« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Pątnicy drugi dzień na szlaku do Częstochowy (zdjęcia, wideo)

Kilkaset osób wędruje na Jasną Górę w ramach pieszej pielgrzymki łomżyńskiej. Pierwszego dnia grupa czerwono-zielona pokonała 35 kilometrów. Pątnicy z naszego regionu nocowali po raz pierwszy w Komorowie Starym. Drugiego dnia wyruszyli na szlak z Ostrowi Mazowieckiej.

Pierwszy nocleg pielgrzymi rozpoczęli po przejściu, w zależności od grupy, od 29 do 39,5 km. Grupa czerwono-zielona, która wyruszyła 1 sierpnia z Ostrołęki, po raz pierwszy nocowała w Komorowie Starym. Dotychczas pielgrzymów tej grupy gościli mieszkańcy miejscowości Stok.

Grupa niebieska z Zambrowa nocowała w Zarębach Kościelnych, a żółto-brązowa z Łomży w Sulęcinie Szlacheckim. Pątnicy spotkali się z pielgrzymami grupy srebrnej z Ostrowi Mazowieckiej. 2 sierpnia wszyscy wzięli udział w mszy św. o godz. 9.00 sprawowanej w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej, a po nabożeństwie, wyruszyli około godz. 11.00 na szlak pielgrzymki wiodącej przed cudowne oblicze Matki Bożej.

Po przebyciu ośmiu kilometrów odpoczną w Starej Grabownicy i dotrą do Broku, gdzie spotkają się z grupą niebieską, która wędruje od wczoraj z Zambrowa. Na ostatnim postoju w Broku odbędzie się również Adoracja Najświętszego Sakramentu.

- Wielu pozostawiło dom i wybrało się na pielgrzymkę na trasie. Wielu nie pozwoliły na wyjście na pielgrzymkę wiek, zdrowie czy praca. Ale oni też mogą pielgrzymować. Często samo wyjście z domu i powędrowanie ulicą jest wielkim wysiłkiem, albo takie poukładanie obowiązków, aby móc wieczorem uczestniczyć w apelu w kościele parafialnym, kaplicy czy przy kapliczce w wiosce, to ofiara duchowa. Zachęcam, aby wypowiedzieć dzisiaj modlitwę, w której zawierzycie siebie i swoje pielgrzymowanie opiece Matki Najświętszej. Oto jej treść: "Maryjo, Matko Boża, w Twoim Niepokalanym Sercu składam moje duchowe pielgrzymowanie. Jestem razem z tymi pątnikami, którzy zmierzają ku Jasnej Górze, aby spotkać się z Tobą w kaplicy Cudownego Wizerunku. Ten dzisiejszy dzień ofiaruję w intencji oddaję Ci, Matko, moje radości i troski, spotkania i rozmowy, wszystkie pragnienia i dobre uczynki. Proszę Cię, Maryjo, bądź Przewodniczką na wszystkich drogach mojego życia, ucz mnie nieustannie wypełniać wolę Ojca, pogłębiać więź z Jezusem. A kiedy przyjdzie kres mojego ziemskiego pielgrzymowania, bądź przy mnie i zaprowadź bezpiecznie do domu Naszego Ojca. Amen - czytamy na stronie internetowej PPŁ.

Pątnicy przed oblicze Maryi Jasnogórskiej dotrą 13 sierpnia.

Relacja z pierwszego dnia PPŁ: Pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę (zdjęcia, wideo z drona)

Zobacz zdjęcia:
Drugi dzień pątników w drodze na Jasną Górę (02.08.2017)Wyświetleń: 6418
 
15:20, 02.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Obserwator
18:07, 02.08.2017 r.
Tylko bez hate-u proszę. Czy ktoś może mi wytłumaczyć, posługując się logicznymi argumentami:
Jaki jest sens takich wędrówek?
Jaka jest wartość dodana dla społeczeństwa?

Tylko logicznie proszę.
Obserwator 1
19:27, 02.08.2017 r.
Bez hejtu: jaka jest wartość takich komentarzy? Jaka jest ich wartość dla społeczeństwa? Czy naprawdę mamy problem z elementarną wiedzą kulturową?
Przemal
20:42, 02.08.2017 r.
Do powyzszych: Te pielgrzymki to wspaniała sprawa, byłem na dwunastu łącznie. Wspaniały klimat, bardzo tanio spędzone 2 tygodnie i kilka innych panienek czy mężatek znudzonych zaliczone, zawsze.
Anka PiSanka
23:33, 02.08.2017 r.
Do Obserwator @ 18:07,

Może to i nie jest zbyt eleganckie, odpowiadać pytaniem na pytanie, lecz jednak zaryzykuję: jaka jest wartość dodana dla społeczeństwa, że się ulęgłeś?


Do Przemal @ 20:42,

Nie koloryzuj. Ja również byłam na kilkunastu ostatnich pielgrzymkach na Jasną Górę. Znam cię jak zły szeląg. Byłeś pośmiewiskiem na wszystkich 12 pielgrzymkach. W twojej wypowiedzi zgadza się tylko fraza "bardzo tanio spędzone 2 tygodnie". Nigdy "groszem nie śmierdziałeś", odwrotnie do ciała - śmierdziało od ciebie na odległość potem i tanimi winami. Ponadto, obżerałeś większość pątników. "Zaliczałeś znudzone panienki i mężatki?". Hi hi... bo padnę ze śmiechu. Wszystkie panienki i mężatki poznały się na tobie, IMPOTENCIE z "wydmuszkami" w majtkach...! Jedyne co "zaliczyłeś" na pielgrzymkach to parę kilometrów na piechotę, parę tanich win i drwiący śmiech kobiet z twojej niemęskiej "przypadłości".

Śpijta chłopaki spokojnie...
kl
06:47, 03.08.2017 r.
,,anka,,- ty się ulęgłaś grubasie i co z tego wynikło?
Narodowiec
10:16, 03.08.2017 r.
Wartość pielgrzymek - bo o to ktoś pyta - to wartość duchowa, Pielgrzymka to modlitwa i pokuta (umartwienie ciała, woli); to czas poświęcony Panu Bogu.

Sam Chrystus mówi, że to co jest mądre w oczach ludzi jest głupie w oczach Boga i odwrotnie, Nie każdemu dane jest zrozumienie rzeczy Bożych...
To wspaniała sprawa oderwać się na parę dni od życia codziennego poświeciwszy czas tylko dla Tego, który "...umiłował mnie i wydał samego siebie na Krzyż za mnie (za moje grzechy)" .
Tym jest nasza święta religia katolicka - radosnym miłosnym obcowaniem dusz z samym Bogiem i Jego świętymi. Dlatego warto chodzić na pielgrzymki - po to, by opuściwszy na chwilę obowiązki pobyć przez kilka dni sam na sam (ale i razem z innymi...) ze swoim Panem i Bogiem Jezusem Chrystusem i Jego Matką, naszą Królową.

Z Panem Bogiem!
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne