« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 24 lutego 2024 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Pątnicy drugi dzień na szlaku do Częstochowy (zdjęcia, wideo)

Kilkaset osób wędruje na Jasną Górę w ramach pieszej pielgrzymki łomżyńskiej. Pierwszego dnia grupa czerwono-zielona pokonała 35 kilometrów. Pątnicy z naszego regionu nocowali po raz pierwszy w Komorowie Starym. Drugiego dnia wyruszyli na szlak z Ostrowi Mazowieckiej.

Pierwszy nocleg pielgrzymi rozpoczęli po przejściu, w zależności od grupy, od 29 do 39,5 km. Grupa czerwono-zielona, która wyruszyła 1 sierpnia z Ostrołęki, po raz pierwszy nocowała w Komorowie Starym. Dotychczas pielgrzymów tej grupy gościli mieszkańcy miejscowości Stok.

Grupa niebieska z Zambrowa nocowała w Zarębach Kościelnych, a żółto-brązowa z Łomży w Sulęcinie Szlacheckim. Pątnicy spotkali się z pielgrzymami grupy srebrnej z Ostrowi Mazowieckiej. 2 sierpnia wszyscy wzięli udział w mszy św. o godz. 9.00 sprawowanej w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej, a po nabożeństwie, wyruszyli około godz. 11.00 na szlak pielgrzymki wiodącej przed cudowne oblicze Matki Bożej.

Po przebyciu ośmiu kilometrów odpoczną w Starej Grabownicy i dotrą do Broku, gdzie spotkają się z grupą niebieską, która wędruje od wczoraj z Zambrowa. Na ostatnim postoju w Broku odbędzie się również Adoracja Najświętszego Sakramentu.

- Wielu pozostawiło dom i wybrało się na pielgrzymkę na trasie. Wielu nie pozwoliły na wyjście na pielgrzymkę wiek, zdrowie czy praca. Ale oni też mogą pielgrzymować. Często samo wyjście z domu i powędrowanie ulicą jest wielkim wysiłkiem, albo takie poukładanie obowiązków, aby móc wieczorem uczestniczyć w apelu w kościele parafialnym, kaplicy czy przy kapliczce w wiosce, to ofiara duchowa. Zachęcam, aby wypowiedzieć dzisiaj modlitwę, w której zawierzycie siebie i swoje pielgrzymowanie opiece Matki Najświętszej. Oto jej treść: "Maryjo, Matko Boża, w Twoim Niepokalanym Sercu składam moje duchowe pielgrzymowanie. Jestem razem z tymi pątnikami, którzy zmierzają ku Jasnej Górze, aby spotkać się z Tobą w kaplicy Cudownego Wizerunku. Ten dzisiejszy dzień ofiaruję w intencji oddaję Ci, Matko, moje radości i troski, spotkania i rozmowy, wszystkie pragnienia i dobre uczynki. Proszę Cię, Maryjo, bądź Przewodniczką na wszystkich drogach mojego życia, ucz mnie nieustannie wypełniać wolę Ojca, pogłębiać więź z Jezusem. A kiedy przyjdzie kres mojego ziemskiego pielgrzymowania, bądź przy mnie i zaprowadź bezpiecznie do domu Naszego Ojca. Amen - czytamy na stronie internetowej PPŁ.

Pątnicy przed oblicze Maryi Jasnogórskiej dotrą 13 sierpnia.

Relacja z pierwszego dnia PPŁ: Pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę (zdjęcia, wideo z drona)

Zobacz zdjęcia:
Drugi dzień pątników w drodze na Jasną Górę (02.08.2017)Wyświetleń: 6418
 
15:20, 02.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne