« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 30 listopada 2023 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Czarny punkt wodny w Krukach (zdjęcia)

Fot. KMP w OstrołęceKolejny czarny punkt wodny pojawił się na terenie powiatu ostrołęckiego. W miniony piątek w miejscowości Kruki (gm. Olszewo-Borki) policjanci z ostrołęckiej komendy policji i przedstawiciele lokalnej firmy produkcyjnej ustawili tablicę ostrzegawczą "Czarny Punkt Wodny".

Tablicę zamontowano w ramach prowadzonej przez ostrołęcką policję kampanii pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

O zlokalizowanie w tamtym rejonie ostrzeżenia dla osób korzystających z dzikich kąpielisk wnioskowała firma Grupa Silikaty Sp. z o. o. w Krukach. Do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wpłynęła prośba o zwiększenie nadzoru nad wyrobiskiem należącym do Zakładu Górniczego Grabowo-Kruki, z którego, jak z kąpieliska, korzystały osoby nieuprawnione. W jednym z wyrobisk, w 2013 roku, utonął 19-letni mężczyzna.

- W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miejscowości Kruki i okolic, osoby odpowiedzialne w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce za dyslokowanie służb, umieściły to miejsce, jako podlegające szczególnej kontroli. Pojawiają się tam częstsze patrole policji i dodatkowo podjęto decyzję o umieszczeniu w tym miejscu tablicy "Czarny Punkt Wodny". Oznakowanie to ma ostrzec wszystkie osoby, którym przyjdzie do głowy pomysł korzystania z tego miejsca jako z kąpieliska, aby pod żadnym pozorem tego nie robiły. Pamiętajmy, że jest to teren prywatny. Wstęp dla osób nieuprawnionych jest zabroniony - poinformował mł. asp. Krzysztof Kolator z KMP w Ostrołęce.

Policja apeluje, aby nie łamać zakazu wstępu na teren Zakładu Górniczego Grabowo-Kruki i pod żadnym pozorem nie korzystać, jako z miejsca służącego do kąpieli, z wody znajdującej się w obrębie wyrobisk tego zakładu. Przestrzeganie tych zakazów może uchronić nas lub naszych najbliższych od tragedii.

Zobacz zdjęcia na stronie KMP w Ostrołęce.

Wyświetleń: 6005
 
13:22, 07.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne