« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 7 grudnia 2022 r., imieniny Marcina, Ambrożego, Agatona

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Pątnicy drugi dzień na szlaku do Częstochowy (zdjęcia, wideo)

Kilkaset osób wędruje na Jasną Górę w ramach pieszej pielgrzymki łomżyńskiej. Pierwszego dnia grupa czerwono-zielona pokonała 35 kilometrów. Pątnicy z naszego regionu nocowali po raz pierwszy w Komorowie Starym. Drugiego dnia wyruszyli na szlak z Ostrowi Mazowieckiej.

Pierwszy nocleg pielgrzymi rozpoczęli po przejściu, w zależności od grupy, od 29 do 39,5 km. Grupa czerwono-zielona, która wyruszyła 1 sierpnia z Ostrołęki, po raz pierwszy nocowała w Komorowie Starym. Dotychczas pielgrzymów tej grupy gościli mieszkańcy miejscowości Stok.

Grupa niebieska z Zambrowa nocowała w Zarębach Kościelnych, a żółto-brązowa z Łomży w Sulęcinie Szlacheckim. Pątnicy spotkali się z pielgrzymami grupy srebrnej z Ostrowi Mazowieckiej. 2 sierpnia wszyscy wzięli udział w mszy św. o godz. 9.00 sprawowanej w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej, a po nabożeństwie, wyruszyli około godz. 11.00 na szlak pielgrzymki wiodącej przed cudowne oblicze Matki Bożej.

Po przebyciu ośmiu kilometrów odpoczną w Starej Grabownicy i dotrą do Broku, gdzie spotkają się z grupą niebieską, która wędruje od wczoraj z Zambrowa. Na ostatnim postoju w Broku odbędzie się również Adoracja Najświętszego Sakramentu.

- Wielu pozostawiło dom i wybrało się na pielgrzymkę na trasie. Wielu nie pozwoliły na wyjście na pielgrzymkę wiek, zdrowie czy praca. Ale oni też mogą pielgrzymować. Często samo wyjście z domu i powędrowanie ulicą jest wielkim wysiłkiem, albo takie poukładanie obowiązków, aby móc wieczorem uczestniczyć w apelu w kościele parafialnym, kaplicy czy przy kapliczce w wiosce, to ofiara duchowa. Zachęcam, aby wypowiedzieć dzisiaj modlitwę, w której zawierzycie siebie i swoje pielgrzymowanie opiece Matki Najświętszej. Oto jej treść: "Maryjo, Matko Boża, w Twoim Niepokalanym Sercu składam moje duchowe pielgrzymowanie. Jestem razem z tymi pątnikami, którzy zmierzają ku Jasnej Górze, aby spotkać się z Tobą w kaplicy Cudownego Wizerunku. Ten dzisiejszy dzień ofiaruję w intencji oddaję Ci, Matko, moje radości i troski, spotkania i rozmowy, wszystkie pragnienia i dobre uczynki. Proszę Cię, Maryjo, bądź Przewodniczką na wszystkich drogach mojego życia, ucz mnie nieustannie wypełniać wolę Ojca, pogłębiać więź z Jezusem. A kiedy przyjdzie kres mojego ziemskiego pielgrzymowania, bądź przy mnie i zaprowadź bezpiecznie do domu Naszego Ojca. Amen - czytamy na stronie internetowej PPŁ.

Pątnicy przed oblicze Maryi Jasnogórskiej dotrą 13 sierpnia.

Relacja z pierwszego dnia PPŁ: Pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę (zdjęcia, wideo z drona)

Zobacz zdjęcia:
Drugi dzień pątników w drodze na Jasną Górę (02.08.2017)Wyświetleń: 6418
 
15:20, 02.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne