nie pisz już sobie tych komentarzy bo to trochę wstyd.Stach nie pisz już sobie tych komentarzy bo to trochę wstyd.
Stach nie pisz już sobie tych komentarzy bo to trochę wstyd.
Do stąd
19:42, 21.08.2017 r.
Rzeczywiście, wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd, takie komentarze wstawiać,
Panie wójcie,gratulacje, wytrwałości i oby tak dalej, jesteśmy z Panem
Do wyżej
19:44, 21.08.2017 r.
Pisanie samemu sobie nie pozwoli ci na reelekcję. Ludzie już się nie nabiorą!!!!!!!Wstyd!!!!!Takiego bałaganu jak jest teraz nawet wcześniej nie było.
Tak to widzę
19:46, 21.08.2017 r.
Ta pani to typ osoby, której nie można powierzyć reprezentowanie jakiejś grupy ludzi.
Nie umie słuchać, docenić innych, nie potrafi też dyskutować na argumenty.
Słychać, że zarzuca coś ale nie wiadomo co zarzuca konkretnie, komu - też nie bardzo wiadomo - grupie osób czy jednej osobie.
Pewnie jakieś rzeczy potrafi i tym powinna się zajmować. Nie mącić nic .

Wójt już dawno sobie nie radzi z niczym. On tylko pisze skargi, pozwy ... skłóca ludzi poprzez błędne informacje. Boi się pytań, unika odpowiedzi.
Jego metody są nie do przyjęcia.
Większość
19:48, 21.08.2017 r.
Ja też gratuluję.

Stracił Pan większość z 12 za na 4 radnych.

Doprowadził pan do bałaganu w gminie.

Nie robi Pan inwestycji. Przykład zabiele, Rzekuń, ławy,

Sądzi się Pan z inwestorami przykład drogi i bank

W gminie stagnacja

Stracił Pan 500 ha ziemi i tyle kasy

Zbawca za 5 groszy.

Ludzie już się nie nabiorą
omama
19:56, 21.08.2017 r.
Wójt był na zebraniu w Susku Nowym
Spokojny opanowany, z duża wiedzą i doświadczeniem
Merytorycznie odpowiadał na podejmowane problemy
Tylko radny nerwowo go atakował
używając rynsztokowego słownictwa.
Znamy zreszta wójta jako dyrektora przez wiele lat i wiem ze dał sie poznać jako człowiek oddany temu co robi
Zmienił oblicze SP w Drwęczy p[otem Gimnazjum
a teraz Gminy. Całej gminy.
Do klubu! Jeśłi nie chcecie pomagać to nie przeszkadzajcie!
prywata przy tym wójcie nie przejdzie
Alex do omama
20:26, 21.08.2017 r.
Czyja ta prywata.Czyje dzieci pracują w przedszkolu?Kto buduje infrastrukturę do działek rodziny?Kto kupczy praca w gminnych jednostkach w myśl zasady mierny bierny Ale wierny.Kto skarży się na wypłatę?Trzy lata temu ludzie jeszcze się Pana bali wymuszalPan posłuszeństwo dziś się Z pana śmieją

Samorząd Ostrołęki podjol uchwały o aneksji ziemi,a Pan xapraszasz ich na gminne uroczystości pod rączkę do gimnazjum na bibe?!!!!!Jak Pan się nie wstydzi!!!!O jakich dilach jeszcze się dowiemy.

Nigdy nauczyciel na wójta!!
mieszkaniec Rzekunia
20:26, 21.08.2017 r.
Wszyscy jesteście nieudaną kopią PIS-u. Kaczakowi chodzi tylko o skłócenie tych "na dole", wykorzystuje do tego rzekuńskie mohery i pożal się BOŻE naszego "wóJta".
Ani Lech Kaczyński ani jego Dama nic nie zrobili dla Polski. Ale bliźniak "jarek-psychol" roz.iewrdolił całe nasze społeczeństwo. Wprowadzanie przez d.bila macierewicza osób które zginęły w KATASTROFIE LOTNICZEJ do "APELU POLEGŁYCH jest obrażaniem naszych żołnierzy i ludzi którzy oddali życie za OJCZYZNĘ a nie polecieli "na przejażdżkę z prezydentem"
Wstyd i hańba PIS-owi
powiem tak
20:33, 21.08.2017 r.
Byłem na zebraniu w Susku, Wójt już od wejścia atakował radnego, bez kultury, bez klasy, aż mieszkaniec zwrócił uwagę, że nie przyszedł tam wysluchiwać kłótni, że mu i pieniądze zabrali, wszędzie tylko się skarży że mało zarabia, mają go wszyscy dość i to było widać na zebraniu. Chodzi tylko o kasę , o nic więcej, na pewno nie o nasze dobro.
Ahaaa
20:46, 21.08.2017 r.
Wygląda na to, że zamiast usiąść do konstruktywnej rozmowy i zabrać się za współpracę, której wszyscy oczekują, nadal kłótnia, a najlepiej na forum, bo anonimowo, bo można obrażać itp, skoro nie potraficie państwo inaczej to może trzeba to zakończyć, wszyscy, bez wyjątków, zrzec się funkcji i po krzyku,
do wyżej
20:54, 21.08.2017 r.
Rada wójtowi zaproponowała przecież, że zrzekają się wszyscy i nie kandydują, Wójt na to nie przystał. Gdyby ludzie przychodzili na sesje wiedzieliby, dlaczego zmiana wójta jest konieczna. Stracił radnych ponieważ nie potrafi współpracować i uszanować odmiennych poglądów, żąda bezwzględnego oddania i posłuszeństwa. Niestety, z dziećmi pracował zbyt długo i nie rozumie, że dzieciom można wmówić głupotę, zastraszyć naganą, skargą do rodziców, ale radni to już ukształtowani i dorośli mężczyźni, widzą jak wójt manipuluje ludźmi którzy są od niego zależni, oni nie będą pozwalać na poniżanie. Rada jest organem niezależnym więc trzeba to zaakceptować a nie walczyć z systemem i demokracją.
Ułan
21:10, 21.08.2017 r.
Przykro czytać to wszystko, widzę, że osoby które tu wcześniej pisały zapomniały na jakiej uroczystości były i komu poświęconej. Niestety, jestem już przekonany, że te gierki radnych, sołtysów i Wójta przyczyniły się do zaniechania organizacji widowiska, tegoroczne pokazy zostały zapomniane, pominięte więc w przyszłym roku pewnie ich nie będzie. Chcę tylko nadmienić, że w ostatnich czterech latach organizatorami święta był Proboszcz i Ułani, pozostali dołożyli pieniądze i nic po za tym.
frustraci broniący swego wójta
21:14, 21.08.2017 r.
Frustraci to Ci którzy dla wójta stracili ludzką twarz, to marne sprzedawczyki którzy za wspólne interesy, kasę i stołki zrobili z siebie w oczach ludzi pośmiewisko i dziś zdesperowani atakują radnych bo widzą że za chwilę stracą wszystko, kasę, stołki, możliwość dorobku, bo dobre imię już dawno stracili. Dla własnych korzyści nie dla idei stanęli za wójtem, bo myśleli że będzie wiecznie rządził, a teraz, gdy stracił poparcie, większość w radzie, zderzają się na co dzień z negatywnymi opiniami na temat swego guru,a to dla niego po sądach biegali, to dla niego robili z siebie idiotów, pośmiewisko w oczach mądrych ludzi, którzy głośno komentują ich głupotę i interesowność. Podają to fakty, za które nawet nie mogą pójść do sądu bo z faktami nikt nie wygra. To ludzie, którzy nigdy sami niczego by w życiu nie osiągnęli, na karku wójta chcą ugrać coś dla siebie jak najdłużej. Bezmyślne płazy bez kręgosłupów, prostota w wypowiedziach i prymitywizm w oczach. I teraz gdy się grunt usuwa spod stóp atakują radnych nie mając żadnych argumentów. Nie mogą znieść porażki, bo tylko wstydu kupa zostanie i smród na całą przyszłość. Radzę porozmawiać z własnym sumieniem, poszukać w sobie czegoś dobrego, nie ma ludzi do cna zepsutych, choć gdy obserwuję tę biegającą za wójtem malutką już grupkę zaślepionych jeszcze bezmyślnych ...mam wątpliwości.
frustraci broniący swego wójta
21:15, 21.08.2017 r.
Frustraci to Ci którzy dla wójta stracili ludzką twarz, to marne sprzedawczyki którzy za wspólne interesy, kasę i stołki zrobili z siebie w oczach ludzi pośmiewisko i dziś zdesperowani atakują radnych bo widzą że za chwilę stracą wszystko, kasę, stołki, możliwość dorobku, bo dobre imię już dawno stracili. Dla własnych korzyści nie dla idei stanęli za wójtem, bo myśleli że będzie wiecznie rządził, a teraz, gdy stracił poparcie, większość w radzie, zderzają się na co dzień z negatywnymi opiniami na temat swego guru,a to dla niego po sądach biegali, to dla niego robili z siebie idiotów, pośmiewisko w oczach mądrych ludzi, którzy głośno komentują ich głupotę i interesowność. Podają to fakty, za które nawet nie mogą pójść do sądu bo z faktami nikt nie wygra. To ludzie, którzy nigdy sami niczego by w życiu nie osiągnęli, na karku wójta chcą ugrać coś dla siebie jak najdłużej. Bezmyślne płazy bez kręgosłupów, prostota w wypowiedziach i prymitywizm w oczach. I teraz gdy się grunt usuwa spod stóp atakują radnych nie mając żadnych argumentów. Nie mogą znieść porażki, bo tylko wstydu kupa zostanie i smród na całą przyszłość. Radzę porozmawiać z własnym sumieniem, poszukać w sobie czegoś dobrego, nie ma ludzi do cna zepsutych, choć gdy obserwuję tę biegającą za wójtem malutką już grupkę zaślepionych jeszcze bezmyślnych ...mam wątpliwości.
frustraci broniący swego wójta
21:16, 21.08.2017 r.
Frustraci to Ci którzy dla wójta stracili ludzką twarz, to marne sprzedawczyki którzy za wspólne interesy, kasę i stołki zrobili z siebie w oczach ludzi pośmiewisko i dziś zdesperowani atakują radnych bo widzą że za chwilę stracą wszystko, kasę, stołki, możliwość dorobku, bo dobre imię już dawno stracili. Dla własnych korzyści nie dla idei stanęli za wójtem, bo myśleli że będzie wiecznie rządził, a teraz, gdy stracił poparcie, większość w radzie, zderzają się na co dzień z negatywnymi opiniami na temat swego guru,a to dla niego po sądach biegali, to dla niego robili z siebie idiotów, pośmiewisko w oczach mądrych ludzi, którzy głośno komentują ich głupotę i interesowność. Podają to fakty, za które nawet nie mogą pójść do sądu bo z faktami nikt nie wygra. To ludzie, którzy nigdy sami niczego by w życiu nie osiągnęli, na karku wójta chcą ugrać coś dla siebie jak najdłużej. Bezmyślne płazy bez kręgosłupów, prostota w wypowiedziach i prymitywizm w oczach. I teraz gdy się grunt usuwa spod stóp atakują radnych nie mając żadnych argumentów. Nie mogą znieść porażki, bo tylko wstydu kupa zostanie i smród na całą przyszłość. Radzę porozmawiać z własnym sumieniem, poszukać w sobie czegoś dobrego, nie ma ludzi do cna zepsutych, choć gdy obserwuję tę biegającą za wójtem malutką już grupkę zaślepionych jeszcze bezmyślnych ...mam wątpliwości.
Ułanka
21:19, 21.08.2017 r.
Przykre to bardzo, szanowni państwo, trzeba się dogadać, iść na kompromisy, zapomnieć o własnych interesach, podziałach, mimo iż, w polityce to niełatwe, ale wykonalne, trzeba bardzo chcieć, dla dobra ogółu, warto, przecież tyle jeszcze jest do zrobienia, wyborcy zaufali, pokażcie, że wybrali dobrze, że jesteśmy państwo odpowiednimi osobami na odpowiednich miejscach, udowodnijcie to, czas najwyższy, tego się oczekuje
racja
21:49, 21.08.2017 r.
Masz rację że frustraci to wszyscy Ci którzy od nogawek wójta się nie oderwą że strachu, że stracą przypływ gotówki, pójdą razem na dno. Wójt trzyma ludzi przy sobie zatrudnianiem ich, bądź rodzin, wtedy wie że będzie dożywotnia wierność choćby w twarz mieszkańcy pluli. Poświęcą się bo o pracę dziś ciężko. A wójt to wykorzystuje, ich bezmyślność, naiwność i głupotę. Jak chce kogoś kupić oferuje zatrudnienie, dobrą pensję, dlatego przy nim już tylko Konopka z Jastrzębskim, córki pracują, trzeba klepać wójta po plecach.
Brawo dla Pani Cichockiej, że ma kobieta więcej jaj niż niejeden facet, to nie pokorne cielę jak inne które bezmyślnie wykonują polecenia, to bardzo mądra kobieta, o twardym kręgosłupie. Ma poparcie nauczycieli, rodziców i mieszkańców Dzbenina, którego nie udało się wójtowi pokłócić. Dla Pani Kulas i Olejniczak, które się nie sprzedały za stołek też brawa. Może jak na własnym przykładzie doznały, to teraz widzą prawdziwe oblicze wójta.
tępiciel lemingów
22:38, 21.08.2017 r.
A kłóćcie się nadal w gminie, to więcej właścicieli gruntów zechce zmiany samorządu.
Kurp
23:26, 21.08.2017 r.
Panie wójcie aby kobieta niosła nad panem parasol zd.nr.24
socjolog
23:28, 21.08.2017 r.
Są takie osobowości z którymi się nie sposób dogadać. To mężczyźni mali ciałem i umysłem. Kompleksy powodują, że nienawidzą tych, dla których Bóg był bardziej łaskawy. Dlatego tacy ludzie nie mogą
mieć przełożenia na innych. Będą ich poniżać dowartościowując w ten sposób siebie. Ci którzy wspierają takie jednostki w ich nieszczęściu, są jeszcze bardziej nieszczęśliwi. Żerują na sobie wzajemnie. Można im współczuć, bo życie nie daje im satysfakcji. Nie mogą liczyć na najbliższych, bo Ci są poirytowani ich głupotą. Odsuwają się i prowadzą własne życie. To zrozumiałe, ile można świecić oczami przed ludźmi udając że wszystko ok.
żałosne
23:38, 21.08.2017 r.
Mój Boże jakie ten czarny podnóżek robi z siebie pośmiewisko, kto to słyszał żeby kobieta biegła za facetem z parasolem. Buty mu gotowa czyścić. Już się cały Rzekuń śmieje a mąż się wstydzi z tym podnóżkiem pokazywać.
dlaczego nie ma OSP?
23:53, 21.08.2017 r.
Proszę zauważyć, że nie ma naszych Strażaków z gminy ze sztandarami na uroczystości.
Jest chyba tylko z Zabiela. Dlaczego nie ma pozostałych OSP?
Wójt zapomniał wydać dyspozycji czy nie posłuchali? Na pewno mieli ważny powód swej nieobecności. Jaki? ...?

Jestem po stronie OSP. Oni zawsze stają na wysokości zadania.
Karma wraca .................
01:24, 22.08.2017 r.
Ta pani w krótkim czasie po objęciu - dyrektora - potrafiła zwolnić kolegę z pracy, wieloletniego, dobrego, szanowanego nauczyciela, to ten parasol nad wodzem to pikuś. Wykonała polecenie pewnie ustne czy sugestię wójta natychmiast.
Nie przyszło do tzw. głowy, że krzywdzi człowieka, jego rodzinę, i innych związanych z nauczycielem uczniów i ludzi, ..... On nie zasłużył na zwolnienie z pracy, nie było takiej potrzeby w szkole ale wójt tak chciał i to było najważniejsze. Sugerowała się opinią wójta, byłego dyrektora. ...
Na szczęście Sąd, po dokładnym zbadaniu sprawy, przywrócił nauczyciela do pracy.
Pani odwoływała się jeszcze dwa razy, aż po Sąd Najwyższy. Niestety, nie miała racji.
Nauczyciel wygrał w Sądzie. ... -- ... (więcej - w mediach ...).
Potrzebne to było? Jak można !!!!
, Czy ktoś myślał o innych, którzy musieli odejść z pracy, jak oni się czują?
- To fakty. ............................................
............................................
................................
Człowiek jest najważniejszy. Czy w naszej gminie też?
Pisać dalej? ? ? ....... Mam pewność, że zmiana wójta przyczyni się do poprawy warunków życia naszych mieszkańców. Pozdrawiam czytających.
olo
06:14, 22.08.2017 r.
Przebierańcy/ułani/ i klecha to główni organizatorzy uroczystości.Pierwsze słyszę.Kiedy klecha dał pieniądze na jakiś cel? W jaki sposób ten człowiek zarabia ,,swoje,, pieniądze?
Ojjj
09:30, 22.08.2017 r.
Co tu się dzieje? Taka piękna uroczystość, a tu takie komentarze!!! Jak wam nie wstyd, wiadomo, że tak najłatwiej, anonimowo itp, żałosne. Skoro wam tak źle, tyle rzeczy nie pasuje to się idzie i rozmawia, tylko, że to wymaga odwagi, prawda? A nie każdy ją w sobie ma, krzyczeć to każdy głupi potrafi, ale coś dobrego zrobić to już wyższy poziom. Nasuwa się tylko jedno, jeżeli nic nie potraficie innego, tylko wypisywać takie głupoty na publicznym forum, to radzę zaprzestać takich praktych, to nic nie wnosi, działa tylko na szkodę wszystkich, całej gminy, a widać, że dobro tej gminy nie leży wam na sercu, bo inaczej nie byłoby tu tych postów, wstydzcie się. Nie każdy jest ideałem, ale trzeba doceniać takie działania, przecież to tylko w Rzekuniu taka uroczystość, piękna tradycja, szerzenie patriotyzmu, właściwej postawy i pamięci o bohaterach, a ci, którzy tu krzyczą, na bohaterów raczej się nie kreują, ogromne gratulacje dla organizatorów. Oby tak dalej.
do: Ojjj i podobnych ........
11:27, 22.08.2017 r.
O samej uroczystości nikt nie wypowiedział się żle, wręcz przeciwnie, dobrze, że jest.

Która wypowiedż jest niezgodna z prawdą? Tu fakty ludzie piszą. FAKTY, rozumiesz?
Właśnie te działania o których kulturalnie piszą działają na szkodę wszystkich, całej gminy, a przede wszystkim tych, których dotyczą. One nie powinny się zdarzyć w ogóle.
Twoja anonimowa wypowiedż też działa na szkodę. Nie podajesz żadnego konkretnego argumentu - co Ci się nie podoba? Prawda Ci się nie podoba?
Obrażasz, sama nie wiesz kogo i za co.
Twoja wypowiedż świadczy o tym, że działasz podobnie jak ci, o których piszą.

Nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi. Chodzi o krzywdę ludzi wyrządzaną w różnoraki sposób, od zwolnień z pracy - niezasłużenie, poprzez złe traktowanie, brak szacunku dla ludzi, nie realizowanie potrzebnych mieszkańcom inwestycji, brak współpracy z mieszkańcami, pomówienia, wprowadzanie w błąd, skłócanie środowiska, zemsty, brak informacji, zakaz udzielania informacji przez urzędników, itp. Mało ...... ?
Tak nie może wiecznie trwać. O tym trzeba mówić, nie czekać biernie na cud.
Nie ma przyzwolenia na zło, dla dobra naszych mieszkańców.
Hmmm
11:43, 22.08.2017 r.
Nie twierdzę, że nie trzeba mówić, ale nie w ten sposób, uwlaczajacy, śmieszny, żałosny, nie na forum, po to są spotkania, tam się rozmawia, a nie tu, to niedojrzałe, a co do prawdy,no cóż, wygląda, że ile ludzi tyle prawd, każdy ma własną, chodzi mi bardziej o szacunek, kulturę, co widać, jest obce sporej grupie komentatorów,
do wyżej
12:33, 22.08.2017 r.
Kultura i szacunek są obce naszej władzy, która podłymi metodami walczy z ludźmi mądrzejszymi od niej, a o to nie trudno. Tylko ciemnota jeszcze usłużna, każdy kto ma godność i rozsądek trzyma się z daleka. Pani z parasolem powinna się wstydzić że za stołek skrzywdziła uczciwego i spokojnego człowieka, pani Bogumiła to druga oferma która robi z siebie pośmiewisko, każdy, kto się sprzedał za stołek i dziś nie ma nic do gadania, robi, co każe wójt, będzie wytykany palcem.
I bardzo dobrze że ludzie tu piszą prawdę skrywaną przed mieszkańcami, uczciwych nikt tu nie szarga prócz wójtowych frustratów którym władza ucieka. A każdy kto krzywdził ludzi musi się liczyć z tym, że będą łajać, każdego według zasług.
...
12:42, 22.08.2017 r.
No cóż, wygląda na to, że w żaden sposób nie można sie dogadać, każdy broni własnej racji, a prawda? Są jej trzy rodzaje: sama prawda, tylko prawda i .... prawda, więc dlaczego ktoś miałby wierzyć w to co tu jest wypisywane, nie tak załatwia się sprawy, nie tak rozwiązuje się problemy, chodzi mi o sposób, w jaki jest to tu robione, to nie jest miejsce do dyskusji, zresztą, czy ktoś zauważył, że tu więcej frustracji niż czegokolwiek innego. A może czysta zazdrość? Bo złośliwość na pewno
oświadczenie
12:42, 22.08.2017 r.
OSP z terenu gminy nie będzie już brało udziału w wójtowych ceremoniach. Po zmianie wójta jak najbardziej.
e
15:37, 22.08.2017 r.
Marusiu J. a czy ten bezmyślny podnóżek Staśka za tobą też tak nosi parasolki ???
c d
15:51, 22.08.2017 r.
Marku, ty to masz skarb nie kobietę , błękitnego anioła :wink: :laughing: Mierna , bierna, ale wierna niczym ogar. :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :

Model i wzorzec kobiety XXI wieku ....Doskonałe odzwierciedlenie zawartość puszki mózgowej. Idealnie ukazana rola i stanowisko , które tak wytrwale piastuje na chwałę tej gminy :laughing: Nieść parasol nad tak zacną głową to zadanie niezwykle poważne i odpowiedzialne.


Brawo, że mamy takie kobiety- chluby swoich mężczyzn, brawo !!!!
E.... cd....
16:57, 22.08.2017 r.
Do e i cd, totalna żenada w państwa wykonaniu, dowód calkowitej frustracji i bezsilności, jedynie stać Was, sądząc po sposobie myślenia, Panowie na tak denne wpisy? To niesamowite, ile musi być w kimś zazdrości wobec innych, żeby takie komentarze wypisywać, z psychologicznego punktu widzenia, jest już z wami Panowie baaaardzo źle, baaaardzo, może by tak coś na uspokojenie emocji?
18:40, 22.08.2017 r.
OSP Dzbenin było i zawsze będzie na uroczystościach patriotycznych szanujemy ludzi.
:)
19:22, 22.08.2017 r.
Brawo dzbenin, bo tu chodzi o ludzi, dobro ogółu, a nie własne interesy
Mirek...
23:12, 22.08.2017 r.
Wójt do wymiany
Wójt do wymiany
...
08:44, 23.08.2017 r.
Mirek do wymiany, na nowszy model
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne